Free Fire bir günde 80 milyon oyuncuya ulaşarak rekor kırdı!

Günlük 80 milyon kişi aynı oyunu oynadı.
free fire

Free Fire rekor kırdı ve dünya genelinde ne kadar popüler olduğunu dün itibarıyla kanıtladı. Oyunun resmi hesaplarından yapılan açıklamaya göre, oyun 2020 yılında günlük 80 milyon kullanıcıya ulaştı.

Free Fire yeni bir rekora imza attı

Garena tarafından yapılan oyun, yepyeni bir rekora da imza atmış oldu. Sea Limited’in yayınladığı 2020 ilk çeyrek raporuna göre oyun 2020 yılının ilk aylarında günde 80 milyon kullanıcıya ulaşmayı başardı. Daha önce alınan kayıt ise 2019 yılında günlük 60 milyon kullanıcıydı. Sadece bu rakamlar bile oyunun ne kadar popüler olduğunu bizlere anlatıyor.

free fire indir
Günlük 80 milyon tekil kullanıcı rekoruna ulaştılar.

Free Fire iki bölgede en çok para kazanan oyun oldu

Free Fire rekor konusunda sadece bununla sınırlı kalmıyor. Oyunun başka rekoru da iki bölge için geçerli. Free Fire’ın en çok oyuncusunun bulunduğu ilk iki bölge Güneydoğu Asya ve Latin Amerika. Oyun yine aynı dönemde bu iki bölgeden en çok para kazanan mobil oyun olmayı başardı. PUBG Mobile, CoD Mobile gibi popüler rakiplerinin arasından sıyrılmayı başaran oyun, yılın geri kalanında da rekorlar kırmaya hazırlanıyor. Yine bu dönemde Google Play Store’da en çok indirilen mobil oyun oldu.

Oyunun özellikle 2020’nin ilk aylarında bu denli yükselişe geçmesinin tabii ki de en büyük nedeni koronavirüs salgını oldu. Bu dönemde şirket reklam ve tanıtım açısından büyük çaba gösterdi. Oyunculara yönelik bol bol etkinlikler ve hediye dağıtımı yapıldı. 2019 yılının sonlarına doğru zaten bir yükseliş yakalaması beklenen oyun, pandemi sonrası çevrimiçi espor turnuvalarına da öncelik verdi. Nisan ayında yapılması planlanan büyük bir etkinliği de iptal ederek, resmen bütçelerini sadece çevrimiçi oyunculara ayırdı da denilebilir. Hal böyle olunca, oyuncuların da oyuna yönelik ilgisi arttı. Öyle ki, 2019 yılının ilk aylarıonda yapılan turnuva sayısı ile 2020 yılının ilk çeyreğinde yapılan turnuva sayısı arasında iki katı fark bulunuyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts