Freeze Rider bilgisayardan nasıl oynanır?

Freeze Rider’da buz küplerini toplayın ve akrobatik hareketlerle engellerden kaçının, Freeze Rider’ı bilgisayar üzerinden de oynayarak çok daha eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
Freeze Rider bilgisayarda nasıl oynanır?
Freeze Rider bilgisayarda nasıl oynanır?

Freeze Rider oyununda buz küplerini toplamanız gerekiyor. Buz küplerini toplayıp engellerden kaçınarak bitişte atlayabildiğiniz kadar ileriye atlayın ve puanınızı katlayın.

Bilgisayardan Freeze Rider Oyna!

Freeze Rider üzerinden de oynanabiliyor. Mobil bulmaca türüne farklı bir soluk getiren Freeze Rider, kendine özgü grafikleri ile oldukça dikkat çekiyor. Oynanış tarafındaki karakter ve yetenek skalası da epey fazla. 

Freeze Rider oyna
Freeze Rider’da buz kalıplarını toplamanız gerekiyor.

Freeze Rider BlueStacks ile PC üzerinden de oynanabiliyor. Peki bu yapımı bilgisayar üzerinden nasıl oynayabilirsiniz? Bilgisayarlarda mobil oyun oynayarak fare, klavye ve büyük ekranda oynama avantajları elde edebilirsiniz. Mobil telefonlarınızda ve BlueStacks üzerinden mobil oyun oynamak kıyaslandığı zaman BlueStacks’in, akıllı cihazlara oranla kat ve kat daha fazla performans verdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca mobil oyunlarınızı oynamak için sürekli olarak telefonunuzun açılmasına da gerek kalmıyor çünkü BlueStacks ile o sorunu da kolayca çözebiliyorsunuz.

Freeze Rider Sandık Ödülleri
Freeze Rider oynarken toplayacağınız anahtarlar sayesinde sandık açabilir ve ödüller kazanabilirsiniz.

Bir mobil oyunu bilgisayar üzerinden oynamak donanımsal olarak büyük bir fark yaratacaktır. Mobil cihazınızda aldığınız performans bilgisayara nazaran çok daha düşük olacaktır. Bundan dolayı bilgisayar üzerinden Freeze Rider oynamak daha yüksek FPS almanızı sağlayacaktır. Yüksek FPS değeri sayesinde akıcı bir oyun deneyimine sahip olabilirsiniz. Ayrıca yüksek FPS’in verdiği akıcılık sayesinde diğer oyunculara nazaran çok daha avantajlı olacaksınız.

Freeze Rider PC üzerinden nasıl oynanır?

Freeze Rider’ı bilgisayar üzerinden oynamak için yüksek performans veren bir Android emülatöre ihtiyacınız var. Bu konuda size BlueStacks‘i öneriyoruz. BlueStacks’i bilgisayarınıza başarılı bir şekilde indirdikten sonra emülatör üzerinden Google hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınıza girdikten sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Play Store‘a giriyoruz. “Freeze Rider” aramasını yaptıktan sonra çıkan listede oyunumuzu bulup Yükle butonuna tıklıyoruz. Yaklaşık 80MB boyuta sahip oyunumuz artık emülatörünüze iniyor olacak. Oyunu başarılı bir şekilde indirdikten sonra oyunun simgesi BlueStacks ana menüsüne gelmiş olacak. Bu simgeye tıklayıp oyuna giriş yapabilirsiniz. Fakat oyunu oynamadan önce kontrol ayarlarını tamamlamanız gerekiyor. Aksi takdirde oyunu tam olarak oynayamayabilirsiniz.

Freeze Rider Kontrol Ayarları

Fare ve klavye ayarlarınız, karakterinizi doğru bir şekilde kontrol etmek etmek için oldukça önemlidir. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız şart. Freeze Rider fare ayarlarını yapmak için ekranın sağında bulunan klavye simgesine tıklayın.

Freeze Rider bölüm sonu
Bölüm sonunda da topladığınız tüm buz küplerini toplayarak en ileriye atılmaya çalışın ve çok daha yüksek puan toplayın.

Açılan pencerenin sağında bulunan “Nişan Al & Ateş Et” seçeneğini aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan hassasiyet ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Oyuna girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Yine aynı bölümde bulunan klavye atamalarını da isteğinize göre ekleyebilirsiniz. Bu sayede oyun içinde daha hızlı hareketler yapmak için klavyeden yardım alabilirsiniz. Eğer en doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

Freeze Rider indir

Bu yazımızda Freeze Rider’ı nasıl bilgisayar üzerinden oynayabileceğinizi anlattık. Bu tarz içeriklerin devamı için Mobidictum’u takip etmeyi ve yazılarınızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts