Hill Climb Racing 2 PC üzerinden nasıl oynanır?

Hill Climb Racing’in devam oyunu Hill Climb Racing 2 bir süredir mobil mağazalardaki yerini koruyor. Peki bu oyun bilgisayarda nasıl oynanır?
Hill Climb Racing 2 PC üzerinden nasıl oynanır?
Hill Climb Racing 2 PC üzerinden nasıl oynanır?

Hill Climb Racing 2 PC üzerinden nasıl oynanır? Mobil yarış oyunları denildiğinde ilk akla gelen seri Hill Climb Racing’in devam oyunu Hill Climb Racing 2 bir süredir mobil mağazalardaki yerini koruyor. Özellikle kendine has ve alışıla gelmiş oyun tarzı ile oyuncuların ilgisini çeken Hill Climb Racing 2, BlueStacks ile bilgisayar üzerinden oynanabiliyor. Peki ya bu oyunu nasıl bilgisayar üzerinden oynayabiliriz? Tüm detayları ile sizler için anlatacağız.

Hill Climb Racing 2’yi bilgisayar üzerinden oynamak mantıklı mı?

Mobil yarış oyunlarını bilgisayar üzerinden oynayarak daha farklı bir deneyim elde edebilirsiniz. Hill Climb Racing 2’nin yarış performansı ve oynanışı özellikle bilgisayar üzerinden daha akıcı, detaylı ve anlaşılır bir şekilde oynanabiliyor. Bilgisayar üzerinden oyunu oynamanız FPS sorunu yaşamamanıza, ısınma veya oyundan atma gibi durumlar ile karşılaşmamanıza yardımcı olacaktır.

Hill Climb Racing 2'yi bilgisayar üzerinden oynamak oldukça mantıklı.
Hill Climb Racing 2’yi bilgisayar üzerinden oynamak oldukça mantıklı.

Bilgisayar üzerinde oyunu oynarken şarjınız bitmeyecek, bildirim gelmeyecek veya telefon ile aranmayacaksınız. Bunların yanında klavye ve farenin vereceği avantajlar sayesinde oyun deneyiminiz katbekat artacak, daha akıcı bir şekilde yarışlarınıza devam edebileceksiniz. Bu nedenlerden dolayı Hill Climb Racing 2 oyununu bilgisayar üzerinden oynamanız oldukça mantıklı olacaktır. Bu tarz oyunları da BlueStacks desteği ile bilgisayarınıza taşıyabilir, mobil cihazınızın yaşattığı sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Hill Climb Racing 2  PC üzerinden nasıl oynanır?

Hill Climb Racing 2’yi bilgisayar üzerinden oynamak için yüksek performans veren bir Android emülatöre ihtiyacınız var. Bu konuda size BlueStacks‘i öneriyoruz. BlueStacks oyunculara sunduğu sayısız oyun desteği ve yüksek performansı nedeniyle Android emülatörleri arasında en iyisi. BlueStacks’i bilgisayarınıza başarılı bir şekilde indirdikten sonra emülatör üzerinden Google hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınıza girdikten sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Play Store‘a giriyoruz. “Hill Climb Racing 2” aramasını yaptıktan sonra çıkan listede oyunumuzu bulup Yükle butonuna tıklıyoruz. Yaklaşık 130MB boyuta sahip oyunumuz artık emülatörünüze iniyor olacak.

Oyunu başarılı bir şekilde indirdikten sonra oyunun simgesi BlueStacks ana menüsüne gelmiş olacak. Bu simgeye tıklayıp oyuna giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra ilk aşamada gerekli ek indirmeleri ve eğitim bölümlerini tamamlamanız gerekiyor. Fakat oyunu oynamadan önce klavye ve fare ayarlarını tamamlamanız gerekiyor. Aksi takdirde oyunu tam olarak oynayamayabilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapabileceğinizi de sizin için anlatacağız.

Klavye Ayarları

Klavye ayarları, bilgisayar üzerinden bir mobil oyun oynamak için oldukça önemli. BlueStacks üzerinden doğru bir klavye ayarlaması yaptığınız takdirde daha iyi bir oynanışa sahip olabileceksiniz.  Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için ayarları kendinize göre ayarlamanız gerekmekte.

BlueStacks sayesinde kolayca Hill Climb Racing 2'yi bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz.
BlueStacks sayesinde kolayca Hill Climb Racing 2’yi bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz.

BlueStacks’te Hill Climb Racing 2 klavye ayarlamalarını yapmak için BlueStacks’in sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını yapın. Kendi alışkanlıklarınıza göre tuş atamalarını yaparak daha iyi bir oynayışa sahip olabilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Dikey Hareket” gibi özellikleri de aktif olarak kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık tamamıyla hazır.

Hill Climb Racing 2 PC

Fare Ayarları

Fare ayarlarınız, bu tarz bir oyun için çok da önemli olmayabilir. Fakat yine de oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanızı öneriyoruz. Hill Climb Racing 2 fare ayarlarını yapmak için ekranın sağında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerenin sağında bulunan seçeneklerden size uygun olanını aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan hassasiyet ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Bir yarışa girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

Klavye ve farenin avantajı ile rakiplerinizi kolayca alt edebilirsiniz.
Klavye ve farenin avantajı ile rakiplerinizi kolayca alt edebilirsiniz.

Bu yazımızda Fingersoft’un en iyi oyunlarından olan Hill Climb Racing 2’yi nasıl bilgisayar üzerinden oynayabileceğinizi derledik. Bu tarz mobil oyun rehberleri için Mobidictum’u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts