Gods of Boom Bilgisayar Üzerinde Oynamak için 4 Neden

Gods of Boom PC üzerinden neden oynanmalı? 4 farklı neden ile bu yazımızda sizler için anlatacağız.
Gods of Boom bilgisayar
Gods of Boom bilgisayar üzerinden oynamak için 4 neden.

Gods of Boom PC üzerinden neden oynanmalı? 4 farklı neden ile bu yazımızda sizler için anlatacağız. FPS oyunları arasında oldukça dikkat çeken Gods of Boom isim değişikliğinden sonra bir kısım oyuncu kitlesini elinden kaybetmişti. Fakat oyun The Walking Dead gibi yapımlarla anlaşarak tekrar zirveyi zorlamaya çalışmakta. 2016’nın Ağustos ayında Game Insight adlı yapımcı tarafından piyasaya sürülen Gods of Boom 50 milyon indirme barajını geçmiş bulunmakta, ayrıca bu yapım en son güncellemesini 28 Mart’ta aldı. Bu güncelleme ile 11. sezon resmi olarak oyuna eklenmiş oldu. Mekanikleri, oto-aim özelliği ve sıradışı grafikleri sayesinde diğer FPS oyunlarından ayrılan Gods of Boom BlueStacks ile bilgisayar üzerinden oynanabiliyor. Peki bilgisayar üzerinden oynamanın ne gibi avantajları var? Gelin hemen inceleyelim.

Yüksek FPS

Eğer bir mobil oyunu bilgisayarda oynayacaksanız donanımsal olarak gelişen farklılıkları anlamış olursunuz. Mobil cihazınızda aldığınız performans bilgisayara nazaran çok daha düşük olacaktır. Bundan dolayı bilgisayar üzerinden Gods of Boom gibi bir MultiPlayer FPS oyununu oynamak daha yüksek kare hızı (FPS) almanızı sağlayacaktır. Yüksek FPS değeri sayesinde akıcı bir oyun deneyimine sahip olabilir, rakiplerinizden daha hızlı reaksiyonlar verebilirsiniz. Ayrıca yüksek FPS’in verdiği akıcılık sayesinde mobil cihazlardan oyunu oynayan rakiplerinize karşı daha hızlı tepki vermeniz mümkün olacaktır.

FPS Arttırmanın Yolları

Eğer Gods of Boom oyununu bilgisayardan oynayacaksanız birçok farklı yolla FPS değerinizi yükseltebilirsiniz. Örneğin DirectX veya OpenGL arasında geçiş yapmanız bilgisayarınızın uyumluluğuna göre performansınızda değişiklik yapabilir. Cihaz Profili bölümünden emülatör cihazınızı değişebilir, kendi RAM’inize göre Bluestacks’i optimize edebilirsiniz. Veya oyun içi ayarlardan grafik seçeneklerinizi değiştirerek alacağınız FPS değerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

Gods of Boom bilgisayarda daha yüksek FPS veriyor.
Gods of Boom bilgisayarda daha yüksek FPS veriyor.

Kolay Kontroller

Bilgisayar üzerinden oynamanın bir diğer avantajı ise klavye ve fareyi etkin olarak kullanmaktır. Klavye ve fare ayarlarınızı doğru bir şekilde yaptığınız takdirde harika bir uyuma sahip olacaksınız. Mobilde parmaklarınızı yormaktansa klavye ve farenin vereceği akıcılık ile rakiplerinizden bir adım daha önde olabilirsiniz. Ayrıca daha hızlı tepkiler verebilir, oyunu da kendi lehinize çevirebilirsiniz. Bu, özellikle bir FPS oyunu için fazlasıyla önemli.

Klavye ve Fare Ayarları

Bluestacks üzerinden klavye ve fare ayarları yapmak oldukça basit. Emülatör ekranının sağ tarafında bulunan Klavye simgesine tıklayın. Karşınıza gelen ekrandan ayarlamak istediğiniz bölüme tıklayın ve gerekli tuş atamasını gerçekleştirin. Fare ayarı için sağ bölümde bulunan “Nişan Al&Ateş Et” seçeneğini aktif ederek gerekli tuş atamasını yapın. Ayarlamaları oyununuza göre optimize ederek en iyi sonuca ulaşabilirsiniz. Artık oyun içi kontrolleriniz en iyi şekilde hazır. Klavye ve fareyi aktif etmek için F1 tuşunu kullanabilirsiniz.

Klavye ve fare ile oynayın!
Klavye ve fare ile oynayın!

Büyük Ekran

Bilgisayar üzerinden herhangi bir mobil oyun oynadığınızda kendinizi diğer oyunculara nazaran daha şanslı hissedebilirsiniz. Gods of Boom bilgisayar üzerinden oynarken bilgisayarınızın sahip olduğu ekran mobil cihazınıza göre çok daha fazla büyüktür. Bu nedenle ekrandaki detayları, rakiplerinizin nerede olduğunu, haritadaki diğer objeleri ve daha fazlasını çok basit bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Mobil cihazınızın küçük ekranından sıkıldıysanız BlueStacks ile bilgisayar üzerinden Gods of Boom oynamaya davetlisiniz!

Çözünürlük Ayarları

Eğer gerçekten büyük bir ekrana sahipseniz oyununuzun verdiği görüntüde yırtılmalar veya bozulmalar meydana gelebilir. Bunların önüne geçmek için öncelikle sahip olduğunuz monitörün çözünürlüğünü öğrenmeniz gerekiyor. Ardından Bluestacks ayarlarına girdikten sonra “Göster” kategorisinde altındaki “Çözünürlük” değerini size en uygun olan seçeneğe getirmeniz gerekiyor.

Büyük ekranın keyfini çıkarın.
Büyük ekranın keyfini çıkarın.

Kesintisiz Oyun Süresi

Mobil cihazınızda uzun süreli bir oyun deneyini sürdürmek oldukça zor. Örneğin oyunun ortasında şarjınız bitebilir veya gereksiz bir bildirim alabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden Gods of Boom oynayarak bunların kolayca önüne geçebilir, uzun süreli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu sayede telefonda yaşadığınız sorunların hiç biriyle karşılaşmayacaksınız.

Gods of Boom bilgisayar üzerinden nasıl oynanır?

Gods of Boom’u bilgisayar üzerinden oynamak için BlueStacks’i bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Bilgisayarınıza Bluestacks’i başarılı bir şekilde indirdikten sonra emülatörümüze giriyoruz. Öncelikle Google hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Önceden kayıtlı oyun verileriniz varsa bu hesabınızı kullanabilir veya sıfırdan başlangıç yaparak yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.Hesabınıza giriş yaptıktan sonra emülatörde otomatik olarak yüklü gelen Google Play Store’a giriş yapıyoruz. “Gods of Boom” aramasını yaptıktan sonra çıkan listede oyunumuzu buluyoruz ve Yükle butonunu kullanarak oyunumuzu indiriyoruz. Yaklaşık 75MB’lık dosyayı indirdikten sonra oyununuz hazır.

Bu yazımızda Gods of Boom’u neden bilgisayar üzerinden oynamanız gerektiğini açıkladık. Bu tarz içeriklerin devamı için Mobidictum’u takipte kalmayı unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler