King of Avalon PC üzerinden nasıl oynanır?

BlueStacks sayesinde King of Avalon’u bir de PC üzerinden deneyimleyin.
King of Avalon BlueStacks
Daha iyi bir deneyim için BlueStacks kullanabilirsiniz.

Strateji türünde oyun sevenler için King of Avalon‘u öneriyoruz. Hemen aşağıda oyunu kısa kısa anlattık. Daha fazla bilgi isterseniz yazıyı okumaya devam edin. Yazının sonunda da indirme linki bulunuyor. 😎

✅ Karakter gelişimleri gerçekçi
✅ Ejderhaya sahip olup onu eğitebiliyorsun
✅ Kendi krallığını kurabiliyorsun
✅ Benzerlerine göre kaliteli savaş görüntüleri

King of Avalon PC

King of Avalon nasıl bir oyun?

King of Avalon, Century Game tarafından 13 Temmuz 2016 tarihinde oyuncuların beğenisine sunulan oyun günümüz verilerine bakıldığında 10 milyonu aşkın indirme sayısı ve bir o kadar da oyuncusu bulunuyor. Oyun sürekli güncellemeler getirildiği için aksiyonun bir an bile kesilmiyor.

King of Avalon gibi strateji oyunlarını bilgisayar üzerinden oynamak çoğu zaman kontrollü ve daha iyi olacaksınız. Bu şekilde cihazınızın şarjı bitmez ve aynı şekilde ısınmaz. Beklenmedik saldırılara daha rahat karşılık verebilir. Çok uzun süre oyunda aktif olabilirsiniz.

King of Avalon PC
Bluestacks kullanarak King of Avalon’u PC’de oynayın

King of Avalon PC üzerinden nasıl oynanır?

King of Avalon’u PC üzerinden oynamak oldukça kolay. Yapmanız gereken tek şey en iyi performansa sahip BlueStacks’i indirmelisiniz. BlueStacks kullanarak daha iyi bir performans alabilir ve aksiyonunuz sadece siz kapatınca sona erer. BlueStacks’i bilgisayarınıza kurduktan sonra oyunları indirebilmek için Google hesabınızı bağlamalısınız. Hesabınıza giriş yaptığınızda ana ekrandan Play Store’a tıklayarak arama kısmından King of Avalon yazıp indirin. Oyun normalde 139 MB olsa da BlueStacks üzerinde 223 MB. Çünkü oyunları bilgisayarda sorunsuz bir şekilde oynamak için ekstra dosyalar indirilmesi gerekiyor. Tıpkı bir Android cihaz gibi oyunu indirdikten sonra başlangıç ekranından kütüphane sekmesine gelerek King of Avalon’a girebilirsiniz. Oyun içi ekstra bir indirme olmadığından çok geçmeden aksiyona gireceğiz. Eğer ekstra olarak klavye ve fare ayarları yapmak isterseniz yapabilirsiniz. Ancak fare bize yeterli olacak.

King of Avalon BlueStacks
BlueStacks üzerinden kontrol ayarları yaparak King of Avalon’u daha rahat oynayın.

Klavye ayarları

Bilgisayar üzerinden mobil oyunlar oynarken klavye ayarları önemli olabiliyor. Doğru kontrol ayarları uygulayarak çeşitli kısayollar yapabilir hatta daha iyi bir deneyime sahip olacaksınız. Klavye ayarlarını yapmak için sağ üst tarafta bulunan “Kenar çubuğunu aç” tuşuna basmalısınız. Sonraki işleminiz klavye simgesine sahip olan ikona tıklamak. İkona tıklamak yerine Ctrl+Shift+A tuşlarına basarak klavye ayarlarının yapılacağı sekmeyi kısayol kullanarak açabilirsiniz. Kontrol editörü sekmesinden kullanacağınız tuşları seçerek ekranda istediğimiz bölgeye yerleştirmelisiniz. Harf atamaları için yapay tuşların ortasında bulunan boşluğa gelerek istediğiniz harfi uygulamalısınız. Eğer klavye ayarlarıyla işiniz bittiyse sağ alt kısımda bulunan kaydet tuşuna basarak çıkabilirsiniz. Aynı şekilde ayarları sıfırlamak isterseniz kaydet tuşunun hemen solunda bulunan kırmızı “Sıfırlama” yazan kutucuğa basarak ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz.

Fare ayarları

Bu oyun için ekstra bir fare ayarına ihtiyacınız olmayabilir. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız ekstra bir fare ayarı uygulayabilirsiniz. Fare ayarları önemli olduğundan yapacağınız herhangi bir yanlış sizi biraz uğraştırabilir. Klavye ayarlarını yaptığımız gibi bu ayarları da klavye simgesine tıklayarak yapacağız. Açılan pencereden sağ kısma gelerek istediğiniz ayarları uygulayabilirsiniz. Bu ayarlarda en önemlisi ise hassasiyet ayarları. Hassasiyet ayarlarını kendi alışkanlığınıza göre yapmanız çok daha iyi olacak. Ayarlar tamamsa çok geçmeden oyuna geçmelisiniz. F1 tuşuna basarak oyun içerisinde klavye ve fare ayarlarını aktifleştirebilirsiniz.

King of Avalon PC

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts