Garena Free Fire PC üzerinden nasıl oynanır?

Battle Royale kategorisinin favori isimlerinden Free Fire’ı bilgisayar üzerinden nasıl oynayabileceğinizi derledik.
Garena Free Fire PC üzerinden nasıl oynanır?
Garena Free Fire PC üzerinden nasıl oynanır?

Garena Free Fire PC üzerinden oynanabiliyor. Battle Royale kategorisinin şüphesiz en favori isimlerinden olan Free Fire, oyunculara sunduğu sayısız özelliği ve sıradışı oynanışı ile PUBG Mobile gibi rakiplerinden sıyrılmayı başardı. 2017 yılında Garen Intl. adlı yapımcı tarafından piyasaya sürülen oyun, son güncellemesini 20 Şubat tarihinde aldı. PUBG Mobile veya CoD Mobile‘a göre daha sıradışı ve fantastik bir oyun deneyimi sunan Free Fire bu sayede çoğu oyuncunun tercihi olmuş bulunmakta. Fakat oyun bazı noktalara grafik ve mekanik bakımından rakiplerinin gerisinde kalabiliyor. Free Fire BlueStacks ile bilgisayardan da oynanabiliyor. Bu işlemi dakikalar içinde nasıl yapabileceğinizi sizler için derledik. İsterseniz hemen başlayalım. 🙂

Free Fire’ı bilgisayar üzerinden oynamak mantıklı mı?

Battle Royale kategorisindeki oyunlar özellikle rekabet ve rütbe konusundan oldukça iyi bir performans istiyor. Bu tarz oyunları ciddi bir şekilde oynamak istiyorsanız hem cihazınız hem de yetenekleriniz ortalamanın üstünde olmalı. Yüksek rütbelerde rakiplerinize karşılık vermeniz için 4 parmak tercihi yapmalı, oyunu uzun süre oynamalısınız. Bunu yapmak ise oldukça meşakatli ve sıkıcı bir iş. Bunun yerine bilgisayardan klavye ve fare ile oynayarak çok daha kolay bir şekilde rakiplerinizi alt edebilirsiniz. Bunların yanında daha yüksek FPS değerleri alabilir, kesintisiz ve akıcı bir oyun deneyimi edinebilirsiniz. Ayrıca mobil cihazınıda yaşadığınız ısınma, şarj veya bildirim sorunların önüne geçebilirsiniz. Bundan dolayı Garena Free Fire gibi Battle Royale oyunlarını bilgisayar üzerinden oynamak oldukça mantıklı bir hareket olabilir.

Garena Free Fire'ı PC üzerinden oynamak oldukça mantıklı olacaktır.
Garena Free Fire’ı PC üzerinden oynamak oldukça mantıklı olacaktır.

Garena Free Fire PC üzerinden nasıl oynanır?

Free Fire’ı bilgisayar üzerinden oynamak için öncelikle cihazınıza bir adet Android emülatör indirmeniz gerekiyor. Bu konuda size BlueStacks‘i şiddetle tavsiye ediyoruz. BlueStacks sağladığı sayısız oyun sayısı ve birçok harika özelliği sayesinde rakiplerine fark atmış durumda. Ayrıca çoğu oyuncu ve influencerda emülatör seçimini Bluestacks’ten yana kullanıyor. Bilgisayarınıza emülatörü indirdikten sonra kurulumunu tamamlıyoruz. Önceden oluşturduğunuz veya oluşturacağınız Google hesabınız ile giriş yapıyorsunuz. Ardından Bluestacks’in içinde otomatik olarak yüklü gelen Play Store‘a giriş yapıyoruz ve “Free Fire” aramasını yapıyoruz. Çıkan listede indireceğimiz oyunu buluyoruz ve Yükle butonuna tıklıyoruz. Yaklaşık 540MB‘lık indirmenin ardından oyun emülatörünüze başarılı bir şekilde yüklenmiş olacak.

Artık oyunu indirdiniz ve oynayabilirsiniz. Fakat yapmanız gereken bir dizi işlem daha var, klavye ve fare ayarlarınızı yapılandırmak. Bunları tam olarak tamamlamadan sakın maça girmeyin, aksi takdirde oyunu oynayamayabilirsiniz. Bu ayaları nasıl yapılandırabileceğinizi de sizler için anlatacağız.

Free Fire bilgisayara oldukça basit bir şekilde indirilebiliyor.
Free Fire bilgisayara oldukça basit bir şekilde indirilebiliyor.

Klavye Ayarları

Klavye ayarlamaları bir Batlle Royale oyunu için oldukça önemli. Oyunda çok fazla işlem olduğu için bu ayarları en doğru ve hassas şekilde tamamlamalısınız. Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için de ayarları kendinize göre yapılandırmanız gerekmekte. Bluestacks’te Free Fire klavye ayarlamalarını yapmak için emülatör ekranının sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını tamamlayın. Oynadığınız diğer Battle royale oyunlarına benzer bir şekilde tuş ataması yaparak daha kolay bir oynanış elde edebilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Serbest Bakış” gibi özellikleri de gereken yerlere atamanız gerekiyor. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık tamam.

Fare Ayarları

Fare ayarlarınız, aiminizi doğru bir şekilde kontrol etmek etmek için oldukça önemlidir. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. Free Fire fare ayarlarını yapmak için sağda bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerenin sağında bulunan “Nişan Al & Ateş Et” seçeneğini aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan “Hassasiyet” ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Bir maça girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

Tüm ayarları tamamladıktan sonra siz de galibiyete kolayca uzanabilirsiniz.
Tüm ayarları tamamladıktan sonra siz de galibiyete kolayca uzanabilirsiniz.

Bu rehberimizde sizler için “Garena Free Fire PC üzerinden nasıl oynanır?” sorusunu cevapladık. Bu tarz içeriklerin devamı için Mobidictum’u takipte kalmayı unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts