Game of Sultans bilgisayardan nasıl oynanır?

Gae of Sultans bilgisayardan nasıl oynanır, hile gibi taktikler neler? Detaylar içeriğimizde.
game of sultans

Game of Sultans PC ile nasıl oynanır? BlueStacks ile mobil oyunları nasıl bilgisayardan oynayabileceğinizi ve hile gibi GoS taktiklerini açıkladık. Osmanlı döneminde geçen dizilerin popülerliğinden sonra şimdi Game of Sultans ile geçmiş telefonlarımıza geldi. Bu içeriğimizde ise eski dönemde geçen mobil strateji oyununu BlueStacks ile bilgisayardan nasıl oynayabileceğinizi anlatacağız. Üstelik bilgisayardan mobil oyunları oynamak tamamen ücretsiz bir şekilde oluyor.

BlueStacks tüm mobil oyunları bilgisayarınızdan ücretsiz bir şekilde oynamanızı sağlayan, oldukça kullanışlı bir emülatör. Milyonlarca kullanıcıya sahip program, oyunculara klavye ve fare desteğinin yanı sıra, tüm tuşları özelleştirme ve büyük ekranda oyun keyfi imkanı sağlıyor. Önce BlueStacks’i bilgisayarınıza nasıl kuracağınızı, ardından da Game of Sultans hile gibi taktikleri açıklayalım.

game of sultans hile
BlueStacks ile Game of Sultans bilgisayardan oynanabilir.

Game of Sultans, BlueStacks ile bilgisayardan nasıl oynanır?

Bilgisayardan mobil oyun oynamak için öncelikle resmi sitesinden BlueStacks’i indirmeniz gerekiyor. İndirme işlemi tamamen ücretsiz ve güvenli. İndirdiğiniz dosyanın kurulum işleminden sonra programı başlatabilirsiniz. BlueStacks içerisinde Google Play Store yüklü bir şekilde geliyor. Öncelikle Play Store’a girmeniz gerek; ardından da mevcut Google hesabınızla giriş yapabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra geriye tek bir şey kalıyor. O da Game of Sultans veya indirmek istediğiniz başka bir oyunu aratmak. Oyunları indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum yine program tarafından otomatik olarak yapılıyor. Kurulum tamamlandıktan sonra masaüstündeki oyun simgesine veya direkt programın içindeki simgeye çift tıklayarak oyunları oynayabilirsiniz.

Başlangıçta bir karakter seçmemiz gerekiyor

Oyuna ilk defa başlayanların önce yıllar boyu hüküm süreceği, tahtın bir numaralı ismi olacak karakterini seçmesi gerekiyor. Seçilebilecek beş farklı karakter bulunuyor. Bu aşamada seçim yaptıktan sonra sırada ismimizi girmek var. Burada diğer oyuncuların sizi göreceği ismi yazmanız gerekiyor. Bu nedenle takma isim kullanabilir veya bir Osmanlı padişahının ismini de alabilirsiniz. Sonrasında Taht-ı Saltanat diyerek oyuna devam edebilirsiniz.

game of sultans karakterleri
Karakter seçimini dikkatli yapın, sonra değiştirilemiyor.

Oyun bir hikaye ile başlıyor

Karakterimizi seçtik, ismimizi de yazdık her şey tamam. Şimdi bir müddet hem oyunu tanımak hem de oynanış mantığını öğrenmek için oyunun verdiği görevleri takip etmeniz gerekiyor. Oyun bir hikaye anlatarak başlıyor. Henüz bir şehzadeyken, babamızın çok ağır bir hastalığa yakalandığını öğreniyoruz. Bunun üzerine derhal başkente gidiyoruz ve babamızla duygusal bir konuşma yapıyoruz. Osmanlı’nın son padişahı burada nefesini verirken, bir yenisi yani biz tahta çıkıyoruz.

Tahta çıktıktan sonra ilk işimiz savaşmak. Tahta yeni bir padişahın çıktığını öğrenen Yunanlılar, bu karışıklıktan yararlanarak hemen bir şehrimize saldırmaya kalkıyor. Tabii boş durmayıp hemen karşılık veriyoruz ama maalesef askeri gücümüz yetersiz kalıyor. Oyun bu yenilginin suçlusu olarak vezirimizi gösteriyor ve onu geliştirmemizi öneriyor. Bu aşamada vezirimizi güçlendirerek yolumuza devam ediyoruz.

game of sultans vezir
Vezirleri sürekli geliştirmeyi unutmayın.

Game of Sultans hile gibi taktikler

  • Hiç durmadan oynamaya devam edin.
  • Vezirlerinizi akıllıca yönetin.
  • Avlanma alanı ve kale kuşatmasından yararlanın.

Her oyunda olduğu gibi bu oyunun da iyi oyuncularının tavsiyeleri oluyor. Yukarıdaki üç madde, oyunda gerçekten iyi olmak isteyen oyuncular için çok önemli. Özellikle ilk madde için BlueStacks’in size çok fazla yardımı olacaktır. Günlük yaşamda telefonda sürekli oyun oynamak neredeyse imkansız. Hem internet hem de şarj açısından büyük sıkıntılar getirecektir. Ancak BlueStacks mobil oyunları bilgisayardan da oynamamızı sağlıyor. Böylece gündüz işte veya okulda telefondan, evdeyken de bilgisayardan dilediğiniz kadar oynayabilirsiniz.

İkinci olarak ordularınızın savaşları kazanması için vezirlerin önemi çok büyük. Bu nedenle sürekli olarak vezir seviyelerini yüksek tutmanız gerekiyor. Zaten oyun da ilk başlarda size bir vezirinizi 20. seviye yapmanızı söylüyor. Bu nedenle bu konu kesinlikle es geçilmemesi gereken bir durum. Vezirlerin dört becerisi bulunuyor. Askeri, siyaset ve araştırma. Vezirlerin bu alanlardan sadece birinde uzmanlaşması her zaman daha iyi çalışacaktır. Şu sıralar en popüler vezirlerden biri Piyale Memed diyebiliriz.

Son olarak da avlanma alanı ve kale kuşatmalarını çok iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Bunlar zamanlanmış etkinlikler ve isteğe bağlı katılım olmuyor. Yani ilk baştaki önerimiz gibi yine çok oynamanız ile doğru orantılı. Bu etkinliklere katılmak için sürekli oyunu kontrol etmeniz gerekiyor. BlueStacks sadece oyun oynarken yardım etmiyor, aynı zamanda gelişme sırasında sizin en büyük yardımcınız oluyor.

Böylece bir içeriğimizin daha sonuna geldik. Game of Sultans, Osmanlı tarihine merakı olanlar için iyi bir oyun tercihi olacaktır. Strateji oyunları özellikle son dönemde mobil platformlarda yükselişe geçti. Yüz binlerce oyuncuya sahip bu oyunda sıkılacağınızı hiç düşünmüyoruz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler