Hotel Blast PC’de nasıl oynanır?

Hotel Blast
Hotel Blast BlueStacks 4 ile Oyna

Hotel Blast ile dekorasyon, bulma, gizem ve eğlence bir araya geliyor. Otel kurmanın yanı sıra otelinizi dilediğiniz temada dekore edebileceğiniz Hotel Blast, gizemli hikayesiyle oyuncusunu başından kaldırmıyor. BlueStacks 4 ile bilgisayar üzerinden ücretsiz olarak oynayabileceğiniz oyuna dair merak edilenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Hotel Blast
Oynanış sırasında bir çalışan bizimle konuşarak yol gösteriyor.

Hotel Blast oynanış

Büyük babanın oteli yeniden açmaya karar veriyorsun. Otelin tüm kapıları açık olmadığından bulmacaları çözerek otel odalarını açman gerekiyor. Bulmaca ise sınırlı sayıdaki hamleler ile istenen renkteki kutuları patlatmamız gereken bir oyun. Oyunda taşları birbiriyle eşleştirmek yerine en az 2 aynı renkteki taşın bir arada bulunduğu sırada taşlardan birine tıklayarak patlatmamız gereken bir oyun.

Eğitim oyunu ardından ilk anahtarımızı alıyoruz. Böylelikle ilk anahtarımızı kullanmak üzere eğitimin bize gösterdiği yerlere tıklayarak sahip olduğumuz ilk odayı temizliyoruz. Buradan da anlaşılacağı üzere mini oyunları bitirerek elde edebileceğimiz anahtarlar ile odaları açmak dışında odayı temizlemek gibi birtakım uğraşları bu anahtarlar ile yapıyoruz.

İkinci mini oyunda ise diğer benzer oyunlardan aşina olduğumuz şekilde aynı renk olan kutuların bir araya gelerek güç nesneleri oluşturduğunu görüyoruz. Örnek olarak 5 adet aynı renkteki kutulara tıklayarak roket elde edebiliyoruz. Bu roketi yapmak için 5 kutu içerisinde herhangi bir kutuya tıklamamız yeterli oluyor. Tabii roket direkt patlamıyor. Roketi kullanmak istediğimiz herhangi bir zaman içerisinde rokete tıklamamız yeterli oluyor ve roketin uçlarının baktığı doğrultudaki bütün kutular yok oluyor. Aynı şekilde farklı miktarlardaki kutuların birleşimiyle mayın gibi farklı güçler de elde edebiliyoruz. Yan yana olan 2 gücü bir araya getirdiğimizde ise bu güçlerin birleşimi olarak daha etkili bir alanda patlama gerçekleştirebiliyoruz.

Hotel Blast
Kazandığımız anahtarları otelimizi düzenlemek için kullanabiliyoruz.

Hotel Blast’ta altınlar ne işe yarıyor?

Diğer anahtarı da elde ettikten sonra oyun bize 3 farklı resepsiyon opsiyonu sunuyor. Farklı renklerdeki bu resepsiyonlar herhangi birini seçerek oyun boyunca otelimizi dekore edebiliyoruz. Her işlem ilk baştaki gibi ücretsiz olmuyor. Alanları dekore etmek için altına ihtiyaç duyabiliyoruz. Tabii bir bakıma bu durumu kafaya takmaya da gerek kalmıyor çünkü her girdiğimiz mini oyunda yeteri kadar altın elde edebiliyoruz.

Oyun otel kurma macerasının yanı sıra bir de büyükbabanın zamanında kalma esrarengiz bir olayı da anlatıyor. Oyun keyfinizi bozmamak adına bu hikayeyi sizin keşfetmeniz çok daha iyi olacaktır. Bu hikayeyi öğrenmek için ise yine oyun içerisinde belirli bölgeleri temizleyip belirli odaları açmanız gerekiyor.

Hotel Blast
Aynı renkteki birkaç kutuyu bir araya getirerek farklı güçler elde edebiliyoruz.

BlueStacks 4 ile Hotel Blast oyna

Eğlenceli vakit geçirmek istediğinizde aklınıza gelebilecek bir oyun olan Hotel Blast, bölüm sayısı itibarıyla uzun bir oynanış süresi sağlıyor. Büyük ekranda oyun oynamayı sevenler için, oyun arıca BlueStacks 4 ile PC üzerinden ücretsiz olarak oynanabiliyor. Bunun yanı sıra BlueStacks Discord kanalına katılarak da diğer oyunlar ile ilgili turnuvalardan haberdar olabilir ve ödüller kazanabilirsiniz. Turnuvalarda görüşmek üzere!

Oyuna dair oynanış videosunu da aşağıdan bulabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts