Guns of Glory Taktik ve İpuçları – 2019

guns of glory pc

Guns of Glory taktik konusunda oyunculara epey imkan sunuyor. Oyunda daha iyi olmak istiyorsanız o zaman bu yazımız tam size göre! MMO strateji oyunu olan Guns of Glory’ye dair birkaç ipucunu sizlerle paylaştık. BlueStacks 4 ile oynayabileceğiniz oyunun bu okuduktan sonra kaynaklar için çevrenize karşı dostça veya düşmanca davranmak size kalıyor. İyi okumalar!

Guns of Glory Taktik ve İpuçları

Her oyunda olduğu gibi Guns of Glory’de de gelişmek için kaynağa ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu kaynağı üretim yaparak veya baskınlar yaparak elde edebiliyorsunuz. Tabii bu iki şekil de miktar olarak size farklı kaynaklar getirebiliyor. Kendiniz üretim yapıp daha barışçıl bir oyun oynamayı planlıyorsanız elde edeceğiniz kaynak miktarı günün sonunda pek de çok olmayacaktır.

Diğer taraftan baskın yapmak size üretimin yanında ekstra kaynak getireceği gibi günün sonunda elinizde bulunan kaynak miktarını bir hayli artıracaktır. Bu yüzden baskın yapmaktan ve biraz savaşçı olmaktan çekinmemeniz gerekiyor. Sonuçta herkesin birbirine saldırabildiği bir oyunda sadece güçlü olanlar hayatta kalır. Öte taraftan baskın yaptığınızda bu yanınıza kar kalmayabilir. Saldırdığınız taraflar kimin saldıracağını öğrenebildiğinden başınız biraz belaya girebilir. Kişi size tek başına saldırmak isteyebilir veya birliğinden yardım isteyip çok daha kötüsünü yapmak isteyebilir. Bu yüzden sıkı bir birliğe girmeyi de unutmayın.

Kaynak Toplamak için Ne Yapmalı?

Kaynak toplamak için her zaman insan ilişkilerini bozmak gerekmeyebiliyor. Oyunda gerçek bir insanın oynamadığı yapay bölgeler de bulunuyor. Bunlara saldırarak daha fazla kaynak edinebilirsiniz. Bu sayede kimse tarafından saldırıya uğrama korkusu da yaşamamış olursunuz. Ayrıca aktif olmayan oyuncu avına çıkarak bir sürede oyunu oynamayan oyunculara da saldırabilirsiniz. Ne de olsa size geri yapma ihtimalleri aktif oyunculara göre çok daha az.

Guns of Glory Taktik
Gerçek oyuncusu olmayan şehirleri işgal ederek ganimet elde edebilirsiniz.

Asker dengesini sağlayın

Her zaman asker bulundurmanız iyi bir şey fakat bu dengeyi iyi kurmanız gerekiyor. Yüksek miktarda asker bulundurmak düşmanlarınızı korkutabildiği gibi sizi de korkutabiliyor. Askerlerin doyurulması gerektiğini unutmayın. Yemek miktarınız ve asker sayınız arasında bir denge kurmaya çalışın. Ayrıca çeşitli asker birimlerinde de denge yakalamayı unutmayın. Bu sayede elinizdeki bulunan kaynakları koruyabilirsiniz.

Guns of Glory Taktik
Piyade kışlası ile askerler için harcamanız gereken kaynakları görebiliyorsunuz.

Liman Binasına yatırımı unutmayın

Limanı size siz yapan en önemli şeylerden biridir. Savaşta kazandırdığı güçlendirmeler ile birlikte size zafere taşıyabilir. Ordunuzu sürekli formda tutmak ve güçlü kılmak için güçlendirmelere önem vermeniz gerekiyor. Bu yüzden limanınıza sürekli olarak yatırım yapmanızda fayda var.

Guns of Glory Taktik
Şehrin bir bölümü.

Bir ittifak bulun

İttifak, birlik veya klan; hangisini söylerseniz söyleyin her oyunda olduğu gibi Guns of Glory oyununda da bir birliğe girmek büyük önem arz ediyor. Saldırdığınız oyuncuların size geri saldırma ihtimalini önemli derecede azaltabilecek bir etken olan birlikler, size imparatorluğunuzu kurmada önemli bir destek sağlayacaktır.

Guns of Glory Taktik
Klan ekranından aradığınız klan için arama yapabiliyorsunuz.

Ödülleri toplamayı unutmayın

Guns of Glory oyuncuları günlük olarak ödüllendiriyor. Bu yüzden oyuna günlük olarak girmeniz ve günlük hediyeleri toplamanız daha fazla kaynak elde etmenize olanak sağlayabilir. Ayrıca yapımcılar tarafından bazı zamanlarda gönderilen ödülleri de kaçırmamak için mesaj kutunuzu sık sık kontrol etmeniz gerekebiliyor.

Guns of Glory Taktik
Günün ilk oyuna girişinde önümüze gelen ekran.

Araştırmalar yapın

Araştırmalar Guns of Glory’de önemli bir yer taşıyor çünkü bu sayede güçsüz olduğunuz bir dalda geliştirmeler yaparak daha fazla verim elde edebiliyorsunuz. Gelişim, ekonomi, saldırı veya savunma konularından güçsüz olduğunuz tarafları iyice belirleyin. Sonrasında güçsüz olduğunuz taraflara yatırımlar yapmaya çalışın. Sonuçta bir kolunuzun kaslı dururken diğer kolunuzun cılız gözükmesini istemezsiniz.

Guns of Glory Taktik
BlueStacks 4 ile Guns of Glory açılış ekranı.

BlueStacks 4 ile oynayın

Bilgisayar üzerinden BlueStacks 4 ile oynayabileceğiniz Guns of Glory size hali hazırda büyük ekran ve akıcılık ile mükemmel bir ortam sunacaktır. Bir taraftan PC’de oynarken diğer taraftan aklınıza takılanları bir tuş ile arka pencerede incelemek oyuna büyük kolaylık kattığı gibi birlikte oynadığınız oyuncularla ile iletişiminizi PC ortamında daha kolay sunacaktır. Ayrıca BlueStacks 4’ün kurulumu çok basit. İndirdikten ve kurulumu yaptıktan sonra yapmanız gereken tek işlem ise Google hesabınıza giriş yapmak, oyunu indirmek ve eğlenmeye başlamak oluyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts