Gods of Boom PC üzerinden nasıl oynanır?

En sıradışı FPS oyunlarından olan Gods of Boom’u PC üzerinden nasıl oynayabileceğinizi derledik.
Gods of Boom PC üzerinden nasıl oynanır?
Gods of Boom PC üzerinden nasıl oynanır?

Gods of Boom PC üzerinden oynanabiliyor. FPS oyunları arasında oldukça dikkat çeken Gods of Boom isim değişikliğinden sonra bir kısım oyuncu kitlesini elinden kaybetmişti. Fakat  oyun The Walking Dead gibi yapımlarla anlaşarak tekrar zirveyi zorlamaya çalışmakta. 2016’nın Ağustos ayında Game Insight adlı yapımcı tarafından piyasaya sürülen Gods of Boom 50 milyon indirme barajını geçmiş bulunmakta, ayrıca bu yapım en son güncellemesini 18 Mart’ta aldı. Mekanikleri, oto-aim özelliği ve sıradışı grafikleri sayesinde diğer FPS oyunlarından ayrılan Gods of Boom BlueStacks ile bilgisayar üzerinden oynanabiliyor. Bu işlemi nasıl dakikalar içinde yapabileceğinizi bu yazımızda sizler için anlatacağız. İsterseniz hemen başlayalım.

Gods of Boom PC üzerinden oynamak mantıklı mı?

Mobil bir FPS oyununu bilgisayar üzerinden birçok sorunu çözmenize kolayca yardımcı olacaktır. Mobil cihazınız üzerinden oynadığınız FPS oyunun kontrolünü sağlamak oldukça meşaketli bir iş olacaktır. Ayrıca uzun oyun deneyimlerinde şarj sorunu ve ısınma problemleri de sizin için sıkıntılar oluşturacaktır. Oyunun ortasında bildirim almanız hatta birisi tarafından telefon ile aranmanızda yaşayacağınız sorunlar arasına eklenebilir. Fakat bilgisayar üzerinden oynayarak yüksek FPS alabilir, büyük ekranın ve klavye farenin avantajını sonuna kadar kullanabilirsiniz. Tabii ki mobil cihazınızda yaşadığınız sorunları bligisayar üzerinden oynayarak yenebilirsiniz. Bundan dolayı mobil FPS oyunlarını bilgisayar üzerinden oynamak oldukça mantıklı bir hareket olacaktır.

Mobil FPS oyunlarını bilgisayar üzerinden oynayarak rakiplerinizden birkaç adım daha öne geçebilirsiniz.
Mobil FPS oyunlarını bilgisayar üzerinden oynayarak rakiplerinizden birkaç adım daha öne geçebilirsiniz.

Gods of Boom PC üzerinden nasıl oynanır?

Gods of Boom’u bilgisayar üzerinden oynamak için BlueStacks’i bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Android emülatörleri arasında en iyisi olan Bluestacks sunduğu sayısız oyun desteği, verdiği yüksek performansı ve kolay kullanımı ile çoğu oyuncu tarafından tercih edilmekte. Bilgisayarınıza Bluestacks’i başarılı bir şekilde indirdikten sonra emülatörümüze giriyoruz. Öncelikle Google hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Önceden kayıtlı oyun verileriniz varsa bu hesabınızı kullanabilir veya sıfırdan başlangıç yaparak yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.Hesabınıza giriş yaptıktan sonra emülatörde otomatik olarak yüklü gelen Google Play Store’a giriş yapıyoruz. “Gods of Boom” aramasını yaptıktan sonra çıkan listede oyunumuzu buluyoruz ve Yükle butonunu kullanarak oyunumuzu indiriyoruz. Yaklaşık 75MB’lık dosyayı indirdikten sonra ilk aşamayı tamamlamış olacaksınız.

Play Store üzerinden indirdiğiniz oyuna ana menüdeki simgesine basarak giriş yapıyoruz. Girdikten sonra yaklaşık 500MB boyutunda bir indirme yapacaksınız, bunu da tamamladıktan sonra oyunun kurulumunu  tamamlamış olacaksınız. Hesabınızla giriş yaptıktan sonra oyunu sağlıklı bir şekilde oynamak için klavye fare ayarlarını tamamlamanız gerekiyor. Bu ayarları da sizler için anlatacağız.

Gods of Boom'u PC üzerinden oynamak oldukça basit.
Gods of Boom’u PC üzerinden oynamak oldukça basit.

Klavye Ayarları

Klavye ayarlamaları bir FPS oyunu için hayati öneme sahip. Özellikle bilgisayar üzerinden bir mobil FPS oyunu oynarken klavye ayarlarını yapmanız şart. Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için ayarları kendinize göre de ayarlamanız gerekmekte. Bluestacks’te Gods of Boom klavye ayarlamalarını yapmak için emülatör ekranının sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını tamamlayın. Oynadığınız diğer FPS oyunlarına benzer bir şekilde tuş ataması yaparak daha kolay bir oynanış elde edebilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Serbest Bakış” gibi özellikleri de kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık hazır.

Fare Ayarları

Fare ayarlarınız, aiminizi doğru bir şekilde kontrol etmek etmek için oldukça önemlidir. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. Gods of Boom fare ayarlarını yapmak için sağda bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerenin sağında bulunan “Nişan Al & Ateş Et” seçeneğini aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan “Hassasiyet” ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Bir antrenman maçına girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

Klavye ve farenin avantajını kullanarak siz de rakiplerinizi kolayca alt edebilirsiniz.
Klavye ve farenin avantajını kullanarak siz de rakiplerinizi kolayca alt edebilirsiniz.

Artık Gods of Boom PC üzerinden oynanmak için hazır. Fakat hala akıcılıkta sorunlar yaşıyorsanız grafik ayarlarında değişikliğe gidebilirsiniz. Bu tarz içeriklerin devamı için Mobidictum’u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın. Bir diğer rehberde görüşmek üzere.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts