Grand Chase’de Nasıl Şampiyon Elde Edilir?

Grand Chase
Grand Chase

Oyunda herkes elinde daha fazla kahramanı olmasını ister. Sizlere iyi bir haberimiz var. Grand Chase, sizlere daha fazla kahramana sahip olmanız için birçok fırsat sunuyor. Elinizde çok kahramanın olması uzun vadede işe yaramayabilir ama kahramanlarınızı kaynaştırarak ya da basitçe Prana’ya dönüştürerek elde ettiğiniz faydalardan dolayı elinizde mümkün çok sayıda kahramanın olmasını önermekteyiz. Ayrıca sizlere Grand Chase’i mobil oyun simulatörü BlueStacks 4‘ü de önermeden geçmeyelim. BlueStacks‘in en yeni sürümü ile mobil oyunları, bilgisayarınızda akıllı telefonlarınıza oranla 6 kat daha akıcı ve kesintisiz bir şekilde oynayabilirsiniz.

grand chase oyna
Grand Chase Hero Summon

Daha Çok Kahramanı Nasıl Elde Edebilirim?

Daha fazla kahraman elde etmenin en kolay yolu, dükkanda Summons yapmaktır. Nadir olanlar daha ucuzdur ve siz de düzenli olarak ücretsiz denemeler alabilmektesiniz ama oyunun diğer alanlarından daha da fazlasını alacaksınız.

Temel olarak Grand Chase’de olan her şey sizleri daha fazla kahramana yakınlaştırıyor. Daha fazla kahraman almak için Adventure’da olan görevleri tamamlamanız gerekir. Nadir kahramanları (Guild Mağazası yaa da Prana Mağazası) satın almak için bilet verebileceğiniz birçok oyun içi mağaza bulunmakta, özel etkinlikler ve size daha fazla kahraman kazandırabilecek birçok savaş bulunuyor.

Bu yüzden oyundaki savaşları yapmak için oyunda gerçekten aktif olmalısınız ve etkinliklerde her zaman her yerde yüksek sıraya girebilmek için elinizden geleni ardınıza koymadan yapabileceğinizin en iyisini yapmaya çalışmalısınız bu şekilde gelişerek çok sayıda kahraman elde etmeye başlayacaksınız. Çok sayıda kahramana sahip olmaya başladığınız zaman nadir olanları alma şansınız da artmaya başlayacaktır. Ama unutmayın ki bunu BlueStacks 4 ile yapmak çok daha kolay!

İlginizi Çekebilir: Grand Chase İnceleme

Grand Chase’de Nasıl Bir Takım Kurmalıyım?

Elinizde birçok kahramanın olması önemli değildir çünkü savaş için sadece 4 tane kahramanı seçebiliyorsunuz. Ama kilidini açtığınız kahramanlara dayanarak bu harika takımı nasıl yaratacaksınız?

Her şeyden önce kesinlikle daha nadir kahramanlar üzerinde odaklanmaya çalışmalısınız ve ancak ondan sonra karakter türlerine karar vermelisiniz. Oyunda bildiğiniz üzere beş kahraman türü mevcut. Kahraman türleri aşağıdaki gibidir:

Tank Sınıfı: Tanklar, karşı rakibin hasarını büyük çoğunluğunu üzerine çekmeye çalışır ve ölmeyerek takımın güvende kalmasını sağlar. Tanksız bir takım tankı olan bir takıma karşı çok daha çabuk bir şekilde ölür, eğer iki takımda da tank buluyorsa oyunun daha zor aşamalarında, formsuz bir tank olan takım kaybedecek.

Assault Sınıfı: Assault sınıfı daha çok hasar verme ve ön safhalarda savaşmaya odaklanan bir karakter sınıfıdır. Bir takımda yakın dövüş karakterleri gerekli değildir ancak destek verme, tanklama ve hasar çıkartmada sağlıklı bir denge kurabilirler. Birden fazla rol oynayabilen bir sınıftır.

Mage Sınıfı: Oyunda büyü hasarı görevini üstlenir ve zamanını kollayarak rakiplerine ani hasarlar vermeye çalışır. Yüksek hasar ve kitle kontrolü etkilerine sahiptir.

Ranger (Arch Ranger) Sınıfı: Arch Ranger sınıfı oyunda, rakiplerden uzakta bir konuma yerleşerek hasar çıkartan daha çok okçu olarak bilinen bir sınıftır.

Healer Sınıfı: Son olarak da Healer sınıfı, adından da anlaşılacağı üzere canı azalan dostlarına can takviyesi yapan, takım arkadaşlarını hayatta tutmaya çalışan destek karakteridir.

Çoğu durumda bu tarz oyunlar arasında öneri olarak ekibinizde her zaman bir şifacıya (healer) yer vermenizdir. Ama takımınızda şifacıya yer vermenizi pek tavsiye etmiyoruz. Çünkü Parti Becerilerinizde iyileştirici bir beceriye sahip olmaktasınız, takımınızda şifacıya yer vermek gereksiz olacaktır. Şifacı yerine becerilerinizdeki iyileştirmeyi kullanabilirsiniz. Şifacılar çok az hasar alsalar da verdikleri az hasar ile genellikle savaş alanlarında iyileştirme yapmaktan fazla pek işe yaramazlar, onun yerine takımınızda diğer sınıflara yönelebilirsiniz.

Size önerebileceğimiz takım şekli şu şekilde: Takımınızda bir Saldırı (Assault), bir Tank ve iki Büyücü (Mages) kahraman bulundurmak. Mages son derece katı hasarlar çıkartabilen bir sınıftır ve eğer onları katı bir tank ile destekleyebilirseniz aşılması imkansız gibi görünebilen en zor müsabakaları bile atlatmakta zorluk çekmezsiniz.

Elinizde bu sınıflarda gerçekten sağlam kahramanlar bulunmuyorsa, tavsiye edilen takımı kullanmayabilirsiniz, ancak eğer varsa ve bunu yaparsanız bu taktiğin işe yaradığını göreceksiniz.

Guild Sistemi

Son olarak Guild sistemi hakkında konuşmalıyız. Gerçekten aktif bir loncaya katıldığınızdan emin olun ve eğer bir loncanız bulunmuyorsa en kısa zamanda bir loncaya girin. Çünkü loncalar sizlere büyük avantajlar sağlar. Loncanın sağlayacağı evrim taşları ile yükseltmek ve gelişmek istediğiniz kahramanları elde etmeye odaklanmanız çok daha kolaylaşmakta.

İlginizi Çekebilir: Grand Chase Taktikler ve İpuçları

Daha sonra oyunda arkadaş listenize eklemeler yapın ve sandıkları açacak anahtarları almak için etkin olduklarından emin olun.

Bu dediklerimizi yaparsanız Grand Chase’de hızlı bir şekilde gelişmeye başlayabilir ve kahramanlara hızlı bir şekilde sahip olmaya başlayabilirsiniz. Grand Chase hakkında yaptığımız incelemeyi ve hızlı gelişme rehberini okumanız da hızlı bir şekilde gelişmeniz için katkılı olacaktır. Ayrıca Grand Chase’i mobil oyun simulatörü BlueStacks 4 ile çok daha akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz.

Grand Chase’i BlueStacks 4 ile bilgisayarınıza indirmek için tıklayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler