Heroes of Order & Chaos Oynarken Yapabilecekleriniz

Heroes of Order and Chaos 2

Mobil dünyanın ilk MOBA oyunlarından biri olan Heroes of Order & Chaos oynarken neler yapabileceğinizi biliyor musunuz? Eğer oyunu ilk defa duyduysanız ve öğrenmek istiyorsanız bu rehberimiz tam da size göre! Öncelikle oyunu BlueStacks ile PC’den oynayarak bir tık öne geçebileceğinizi belirtelim ve başlayalım! 🙂

Heroes of Order & Chaos Başlangıç Rehberi!

heroes of order and chaos
Bu başlangıç rehberinde oyunda neler yapabileceğinizi öğrenin.

10 milyonlarca indirmeye sahip ve mobilin ilk MOBA oyunlarından biri olan Heroes of Order & Chaos, oyunculara çeşitli oyun modları ve çeşitli eğlence araçları sunuyor. Bu modlar arasında takım savaşları, 3v3 savaşlar ve arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirmenizi sağlayacak araçlar yer alıyor. Gelin oynarken tam olarak neler yapabileceğinize beraber bakalım.

Heroes of Order & Chaos Karakterler!

heroes of order chaos karakterler
İstediğiniz karakterden birini seçin.

Oyun aslında temel MOBA mantığı ile oynanıyor. Daha önce League of Legends veya Dota 2 gibi oyunları oynadıysanız, bu mobil oyuna başladığınızda hiç yabancılık çekmeyeceksiniz. 3v3 veya 5v5 takım savaşlarında seçtiğiniz kahraman ve rolde güçlenip, rakiplerinizi alt etmeye çalışıyorsunuz. Oyun oynanış arayüzü ile diğer mobil MOBA oyunları arasında en dikkat çekenlerden biri. Tamamen oyuncuların rahatlığı ve konforu açısından özel dizayn edilmiş.

Oyunda yakın dövüşçü kahramanlardan, büyücülere kadar uzanan büyük bir karakter havuzu bulunuyor. Sevdiğiniz ve oynamaktan zevk aldığınız karakterler arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Karakterler oyunda ilerledikçe kazandığınız ganimetlerle açılıyor. Ancak size kolaylık olması açısından her hafta ücretsiz kahraman rotasyonu yapılıyor. Yani her hafta belli sayıda şampiyon ücretsiz olarak sunuluyor. Fazla karaktere sahip olmayan oyuncular da bu karakterler arasından dilediğini seçebiliyor.

Arkadaşlarınızı Eğlenceye Ortak Edin!

Arkadaşlarınızı eğlenceye ortak edebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi mobil oyunlar artık emülatörler sayesinde bilgisayarlardan da ücretsiz oynanabiliyor. Bilgisayardan oynamanın en büyük avantajı ise kesinlikle şarj ve internet problemini ortadan kaldırmak. Böylece hem internet kotanızı koruyabilir hem de şarj derdinizi noktalayabilirsiniz. Bize göre bunlardan daha da önemli olan şey ise diğer oyunculara göre sağlayacağınız avantaj. Oyun rekabet dolu ve anlık da olsa hatayı fazla kabul etmiyor. Yani her aşamada iyi oynamalı ve diğer oyuncuların önüne geçmelisiniz. Bilgisayardan oynarken klavye ve fare kontrolü sayesinde diğer oyunculara karşı zaten 1-0 önde başlıyorsunuz.

Bilgisayar oyunları belki tek başına oynanabilir. Bir mobil oyun oynuyorsanız, arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirmek isteyebilirsiniz. İşte tam da bu noktada, oyun ister 3v3 isterseniz de 5v5 oyun modlarında arkadaşlarınızla beraber oynamanızı sağlıyor. Arkadaşlarınızla oynarken ciddi bir iletişim ve takım çalışması yapmanız gerekiyor. Bu nedenle keyifli vakit geçirmenin yanı sıra rekabetin de haklı gururunu sonuna kadar yaşayacaksınız. Üstelik siz BlueStacks ile bilgisayardan oynarken, arkadaşınız kendi telefonundan da oynayabilir.

İzleyici Modu ile Çabuk Öğrenin!

oynanış
İzleyici modu ve eğitim modu ile oyunu iyi öğrenebilirsiniz.

Oyunda harita çeşitliliği de nispeten yeterli durumda. Şu an için oyunda 3 farklı harita tipi bulunuyor. Bu haritalar içerisinde de 3v3 ve 5v5 modları oynanıyor. Bunlara ek olarak bir de Buhar Çılgınlığı 5v5 modu var. Eğer rekabetten sıkıldıysanız ve biraz da eğlence arıyorsanız eğlence modunda kendinizi deneyebilir ve arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Hatta bu yöntemle oyunu çok daha hızlı öğrenebilirsiniz.

Oyunu öğrenmenin bir başka güzel yolu da izleyici modu ile maçlar izlemek. Oyunu sizden daha iyi oynayan arkadaşlarınız veya başkaları olabilir. İzleyici modu ile bu kişilerin maçlarını canlı olarak izleyebilirsiniz. Eğer sizden daha iyi olduğunu düşündüğünüz bir arkadaşınız varsa mutlaka bu yöntemi deneyin. Sonucunda ne kadar geliştiğinizi ve hızlı öğrendiğinizi göreceksiniz. Ancak bunu da yapmak istemezseniz, oyunu bilgisayarda oynayamayı deneyebilirsiniz. Bilgisayarda oynarken ekran boyutu daha büyük ve oynanış daha kolay olacağından siz de çok rahat edeceksiniz. Böylece bir bakmışsınız en iyi oyunculardan biri olmuşsunuz.

Mobil oyunları bilgisayardan oynamak için BlueStacks kullanabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak kurabileceğiniz program ile Google Play Store’daki tüm oyunları oynayabilir ve özel tuş atamaları ile kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Bilgisayardan oynarken hem daha fazla avatan hem de şarj ve internet sorunlarını ortadan kaldırabilirsiniz.

Heroes of Order & Chaos oynarken yukarıda saydıklarımızı ve hatta daha fazlasını yapabilirsiniz. Eğer aklınıza takılan bir soru olursa bize ulaşmaktan çekinmeyin. Bir sonraki rehberimizde görüşmek üzere, hoşça kalın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler