Grow Kingdom PC’de Nasıl Oynanır?

Grow Kingdom

Grow Kingdom kendine has hoş grafikleri ile oyunculara eğlenceli anlar sunuyor. Mobirix tarafından çıkarılan simülasyon oyunu Grow Kingdom, temelinde bize kalemizin surlarını gelen canavar dalgalarına karşı savunmayı amaçlatıyor. Her seferinde daha fazla canavarın geldiği ve her seferinde daha fazla altın ettiğimiz oyunda savunma açısından da surlara çeşit çeşit birçok birim koyabiliyoruz. BlueStacks 4 ile bu eğlenceli oyuna dair öğrenmek istediklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Grow Kingdom
Birçok savunma birimi yerleştirebileceğimiz kale surlarımız.

Grow Kingdom  Genel Bakış

BlueStacks 4 ile PC’de oynayabileceğiniz oyunda alanımız iki bölgeden oluşuyor. İlk bölge olan kale surlarında amacımız gelen düşman dalgalarına karşı savunma yapmak ve kale kapımızın yok olmasını engellemek. Bunun için ise okçuları, kahramanımızı, savaşçıları, büyücü vs. geliştirerek daha güçlü bir savunma elde etmemiz gerekiyor. Kale girişimiz U şeklinde olduğundan düşmanı çevreleyebiliyoruz ve oyunun ilerleyen zamanlarınca açılan savunma alanlarına daha fazla savunma birimi koyabiliyoruz.

Her türlü savunma birimi geliştirdiğimiz bu oyunda savunma birliklerinin amaçlarını ve özelliklerini okuyabiliyoruz. Bu da ihtiyacımız olan savunma birliğine yatırım yapmamıza imkan tanıyor. Şöyle ki oyunda her bir düşman dalgasından sonra görebileceğimiz bir sekme ortaya çıkıyor. Bu sekmede savunma birliklerimizdeki herhangi bir birimin ne kadar hasar verdiğini görebiliyor ve bu karşın güçsüz birime daha fazla yatırım yapabiliyoruz.

Oyunda ayrıca set etkisi bulunuyor. Set etkilerini alabilmek için “Mercenary” sekmesindeki birbiriyle uyumlu karakterleri eşleştirmemiz gerekiyor. Savaş sırasında set etkisine sahip bu savunma birimlerini bir arada tutarak okçulara saldırı gücü, savaşçılara esktra can gibi özellikler ekleyebiliyoruz.

Bunun yanı sıra BlueStacks 4 ile PC’de oynarken canavar avcılığına çıkabiliyoruz. “Hunt Monster” sekmesine tıkladığımızda ortaya çıkan farklı sınıflardaki canavarları avlayarak canavara özel ganimetler elde edebiliyoruz. Tabii canavar avcılığı oyunun başında büyük bir ihtimalle başarısız olabileceğimiz bir etken. Canavar avcılığına başlamak için öncelikle kalemizi ve savunma birimlerimizi belirli bir noktaya kadar geliştirmemiz gerekiyor. Bu durum canavar avcılığında seviye kısıtlaması gibi herhangi bir kısıtlama olmasından kaynaklı değil, tamamen canavarın gücünden kaynaklanıyor.

Şehrimizin ikinci kısmında kısman ise kasabamız bulunuyor. Kasaba genel itibariyle pasif kazanç elde etmek için işimize yarıyor. Bunun yanı sıra bize pasif olarak ekstra güç veren hazinelerimize, alabileceğimiz takviyelere, görevlere, daha güçlü silahlar için demirciye ve esir kampına göz atabiliyoruz. Surlarımıza gelen her bir dalgayı geri püskürttükten sonra belirli bir sayıda esir kazanıyoruz. Kazandığımız esirleri ise esir kampında çalıştırarak kolay yoldan altın kazanabiliyor. Ne kadar çok dalga, o kadar esir. Ne kadar esir, o kadar altın.

Grow Kingdom
İlk canavar saldırısı.

Grow Kingdom Oynanış

Oyun genel itibarıyla dalgalar halinde gelen düşmanları çağırmak için normal, sonsuz ve canavar avcılığı modundan oluşuyor. Normal modda gün olarak sayabileceğimiz canavar dalgası gelirken, sonsuz modda sürekli olarak gelen canavarlara karşı durmadan savaşmamız gerekiyor. Canavar moduna bir bakıma boss modu diyebiliriz. Güçlü canavarları çağırabileceğimiz bu mod, ihtiyacımız olan elementleri elde etmekte gayet işimize yarıyor.

Oyunun eğer yavaş olduğunu düşünüyorsanız BlueStacks 4 ile PC’de oynarken ekranın sağ üst köşesindeki ok işaretlerine tıklayabiliyorsunuz. Farklı hız seçeneklerine sahip Grow Kingdom en yüksek hızla oynamanız durumunda size 30 saniyelik kısa bir video izlemenizi istiyor. Bunun karşılığında ise oyundaki en son hızda 5 dakika boyunca oynayabiliyorsunuz.

Grow Kingdom ayrıca diğer oyunlardan aşina olduğumuz bir yetenek ağacı barındırıyor. Savaşçı, okçu ve büyücü sınıflarından herhangi birine ilgi duyuyorsanız bu sınıfa ekstra yetenekler ekleyerek daha güçlü bir hale getirebiliyorsunuz. Diğer bir taraftan güçlenmesi gerek bir sınıf varsa, yine yeteneklerinizi buna göre şekillendirerek savunmanızı dengeleyebiliyorsunuz.

Grow Kingdom
Pasif olarak şehrimizden altın toplayabiliyoruz.

Grow Kingdom İndir

Eğlenceli grafikleri ve akıcı oynanışıyla Grow Kingdom oyunculara eğlenceli ve bir o kadar da rahatlatıcı bir atmoster sunuyor. Kafa dinleyebilmek için oynayabileceğiniz bu oyunu BlueStacks ile PC’de ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Ayrıca BlueStacks Discord kanalını ziyaret ederek topluluğa katılabilirsiniz. Haftalık organizasyonlarda görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts