King of Avalon Kaynak Rehberi

King of Avalon

King of Avalon oynarken kaynak yönetimiyle ilgili sorununuz olduğunu düşünüyorsanız tam yerine geldiniz. Kaynaklarınızı nasıl artırmanız ve nasıl korumanız gerektiğiyle ilgili derlediğimiz bu bilgiler oynayışınıza olumlu yönde etkileyecek ve gelişimi hızınızı bir hayli artıracaktır. Kaynakların yanı sırada oyunu BlueStacks 4 ile PC’de oynamanın yararlarını da anlattığımız rehber hem oyuna yeni başlamış oyuncular, hem de oyunda belirli bir mesafe kat etmiş oyuncular için önemli bilgiler içeriyor. Çok uzatmadan, işte King of Avalon kaynak rehberi:

King of Avalon
Ordularınız ile canavar avlayarak kaynak elde edebilirsiniz.

King of Avalon: Kaynak Hedefleri

Gelişmenizi kısıtlayan en önemli etken zaman değil kaynaklardır. Oyunun erken safhalarında birliklerinizi eğitebilir, binalarınız yükseltebilir veya araştırmalar yapabilirsiniz. Ancak kaleniz 13-15 seviyelerine geldiğinde kaynak biriktirmeniz gerekebiliyor. Bir sonraki geliştirmenizi yapmak veya birlik eğitmek için biraz fazla kaynak gerekiyor çünkü seviyeniz itibarıyla güçlü bir ordu kurmanız gerekiyor. Kaynak sıkıntısını azaltmak için madenlerinizi dinç tutun ve kaynak elde etmeye odaklanın. Tabii bu sırada düşmanların da kaynaklarınızı almasına engel olmanız gerekiyor. Bu da yine ordu kurmaktan geçiyor. Yani dengeyi tutturmak tamamen size kalıyor.

Kaynak Artırın

Kaynak elde edebildiğiniz yerleşkelerin seviyeleri yüksek tutmak kaynak elde etmek için çok önemli bir faktör. Çevrimiçi olmanıza gerek kalmaması bir yana, bu yerleşkelerden sürekli olarak kaynak elde edebiliyorsunuz. Bu durumda askerlerinizi bu yerleşkelere göndererek arada bir oyuna göz atın ve kaynağın size geldiğinden emin olun.  Canavarları ve barbarları öldürmek de kaynak etmek için önemli yöntemlerden bir tanesi. Bunlardan kazandığınız kaynaklar küçük ölçekte olsa da düşmanlar sizin elinizden alamayacağından kaynak toplamada sizi 1-0 öne geçiriyor.

King of Avalon
Sabit kaynak elde etmek için şehrinize kamplar kurabilirsiniz.

Toplama Hızınızı Artırın

Toplama hızını artırmak oyunda birçok yöntem bulunuyor. Araştırmalar, yetenek puanları, ejderha yetenekleri, toplama güçlendirme eşyaları ve birlikte kaynak binası gibi oyun içi mekanikler bunlardan birkaçı. Ekonomi araştırmalarına göz atarak kaynak toplama ile ilgili araştırmalarını yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yeni bir araştırma açıldığında hızlıca onu geliştirmeye çalışmanız yararınıza olacaktır. Kaynak toplama hızını artırmak için ejderha yeteneklerini de kullanabilirsiniz. Bu sadece ejderhanızı etkilese de buna değecektir. Birlik kaynak binasında ise normal toplama hızınızdan daha yüksek bir toplama oranı elde edebilirsiniz. Birliğiniz bu binadan sadece bir adet inşa edebilir fakat buna değecektir.

Kaynakları Güvende Tutun

Toplamak için zaman ve efor harcadığınız kaynaklarınızı korumak oyunda önemli bir yer tutuyor. Bu kaynakları kaybetme de eminim herkes için hayal kırıklığına yol açacaktır. Kaybın önüne geçmek için ise elinizde küçük miktarlarda kaynak bulundurarak önce küçük araştırmalardan başlamak. Böylelikle kaynak arayan düşman gelse de bile eli boş dönecektir. Oyunun çeşitli etkinliklerinden ve görevlerinden gelen kaynakları hemen açmamanız gerekiyor. Bu toplanmamış kaynakları sadece zamanı geldiğinde büyük bir araştırma için kullanmanız çok daha iyi olacaktır. Tabii bu sırada toplamadığınız bu kaynakların zamanları varsa bunlara da dikkat etmemeniz gerekiyor. Kaynak kaybetmeyeceğim derken kaynaklarınızı hiçliğe gönderebilirsiniz. Zamanı yaklaşan kaynaklarınız varsa bu kaynaklarla ne yapacağını, hangi araştırmalara harcayacağınızı önceden ayarlamanız gerekiyor.

King of Avalon
Garlot’tan Elaine ihtiyacınız olan binaları belirtiyor.

BlueStacks 4 ile PC’de Oynayın

Mobil oyunları bilgisayar ile oynamanızı sağlayan BlueStacks 4, kullanım kolaylığı açısından oynayışınızı önemli ölçüde artıracaktır. Oyun içi elementlerin küçük ekranda seçilmesinin zor olduğunu da düşünürsek, fare ile oynarken yanlış bir şeye basmanız önemli ölçüde azalacaktır. Bunun yanı sıra BlueStack Discord kanalına katılarak da turnuvalardan haberdar olabilir ve ödüller kazanabilirsiniz. Turnuvalarda görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts