Kafa Topu 2’yi Bilgisayarda Oynamanın Avantajları

Kafa Topu 2’yi bilgisayarda oynamanın ne gibi avantajları var?
kafa topu 2
Kafa Topu 2 ile sayesinde arkadaşlarınızla zaman geçirebileceksiniz.

Kafa Topu 2 çıktığı dönem büyük bir başarı yakalamış ve uzun bir süre listelerde birinci sırada yer almıştı. Mobil için üretilen bu futbol oyununu bilgisayardan da oynayabileceğinizi biliyor muydunuz? Rakip tanımamak ve bir Kafa Topu yıldızı olmak için bilgisayarda oynamanın avantajlarını derledik. Hemen başlamadan belirtelim: Önerimiz tabii ki BlueStacks.

Kafa Topu 2 Bilgisayarda Oynamanın Avantajları

kafa topu 2 bilgisayardan oynama
Kafa Topu 2’yi bilgisayarda oynamak çok kolay.

Bilindiği üzere emülatorler artık çok popüler ve mobil oyunların, uygulamaların bilgisayarda da oynanmasını sağlıyor. Sadece şarj ve internet sorununa çözüm olmuyorlar; aynı zamanda rekabetçi oyunlarda diğer oyuncuların önüne geçmenize de olanak sağlıyorlar. Biz de Kafa Topu 2 oyuncuları için bilgisayarda oynamanın ne gibi avantajları olduğunu derledik.

Tamamen Özelleştirilebilen Tuş Ayarları!

Klavye ayarı nasıl yapılıyor?
Klavye ayarı nasıl yapılıyor?

Bir mobil oyunu bilgisayardan oynamanın en büyük avantajı klavye ve fare kontrolü. Telefondan oynarken size çok zor gelen hareketler veya kombolar, bilgisayardan oynarken çok basit olacak. Çünkü BlueStacks oyundaki tüm tuş ayarlamalarına sınırsız özelleştirme imkanı veriyor. Örneğin Kafa Topu 2 için bu özelliği kullanmak isterseniz yetenekleri ve karakter hareketini tamamen tuşlara atayabilirsiniz. Böylece size en uygun olan şekilde hareket edip, yeteneklerinizi kullanabilirsiniz.

Bunu yaparken ayarlayabileceğiniz 3 temel seçenek bulunuyor; Genel, Hareket ve Atış. Genel seçeneğinde yetenek kullanımlarını ve emojileri ayarlıyorsunuz. Hareket bölümünde de karakterinizin sola ve sağa gitme ve zıplama hareketlerini ayarlayabiliyorsunuz. Atış bölümünde de yerden ve havadan vurmayı iki farklı tuşa atayabiliyorsunuz.

Daha Büyük Ekran Daha Rahat Kontrol!

kafa topu
Daha geniş ekranda daha rahat oynayın.

Telefondan rekabetçi bir mobil oyun oynamanın en kötü yanlarından biri ekranın küçük olması. Grafikleri iyi ve detaylı bir oyun oynarken bu bir sorun olabiliyor. Ancak bilgisayardan oynarken oyunun tüm alanına hakim olabiliyorsunuz. Örneğin Kafa Topu 2’de havadan gelen topların nereye düşeceğini ve nerede durmanız gerektiğini çok daha rahat anlayabilirsiniz. Tabii sadece bununla da sınırlı değil. Aynı zamanda grafiklerin tadını da çıkartabilirsiniz. Kafa Topu içerisinde birçok karakter ve yetenek barındırıyor. Bu yeteneklerin hepsi de farklı efektlere sahipler. Siz de bilgisayardan oynarken, telefonda çok basit gözüken efektlerin aslında ne kadar da detaylı ve güzel olduğunu göreceksiniz.

Kafa Topu 2 Oynarken Doğru Anı Bulmak!

kafa topu 2 yetenekler
Yeteneklerinizi ve şutlarınızı doğru zamanda kullanın.

Bilgisayarda oynamanın sağladığı en büyük avantaj yetenek ve karakter kontrolü. Telefonda karakterinizle topa vururken aynı anda yeteneğe basmak çok zor. Yapabilen oyuncular da zaten şu an çok üst liglerde oynuyorlar. Ancak bilgisayarda bunu yapmak çocuk oyuncağı olacak. Örneğin şuta vurmayı “X” tuşuna atadık ve 1. yeteneği kullanmayı da “S”. Aynı anda iki tuşa basarak hem rakibinizi buza dönüştürebilirsiniz hem de istediğiniz gibi şut atıp, golü bulabilirsiniz.

Şarj Problemi Hiçbir Zaman Yaşamayacaksınız!

kafa topu 2, bluestacks
Şarj derdi bitiyor.

Telefonlar günün her anında ihtiyacımız olan teknolojik aletler. Bu nedenle her canımız istediğinde oyun oynayamıyoruz. Ya da oynadığımız zamanlarda da şarjımız hızlı bir şekilde bitiyor. Piyasadaki mevcut telefonlar da şu an buna bir çözüm bulabilmiş değiller. Ancak bilgisayardan oynarken şarj problemi tamamen ortadan kalkıyor. Günün her anında, istediğiniz kadar oyun oynayabilirsiniz. Hatta günlük giriş ödüllerini almak için bilgisayarınızı ve BlueStacks‘i sürekli açık bile bırakabilirsiniz.

İnternet Kotası Dert Olmaktan Çıkacak!

Kafa Topu 2
İnternet derdi sona erecek.

Evet, bir başka büyük sorun da internet. Kafa Topu 2, CoD Mobile gibi çoklu oyunculu çevrimiçi modları olan oyunlar gereğinden fazla internet yiyebiliyor. Ülkemizdeki pahalı internet paketi fiyatları da göz önüne alındığında birçok oyuncu bu nedenle rekabetçi mobil oyunlardan uzak durmaya çalışıyor. Ancak BlueStacks bilgisayar internetine bağlı olduğu için bu konuda bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Oyunu dilediğiniz kadar oynayabilirsiniz.

Kafa Topu 2 Bilgisayardan Nasıl Oynanır?

Kafa Topu 2’yi bilgisayarda oynamak için tamamen ücretsiz olan BlueStacks‘i bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Programı bilgisayarınıza kurduktan sonra BlueStacks’e giriş yapıyoruz. Zaten karşınıza çıkacak ekranda Google Play Store‘u göreceksiniz. Bu aşamadan sonra sanki telefondan işlem yapıyormuş gibi Play Store üzerinden Kafa Topu 2’yi indirebilirsiniz. İndirme işlemi bittikten sonra oyun otomatik olarak kuruluyor. Sizin sadece oyun simgesine tıklayıp, Kafa Topu eğlencesine başlamanız yeterli.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler