Legend of Ace bilgisayardan nasıl oynanır?

Legend of Ace BlueStacks yardımıyla artık PC üzerinden de oynanabiliyor. Online olarak 5v5 savaşların döndüğü Legend of Ace’te favori karakterinizi seçin ve rakiplerinize arenayı dar edin.
Legend of Ace
Legend of Ace bilgisayardan nasıl oynanır?

Legend of Ace BlueStacks yardımıyla artık PC üzerinden de oynanabiliyor. Online olarak 5v5 savaşların döndüğü Legend of Ace’te favori karakterinizi seçin ve rakiplerinize arenayı dar edin. MOBA türündeki bu oyunda diğer oyunlardan alıştığımız eşya sistemi kart sistemi ile değiştirildi. Bu nedenle artık oyuncular eşya dizilimi ile uğraşmak zorunda kalmıyor. Bunun yerine kahramanınızı geliştirmek için işinize yarayacak kartları seçeceksiniz.

Bilgisayar üzerinden Legend of Ace oynamak mantıklı mı?

Legend of Ace gibi oyunlar özellikle mobil platformlarda oldukça popüler. Bu oyunlar sunduğu yüksek özellikler ile doğru orantılı olarak telefonunuzu veya tabletinizi performans açısından zorluyor. Yani oyunu oynarken şarjınız normalden daha hızlı şekilde azalabilir ve ısınma problemi yaşayabilirsiniz. Özellikle Legend of Ace mobil cihazları oldukça zorlayan bir mobil oyun.

Legend of Ace Bekleme Ekranı
Legend of Ace Bekleme Ekranı

Oyunu bilgisayar üzerinden oynayarak bu gibi sorunların üstesinden gelebilir, klavye ve farenin vereceği rahatlığı sonuna kadar kullanabilirsiniz. Legend of Ace’in bilgisayar versiyonuna sahip değilseniz Legend of Ace’i ücretsiz olarak bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz.

Legend of Ace PC üzerinden nasıl oynanır?

Legend of Ace bilgisayar üzerinden oynamak için yüksek performans veren bir Android emülatöre ihtiyacınız var. Bu konuda size BlueStacks‘i öneriyoruz. BlueStacks’i bilgisayarınıza başarılı bir şekilde indirdikten sonra emülatör üzerinden Google hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınıza girdikten sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Play Store‘a giriyoruz. “Legend of Ace” aramasını yaptıktan sonra çıkan listede oyunumuzu buluyoruz. Eğer oyunu satın aldıysanız direkt Yükle butonuna basabilirsiniz. Yaklaşık 60MB boyuta sahip oyunumuz artık emülatörünüze iniyor olacak.

Legend of Ace Saldırı
Rakiplerinize saldırmadan önce onlardan daha güçlü olduğunuzdan emin olun.

Oyunu başarılı bir şekilde indirdikten sonra oyunun simgesi BlueStacks ana menüsüne gelmiş olacak. Bu simgeye tıklayıp oyuna giriş yapıyoruz. Fakat oyunu oynamadan önce klavye ve fare ayarlarını tamamlamanız gerekiyor. Aksi takdirde oyunu tam olarak oynayamayabilirsiniz.

Klavye Ayarları

Klavye ayarları, bilgisayar üzerinden bir mobil oyun oynamak için oldukça önemli. Doğru bir klavye ayarlaması yaptığınız takdirde daha iyi bir oynanışa sahip olabileceksiniz.  Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için ayarları kendinize göre ayarlamanız gerekmekte. Klavye ayarlamalarını yapmak için ekranın sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını yapın.

Legend of Ace Zafer
Rakip takımın başlangıç bölgesini ele geçirirseniz oyunu kazanırsınız!

Kendi alışkanlıklarınıza göre tuş atamalarını yaparak daha iyi bir oynanışa sahip olabilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Sürükle” gibi özellikleri de aktif olarak kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık tamamıyla hazır.

Fare Ayarları

Fare ayarlarınız, karakterinizi doğru bir şekilde kontrol etmek etmek için oldukça önemlidir. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. Legend of Ace fare ayarlarını yapmak için ekranın sağında bulunan klavye simgesine tıklayın.

Legend of Ace Skor Tablosu
Takıma en fazla katkı sağlayan MVP seçiliyor.

Açılan pencerenin sağında bulunan “Nişan Al & Ateş Et” seçeneğini aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan hassasiyet ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Oyuna girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

Legend of Ace

“Legend of Ace PC üzerinden nasıl oynanır?” sorusunu bu yazımızda sizler için cevapladık. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum‘u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts