HayDay Bilgisayara Nasıl İndirilir?

HayDay’ı bilgisayardan oynamak ister misiniz?
hayday pc indir

HayDay yılların eskitemediği bir oyun ve bilgisayardan da oynanabiliyor. Oynaması fazlasıyla vakit alan oyunu, bilgisayardan oynayarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Biz de BlueStacks ile bilgisayar için HayDay indirme yöntemini açıkladık.

Bilgisayara Hayday İndir!

HAYDAY PC OYNA

HayDay her ne kadar bir mobil oyun olsa da bilgisayardan da oynanabiliyor. Hemen nasıl yani? diye sorduğunuzu duyuyor ve cevaplıyoruz. Tüm mobil oyun ve uygulamaları emülatörler sayesinde bilgisayardan kullanabilir veya oynayabilirsiniz. En kullanışlı ve popüler emülatör de BlueStacks. Şimdi dilerseniz önce BlueStacks’i bilgisayara nasıl kuracaksınız, daha sonra da HayDay indirme yöntemini açıklayalım.

Bilgisayardan Oynamanın Avantajları!

hayday HASAT

Her şeyden önce bilgisayarda oynamanın ne gibi avantajları var onlara bir bakalım. Öncelikle en basit açıklamasıyla internet sorunu tamamen ortadan kalkacak. Mobil oyunların neredeyse tamamı internete bağlı bir şekilde çalışıyor. Bu da oyunda geçirdiğiniz her saniye için internetin azalması anlamına geliyor. Ancak bilgisayarda artık internet kotaları sınırsız. Ne kadar oynarsanız oynayın sizin için bir şey değişmeyecek.

Şarj Derdi de Bitecek!

hayday HASAT, hayvanlar

Evet, aslında hepimizin en büyük sıkıntı şarj problemi. Bir mobil oyuna %90 şarjla giriyoruz %60 ile çıkıyoruz. Hatta PUBG Mobile, CoD Mobile gibi oyunlarda bu aralık daha da artıyor. Bunu önlemenin en iyi yoluysa bilgisayardan oynamak. Örnek vermek gerekirse gün içerisinde oyun içinde sadece acil işlemleri telefondan yaparsınız. Akşam veya sabah bilgisayardan da geniş işlemleri yapmaya başlarsınız. Böylece şarjınızı telefonda sosyal medyayı gezmek veya video izlemek için harcayabilirsiniz. Yoksa hepsini aynı anda yapmaya kalkarsanız iki saat geçmeden %10 şarj ile şarj cihazı aramaya başlayabilirsiniz.

Hızlı Gelişmek İçin Bilgisayar!

hayday balık

Yukarıdaki örnekteki gibi gün içerisinde farklı anlarda oyun oynayabilirsiniz. HayDay seviyeniz arttıkça gelişmesi zor ve çok zaman harcayan bir oyun. Ancak bu sayede akşamları bilgisayardan, gün içerisinde de telefondan işlemlerinizi yaparak daha hızlı gelişmeyi sağlayabilirsiniz. İki platformdaki hesaplarınızı birleştirme şansınız var. Yani hem telefonda hem de bilgisayarda aynı hesaptan oynayabilirsiniz. Uzun zamandır oynuyorum ama bir türlü gelişemiyorum diyenler bu yöntemi deneyebilirler.

BlueStacks’i İndirme ve Kurulum İşlemi Nasıl Yapılır?

HAYDAY

Öncelikle BlueStacks‘in kendi internet sitesinden programı indirmeniz gerekiyor. Buradan programın resmi sitesine gidebilir ve direkt ana sayfadaki indirme butonundan uygulamayı indirebilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra klasör içerisinden çıkan kurma programından hızlı ve kolay bir kurulum yapabilirsiniz. Kurulum işlemi sırasında size hangi sürücüye kurmak istediğinizi soracak. Burada dikkat etmeniz gereken şey ise oyunların seçtiğiniz sürücüye kurulacak olması. Örneğin C’de fazla yeriniz yoksa D’yi seçmeniz daha iyi olacaktır. Çünkü program içerisinden indirdiğiniz tüm oyunlar seçtiğiniz sürücüye kurulacak. Bu işlemi de yaptıktan sonra geriye kalan tek şey BlueStacks’e girmek.

HayDay İndirme ve Kurulum İşlemi!

HayDay

BlueStacks’i kurup giriş yaptıktan sonra ana sayfa sizleri karşılayacak. Burada yer alan Google Play Store simgesine tıklarayak mağazayı açabilirsiniz. Mağaza içerisinden HayDay’ı arayarak indirme işlemine başlayabilirsiniz. İndirme tamamlandıktan sonra kurulum işlemini BlueStacks sizin için yapıyor. Yani tek yapmanız gereken birkaç dakika beklemek. BlueStacks‘te oyun veya uygulama kurmak telefondaki ile birebir aynı. Bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

Oyuna girdikten sonra çeşitli ayarlamalar da yapabiliyorsunuz. Sadece Hayday özelinde değil aynı zamanda diğer mobil oyunlarda da özel tuş atamaları veya fare ayarları da yapabiliyorsunuz. Bu tamamen sizin zevkinize ve oynayış tarzınıza bağlı. Ayarlamaları da yaptıktan sonra artık oyunu oynamak için hazırsınız anlamına geliyor.

Mobil oyunları bilgisayardan oynamanın avantajları, BlueStacks ve HayDay indirme işlemlerini açıkladık. Daha hızlı gelişmek, internet ve şarj problemi yaşamak istemiyorsanız bu yöntemi kesinlikle kullanmalısınız. Üstelik tamamen ücretsiz ve güvenilir. Milyonlarca oyuncuyla beraber hemen oynamaya başlayabilirsiniz. En son çıkan mobil oyunlar da yine program içerisinde yer alıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler