King of Avalon Başlangıç Rehberi

King of Avalon Başlangıç Rehberi
King of Avalon Başlangıç Rehberi

BlueStacks 4 ile yaptığımız oyun incelemeleri ve rehberlerine son gaz devam ediyoruz. Bugünkü rehberimizi King of Avalon oyunu için hazırladık ve oyunu oynamak istiyorsanız veya yeni başladıysanız tam yerindesiniz. Ayrıca King of Avalon’u sizler de BlueStacks 4 ile cep telefonunuza oranla çok daha akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz. Dilerseniz daha fazla uzatmadan rehberimize geçelim.

King of Avalon – Binalar ve Duvarlar

Duvarlar, şehrinize saldırıldığında şehrinizi korumakta, şehrinize saldırı olduğunda eğer siz bu savaşı kaybederseniz şehriniz ve duvarlar yanmaya başlar. Duvarlarınız yandığı için alevler yüzünden şehir savunmanız giderek azalır. İsterseniz oluşan bu yangını bir miktar altın vererek hemen söndürebilir ya da otuz dakika sonra kendiliğinden sönmesini bekleyebilirsiniz.

Alevler söndükten sonra azalan savunmanızı yükseltmek için duvarlarınızı tamir etmeniz gerekir. Duvarlarınızı tamir ederek savunmanızı tekrar eski haline getirebilirsiniz.

Eğer savunmanızı hiçbir şekilde tamir etmez ve eski seviyeye getirmezseniz savunmanız sıfıra düşecek ve bu yüzden şehriniz otomatik olarak başka bir yere rastgele bir şekilde savunmanız tekrar en üst seviyede olmak üzere ışınlanır.

King of Avalon Binalar ve Duvarlar
King of Avalon Binalar ve Duvarlar

Birlikler

Oyunda ordunuz piyadeler, atlı birlikler, okçu birlikler ve kuşatmacı birlikler olmak üzere dört farklı gruptan oluşmakta. Bu birlikleri kendi eğitim kışlalarında yetiştirebilirsiniz. Birliklerin kendine has özellik ve güçleri bulunmaktadır.

Piyade Sınıfı

Piyade askerleriniz, savaşçı ve mızraklı olmak üzere ikiye ayrılmakta. Savaşçı grubunun okçular için güçlendirilmiş, mızraklıların ise süvarilere karşı güçlendirilmiş savunmaları bulunmaktadır.

Canları ve savunmalarından dolayı iki grubu diğer birliklerini korumak için bir kalkan gibi kullanabilirsiniz. Ordunuzu kurarken savunmanız önceliğiniz olmalıdır.

Süvari Sınıfı

Süvari sınıfı birlikleriniz at üzerinde olan askerlerdir. Ağır ve hafif olmak üzere iki farklı grubu ayrılmaktadır. Ağır süvarilerinizin savaşçılar üzerinde, hafif süvarilerin ise okçular üzerinde güçlendirilmiş saldırı hasarı mevcuttur. Ayrıca süvariler en hızlı birliklerdir.

Okçu Sınıfı

Okçu sınıfı birlikleri adından da anlaşıldığı üzere ok ve yay ile savaşan askerlerdir ve uzaktan savaşmaktadırlar. Okçu sınıfı da yaylı ve tüfekçiler olmak üzere iki farklı gruba ayrılmaktadırlar. Yaylıların, atlı birlikler ile kuşatma birliklerine karşı, tüfekçilerin ise mızraklı birliklere karşı saldırı güçleri daha fazladır.

Kuşatma Sınıfı

Son olarak da kuşatma sınıfı birliklerinizden bahsedelim. Kuşatma birlikleri savaş içerisinde kullanacağınız savaş araçlarıdır. Koçbaşları ve Mesafeli Kuşatmacı olarak iki farklı gruba ayrılmaktadırlar. Koçbaşları, diğer askerlerinizi düşmanlarınızın tuzaklarından korumanızı sağlar. Mesafeli Kuşatmacılar ise düşman tuzaklarına karşı atakta bulunurlar. Kuşatma sınıfı, diğer birliklere oranla en yavaş birliklerdir.

King of Avalon Piyade Kışlası
King of Avalon Piyade Kışlası

Saldırılardan Askerlerimi Nasıl Koruyabilirim?

Gelebilecek saldırılara karşı askerlerinizi korumanın en iyi yolu Barış Kalkanı kullanmaktır. Bu Barış Kalkanı, sizi saldırılara ve gözetlemelere karşı koruyacaktır. Ama unutmamalısınız ki şehrinizde barış kalkanı basılı olsa bile askerleriniz kaynak toplarken veya herhangi bir yerde kamp durumunda ise saldırılara açık olurlar ve korunamazlar.

Doğal olarak her zaman kalkanınız olmayabilir, peki kalkanınız olmadığında askerlerinizi nasıl koruyacaksınız? O zaman da eğer şehriniz saldırıya uğruyorsa ve barış kalkanınız bulunmuyorsa öncelikle askerlerinizi şehrinizden uzak bir yere kamp yapmaya veya kaynak toplamaya gönderebilirsiniz. Ama askerlerinizi nereye gönderdiğinize dikkat etmelisiniz çünkü askerleriniz orada da saldırıya uğrayabilir. Saldırıdan kurtulmanın bir diğer yolu ise ışınlanmaları kullanmaktır. Şehrinizi başka bir yere ışınlayarak saldırıdan kurtulabilirsiniz.

King of Avalon Kraliyet Haritası
King of Avalon Kraliyet Haritası

Işınlanmaları Nasıl Kullanabilirim?

King of Avalon’da beş farklı ışınlanma çeşidi bulunmaktadır. Bunlar, Başlangıç Işınlanması, İleri Işınlanma, Rastgele Işınlanma, İttifak Işınlanması ve Kale Işınlanmasıdır. Bu ışınlanmaların hepsi sizi bir yerden başka bir yere ışınlamakta fakat her birinin de şekli birbirinden tamamen farklı durumda. Şimdi ise sizlere bu ışınlanmaları nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

Başlangıç Işınlanması Nasıl Kullanılır?

Başlangıç Işınlanmasını kullanmak için krallığa gelerek istediğiniz alanı seçmelisiniz, seçtikten sonra ışınlanma yerine tıklayıp onaylayın ve ışınlanın. Böylece istediğiniz yeni koordinatlar üzerine yerleşebilirsiniz. Eğer bir ittifaka üyeyseniz bu ışınlanmayı kullanmanız mümkün olmayacaktır.

İttifak Işınlanması Nasıl Kullanılır?

Eşyalar bölümüne gelin ve buradan İttifak Işınlanmasını seçerek “kullan” bölümüne tıklayın. Bunu yaptıktan sonra otomatikman ittifak kuleniz neredeyse siz de oraya en yakın boş bir araziye ışınlanacaksınız. Eğer kaleniz yoksa ittifak liderine en yakın alana gönderecektir. İttifak lideri de size ışınlanma daveti gönderebilir ama bunu kabul etmeniz sizi bedava bir şekilde ışınlama hakkı tanımaz. Işınlanmayı yapmanız için İttifak Işınlanmasına veya altına ihtiyacınız bulunmakta.

İleri Işınlanma Nasıl Kullanılır?

Eğer deponuzda İleri Işınlanma bulunuyorsa Krallık Haritası’na giderek istediğiniz bölgeye tıklayıp ordan Işınla seçeneğine tıklayarak şehri istediğiniz bir bölgeye ışınlayabilirsiniz. Işınlanmak için dört kaynağınızın da yeterli seviyede olması gerekmekte. Kaynaklarınız yeşilse ışınla seçeneğine dokunarak şehrinizi ışınlayabilirsiniz.

Rastgele Işınlanma Nasıl Kullanılır?

Deponuza gidip Rastgele Işınlanmaya tıklayın ve kullanın. Bu sayede haritanın herhangi bir yerine rastgele ışınlanacaksınız.

Kale Işınlanması Nasıl Kullanılır?

Deponuzdan Kale Işınlanmasını seçin ve kullanın. Otomatik olarak İttifak Hisarına en yakın konuma ışınlanacaksınız.

Işınlanmaları rahat görmek için BlueStacks 4 emülatörünü kesinlike kurun ve oyunu orada deneyin. Daha geniş ekranda görmek durumu değiştirebilir.

King of Avalon Bluestacks
King of Avalon Kale Işınlanması

Kahraman Konseyi

Kahraman Odası

Kahraman Odası, sizlere Çağrı Çemberi’nden çağrılabilecek tüm kahramanların genel bilgilerini göstermekte. Bir kahramana dokunarak onun bonuslarını, cesaret seviyesinin yükseldiği zaman alacağı ek bonusları ve uzmanlığını görebilirsiniz.

Kahraman Çağırmak

Kahramanları Çağrı Çemberi’nden üç farklı şekilde çağırabilirsiniz:

Çırak: 200 altın ve bedava bir kahraman çağırır ve her sekiz saatte bir yeni bir çağrı hakkı verir. Her Çırak çağrısı yapığınızda, sıradan kahraman, nadir kahraman, kahraman xp ya da kahraman parşömen parçası kazanabilirsiniz.

Kalfa: 1000 altın ve bedava bir kahraman çağırır ve her gün yeni bir çağrı hakkı kazanırsınız. Her kalfa çağrısı yaptığınızda sıradan kahraman, nadir kahraman, kahraman xp ya da kahraman parşömen parçası kazanırsınız.

Usta: 1 çağrı, 30 Çağrı Boynuzu ya da 10 Çağrı 270 Çağrı Boynuzu kazanırsınız. Oyunda altın ya da paket almış oyuncular için geçerlidir. İlk çağrıda epik kahramanlakrı çağırırsınız ve her 10 çağrıda epik kahraman çağırma garantiniz bulunmakta. Her usta çağrısı yaptığınızda, sıradan, nadir ve epik kahraman, kahraman xp ya da kahraman parşömen parçası kazanırsınız.

Kahraman Konseyi

Kahraman Konseyi, oyunda kahramanları pozisyonlarına atayabileceğiniz bir bölümdür. Konseyin açılabilecek toplam sekiz bölümü bulunmakta. Kahramanların bonusundan yararlanabilmek için atamalarını yapmalısınız. Konseyin sekiz pozisyonu kale seviyesine bağlı olarak açılmaktadır.

Kahraman atamak için boş bir pozisyona tıklamalısınız ve daha sonra atamak istediğiniz kahramanı seçmelisiniz. Ayrıca farklı pozisyonların farklı uzmanlıklar gerektirdiğini de unutmamalısınız. Her kahramanınızı aynı pozisyona atayamazsınız.

King of Avalon oyna
King of Avalon Kahraman Konseyi

İttifak Etkinliği Nedir?

İttifak etkinliği krallıklar arası katılım sağlanan bir etkinliktir ve etkinlik süresi boyunca ittifakın puanlar toplamalıdır. Beş farklı çeşidi mevcut olan etkinlikte her birinin kendi sıralaması ve değişik rasgele aktiviteleri mevcuttur. En iyi sıralamaya sahip ittifaklar mükemmel hediyeler kazanır ve bu hediyeler mesaj yoluyla sizlere gönderilir.

Ejderhamı Nasıl Eğitebilirim?

Ejderha Ruhu yetenek puanlarını kullanarak Ejderha Ruhunu üç farklı alanda geliştirebilirsiniz. Bu alanlar: Vahşi Savaşçı, Şovalye ve Büyücüdür. Yeteneklerin her biri ejderha ruhuna eşsiz özellikler kazandırmakta ve eğer stratejinizi değiştirmek isterseniz yetenek puanlarını sıfırlayarak yeteneklerinizi yeniden şekillendirebilirsiniz.

Vahşi Savaşçı yetenekleri labirentteki devlet ile yaptığınız savaşlarda daha fazla hasar vermenizi sağlayacaktır. Şovalye yetenekleri savunma odaklıdır ve iyileşme yönünden sizlere katkıda bulunur. Büyücü yetenekleriyse labirent içinde kullanılan yeteneklerin gücünü arttırır. Ejderha Ruhu sadece deneyim ile üst seviyelere çıkarılabilir ve bu deneyim puanları labirent içinde bulunabileek deneyim paketleri ile elde edilebilir. Ayrıca aldığınız paketler ve labirentin en cesur kaşifleri ödülleriyle de deneyim puanları kazanabilirsiniz ve Üniversite araştırmalarını yaparak Ejderha Ruhu için daha güçlü özellikler geliştirebilirsiniz.

King of Avalon Ejderha
King of Avalon Ejderha

King of Avalon Oyna

BlueStacks 4 emülatörü King of Avalon oyununa da ev sahipliği yapıyor. Kulaklığınızı takın, klavye ve fare ile oynamanın keyfine varin. Oyun gayet akıcı bir şekilde oynanabiliyor. Aynı zamanda oynadıkça Pika puan kazanıp platform üzerinde harcama da yapabilirsiniz bunu unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts