KoF All-Star Başlangıç Rehberi

kof all-star

The King of fighters ALLSTAR veya daha bilinen adıyla KoF All-Star yakın dönemde Netmarble aracılığıyla Türk oyuncularla buluştu. Peki KoF All-Star‘da başlamadan önce bilmemiz gerekenler neler? Oyunu BlueStacks üzerinden oynadık ve bir başlangıç rehberi hazırladık.

KoF All-Star: Kyo Kusanagi ile Başlayın

KoF All-Star’ın başındaki hazırlık aşamasını geçtikten hemen sonra oyun bize  Kyo Kusanagi, Ryo Sakazaki ve Terry Bogard adındaki üç karakter arasından birini seçmemizi söylüyor. Bu ekranda bu karakterlerin özelliklerini ve özel yeteneklerini de görüyoruz. Kyo Susanagi’yi hazırlık aşamasından tanıyoruz ama Sakazaki ve Bogard ilk defa karşımıza çıkıyor. Oyunun başlarında rakiplerimizin saldırıları çok güçlü olmadığı için defans özelliğini pek önemsemeden tercihimizi yapabiliriz. Kyo Kusanagi bu üçlü arasından en yüksek saldırı gücüne sahip karakter. O yüzden onu seçmek daha mantıklı olacaktır.

kof all-star

Oyunun başında oldukça temel saldırılar öğretilirken, oyun ilerledikçe ekstra saldırılar da açılacak. Her karakterin kendine özgü saldırıları ortalık biraz daha kızışınca kendini gösteriyor. Öncelikle karakterinizi tanımalı ve oyun içindeki saldırı şekillerini görmelisiniz. Kyo Kusanagi basitlik yönünden de hoşunuza gidecektir.

KoF All-Star’da karakterinizin de bir seviyesi var. Oyun kazandıkça, bölümleri geçtikçe karakterinizin seviyesi artacak. Bu bağlamda bir karakter üzerine yoğunlaşmak ve onu çok daha güçlü bir hale getirmek daha mantıklı olacaktır. İlerleyen aşamalarda ikinci ve üçüncü karakterleri açabilir ve çok daha güçlü dövüşçülere karşı yeni karakterlerinizi seçebilirsiniz.

kof all-star

Zor Boss

Oyunun temel dinamiği rakipler saldırırken saldırı menzilinden çıkmak üzerine kurulu diyebiliriz. Oyunun başındaki kolay hedefler oyun ilerledikçe “boss”lara dönüşüyor. Can ve hasar olarak çok daha yüksek seviyelerde olan bu boss’lardan kaçmak için -BlueStacks üzerinden- Q ve E tuşlarını hızlı hızlı kullanmanız gerekiyor. Öncelikle karşınızdaki rakibin menzilini görebilmek adına birkaç kez hasar yemeniz daha iyi olacaktır. Çünkü bazı karakterler arkasında olsanız dahi size hasar verebiliyor, menzillerini kesinlikle bilmelisiniz.

kof all-star

Supporter Seçin

KoF All-Star’da Canınız bittiğinde yeniden doğabilirsiniz. Oyun içindeki puanlarınız ne kadar fazlaysa o kadar fazla yeniden doğabilirsiniz. Ayrıca bazı bölümlerdeki boss’ların kalitesi de epey güçlü olacak. Bu anlamda oyundaki bir diğer özelliği kullanmanız yardımcı olacaktır. Bazı karşılaşmalarda ekranınızın sağ üstünde “Supporter” yazılı bir görsel göreceksiniz. Çok zorlandığınız bir anda bu özelliği aktif edebilir ve rakiplerinizi devirebilirsiniz.

Supporter’ınızı seçmek için Event Quest bölümüne girmeniz gerekiyor. Buradan size göre seviyesi epey yüksek bir karakter seçerek ortalığı adeta birbirine katabilirsiniz.

kof all-star
KoF All-Star’da Supporter seçme menüsü.

KoF All-Star indir

Dövüş oyunları arasında Türk oyuncular tarafından son dönemin dikkat çeken yapımlarından KoF All-Star’ı BlueStacks üzerinden PC’den oynayabilirsiniz. Şarj problemi ve ısınma sorunları nedeniyle bu tarz hızlı aksiyon almanızı gerektirecek oyunları PC’den oynamanızı önerebiliriz.  The King of fighters ALLSTAR da tam olarak bu oyunlardan.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts