Hustle Castle Başlangıç Rehberi

Hustle Castle

Hustle Castle ile sıfırdan bir medeniyet oluşturuyoruz. Renkli görüntüleriyle ve kolay oynanışıyla karşımıza çıkan bu oyunda odalar kurarak vatandaşlarımızın yaşamasını sağlamamız gerekiyor. Peki bunu yaparken nasıl bir yol izlemeliyiz? İşte tam da bu soruya cevap niteliğinde derlediğimiz yazımızda bu konuyu bir bir anlattık. BlueStacks 4 ile de oynayabileceğiniz Hustle Castle’a dair derlediğimiz bilgileri öğrenmek için okumaya devam edebilirsiniz.

Hustle Castle
Kalenin başlangıç görüntüsü.

Taht Odasını Yükseltmekte Acele Etmeyin 

Taht odasını yükseltmek elbette oyunda önemli bir yer kaplıyor fakat bunun hiç de acelesi yok. Bunun yerine diğer odaların en yüksek seviyeye çıkarmak sizin için daha iyi olacaktır. Taht odasını yükselttiğinizde yeni odalar açılacaktır. Bütün bu odaları bir anda yükseltmeniz ise pek mümkün değil. Bu yüzden kaynaklarınızı taht odasını yükseltmek yerine diğer odaları geliştirmeye harcamanız daha mantıklı gözüküyor. Diğer odalardan bahsederken hangi odalara öncelik vermeniz gerektiğini de söylemeden geçmemek gerekiyor. Askerleriniz oyunda önemli bir yer kapladığından, baraka ve eğitim odalarına öncelik vermek gelişiminiz için çok daha iyi olacaktır. Yemek salonu ve hazine odalarına da önem vermeniz gelişmenize yardımcı olacaktır. 

En Az Bir Savaşçıyı Eğitimde Bırakın 

Savaşçılarınız eğitim odasında kaldığı sürece istatistiklerini artıracaktır. Bu yüzden diğer savaşçılarınız baskında iken bir savaşçınız kendini uzun süreler güçlendirebilir. Savaşçı gelişimini son seviyeye getirdiğinde artık onu eğitimden alıp başka çelimsiz bir savaşçınızı eğitim alanına koyabilirsiniz. Böylelikle günün sonunda süper güçlü bir savaşçı elde etmiş olursunuz. 

Hustle Castle
İleri aşamalarda daha farklı işlevlere sahip odalar açabiliyorsunuz.

Zayıf Olanı Kovun 

Kulağa zalimce geliyor olabilir ama neyse ki karakterlerimiz herhangi bir duygu hissetmiyor. Bir kadın ile bir erkeği bir araya getirebildiğimiz odalarda elde ettiğimiz bebekler ile nüfus sayımızı artırmamız gerekiyor. Bunun yanı sıra maksimum nüfus kapasitesine geldiğimizde illa ki birilerini kovmamız gerekiyor. Yüksek seviye kadın ile yüksek seviye kadını bir araya getirdiğimizde yüksek seviye ve nadir bebek elde etme şansı yakalıyoruz. Bu nedenle zayıf olanı kovup yüksek seviyeler için yer açmak gelişmek için önemli bir yer taşıyor. Bir erkek birleşmesi için herhangi bir sınırlama yokken bir kadının birleşmesi için 1 gün sınırı bulunuyor. Yani günde sadece 1 birleşme yaşanabiliyor. Vatandaşınızı kovmanızın herhangi bir kötü yanı yok. Eğer vatandaşınızı kovmak istiyorsanız, vatandaşınıza tıklayarak ekranı açın ve açılan ekranda sağ üstte bulunan butona tıklayın ve üzülmeyin; bu herkes için en iyi karardı. 

Mücevher Kazanın ve Biriktirin 

Mücevherler oyunun gerçek parası diyebiliriz fakat para harcamadan mücevher kazanmanın bazı yolları bulunuyor. Bunlardan biri sandık açmak. Şansınız varsa sandık açtığınızda ücretsiz olarak mücevher elde edebiliyorsunuz. Diğer bir yol ise başarımlar. Görev niteliğinde olan başarımlar kısmında belirli bir hedefe ulaştığınızda veya herhangi bir şey yaptığınızda yine ücretsiz olarak mücevher kazanabiliyorsunuz. Oyunda yapacak bir şey düşünemiyorsanız başarımlar kısmında gözünüze kestirdiğiniz bir başarımı yerine getirmeye çalışabilirsiniz. Kazandığınız mücevherleri ise oyunun ileri seviyelerinde geliştirme zamanlarını kısmak için kullanmak en iyisi olacaktır. 

Hustle Castle
Oyunda canavarları öldürüp para kazanabilmeniz için bolca harita bulunuyor.

BlueStacks 4 ile PC’de Oynayın 

Bilgisayarda oynamak gibisi yok. Kullanımı kolay olan fare ve klavye ile Hustle Castle oynarken ekrana büyük gelen parmaklarımızla odaları seçmeye çalışmak yerine bilgisayardaki büyük ekranla oynamak çok doğru bir karar olacaktır. Bilgisayarda oynarken grafik olarak da güzel gözüken oyun haliyle çok daha güzel bir oynanış zevki yaşatıyor. Hustle Castle kesinlikle BlueStacks 4 ile denenmesi gereken bir oyun. Bunun yanı sıra BlueStacks Discord kanalına katılarak da turnuvalardan haberdar olabilir ve ödüller kazanabilirsiniz. Turnuvalarda görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts