Klondike PC üzerinden nasıl oynanır?

Klondike PC
Klondike

Vizor Apps tarafından geliştirilen simülasyon oyunu Klondike, PC üzerinden de oynanabiliyor. Klondike, BlueStacks ile bilgisayar üzerinden oynanabiliyor. Peki ya bu oyunu nasıl bilgisayar üzerinden oynayabiliriz? Tüm detayları ile sizler için anlatacağız.

PC’den Klondike nasıl indirilir?

  • BlueStacks’i indirin
  • Kurulumu yapın ve programı açın
  • Google Play Store’a telefondaki hesabınızla giriş yapın
  • Klondike’ı indirin
  • Oynamaya başlayın
Klondike görevleri
Klondike oynarken görevleri yerine getirerek enerji ve tecrübe puanı elde edebilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden mobil oyunlar oynamak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken şey BlueStacks’i bilgisayarınıza kurmak. Çünkü mobil oyunlar bilgisayardan sadece emülatör yardımı ile oynanabiliyor. Öncelikle sitesinden programı indiriyoruz. Kurulum dosyası üzerinden konum olarak en boş olan depolama alanını seçtikten sonra kurulumu tamamlıyoruz. Ardından programı çalıştırabilirsiniz. Programın içerisinde Google Play Store yüklü olarak geliyor. Telefondaki hesabınızla devam etmek için, mevcut hesabınızla giriş yapın. Bilgisayardan farklı bir hesapla oynamak istiyorsanız yeni bir hesap oluşturun.

Klondike'ta görevler
Görevleri tamamladıktan sonra “Claim” bölümüne basarak hediyelerinizi alabilirsiniz.

Google Play Store’a giriş yaptıktan sonra sırada oyunu indirmek var. Oyunu indirmek için Play Store içerisinden tıpkı telefondaki gibi oyunu arıyoruz ve indiriyoruz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum otomatik olarak BlueStacks tarafından yapılıyor. Kurulum tamamlandıktan sonra PC üzerinden Klondike keyfini sürebilirsiniz.

Bilgisayardan mobil oyun oynamanın avantajları neler?

Oyun dosyaları ve ayarları telefonunuz ile tamamen bağlantılı durumda. Klondike açılmıyor, çalışmayı durdurdu gibi hataları almamak için en basit şekilde bilgisayarda oynayabilirsiniz. Bunun dışında tabii ki de şarj ve internet sorununu ortadan kaldırmak var. İnternet üzerinden oynanan mobil oyunlar gereğinden fazla internet paketi harcayabiliyor. Ancak sabit internet ile bilgisayar üzerinden oynadığınız zaman mobil internet paketinizi düşünmek zorunda kalmıyorsunuz.

Klondike PC
Oyunda birçok bölüm bulunuyor.

Son olarak da şarj sorunu var tabii ki. Akıllı telefonların şarjları mobil oyunlar için henüz yeterli seviyede değil. Mevcut batarya teknolojisinde en düşük ayarlarda bile en fazla 1 saat oyun oynayabilirsiniz. Bu nedenle yine gün içerisinde telefonunuzu normal işler için kullanabilir ve oyunlarınızı BlueStack ile bilgisayardan oynayabilirsiniz. Bunlar gibi sayamadığımız birçok farklı nedenden dolayı mobil oyunları bilgisayardan oynamak gerçekten çok zevkli ve avantajlı. Eğer siz de bu avantajları yakalamak ve oyunlarda en iyilerden biri olmak istiyorsanız hemen bilgisayardan oynayabilirsiniz.

Klondike

“Klondike PC üzerinden nasıl oynanır?” sorusunu bu yazımızda sizler için cevapladık. Klondike gibi Android oyunlarını bilgisayar üzerinden oynamak için BlueStacks’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts