LifeAfter PC üzerinden nasıl oynanır?

LifeAfter PC üzerinden nasıl oynanır? Online hikaye tabanlı bu hayatta kalma oyununu nasıl bilgisayar üzerinden oynayabileceğinizi derledik.
LifeAfter PC üzerinden nasıl oynanır?
LifeAfter PC üzerinden nasıl oynanır?

LifeAfter PC üzerinden oynamak mümkün mü? Bu soru uzun zamandır birçok oyuncunun aklında bulunmakta. Hayatta kalma kategorisinde şüphesiz önemli bir yere sahip olan LifeAfter, sürükleyici hikayesi ve göz alıcı grafikleri ile oyuncularına güzel bir oynanış deneyimi yaşatıyor. NetEase adlı şirket tarafından 20 Ağustos 2019’da piyasaya sürülen bu oyun, en son güncellemesini 10 Mart 2020 tarihinde aldı. Yaklaşık 3GB boyuta sahip olan bu oyun, oyunculara muhteşem bir aksiyon ve gerilim serüveni yaşatıyor. LifeAfter, BlueStacks ile PC üzerinden oynanabiliyor. Bu işlemi dakikalar içinde nasıl yapabileceğinizi sizler için derledik. İsterseniz hemen başlayalım.

LifeAfter’ı bilgisayar üzerinden oynamak mantıklı mı ? 

Hikaye tabanlı oyunları bilgisayar üzerinden oynamak size daha keyifli ve akıcı bir oyun deneyimi sunabiliyor. Aynı zamanda FPS ve oyun içi performansınızı da oldukça yükseltiyor. Bu, oyuncular için çok iyi bir durum. Mobil cihazınızda bu tarz bir oyunu oynamanız ısınma, hızkı şarj tüketimi ve cihaz ömrünü tüketme gibi sorunlara yol açabilir. Aynı zamanda uzun süreli oyun seanslarınızda telefonunuza gereksiz bildirimler gelebilir, şarjınız bitebilir hatta telefon ile aranabilirsiniz. Bu tarz oyunları bilgisayar üzerinden  oynayarak bu problemlerin önüne geçebilir, klavye ve farenin avantajı ile daha güzel bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca oyunu büyük ekranda oynayarak hikaye sunumunu daha iyi anlayabilirsiniz. Kısacası LifeAfter gibi hikaye oyunlarını bilgisayar üzerinden oynamak oldukça mantıklı.

LifeAfter'ı bilgisayar üzerinden oynamak oldukça mantıklı.
LifeAfter’ı bilgisayar üzerinden oynamak oldukça mantıklı.

LifeAfter PC üzerinden nasıl oynanır?

LifeAfter’ı bilgisayar üzerinden oynamak için öncelikle bir Android emülatöre ihtiyacınız var. Bu konuda size şiddetle BlueStacks’i öneriyoruz. BlueStacks yıllardır oyunculara sunduğu sayısız oyun desteği ve birçok kullanışlı özelliği ile diğer Android emülatörleri arasında en iyisi. BlueStacks indirmesini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra emülatöre giriş yapıyoruz. Öncelikle önceden oluşturduğunuz Google hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Eğer Google hesabınız yoksa yeni bir tane oluşturabilirsiniz. Giriş işlemini tamamladıktan sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Play Store’a girmeniz gerekmekte. Girdikten sonra arama yerine “LifeAfter” aramasını yapıyoruz. Çıkan listede oyunumuzu bularak Yükle butonuna tıklıyoruz. Yaklaşık 3GB’lık bir indirme yapacaksınız.

İndirme başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra oyunun simgesi hem BlueStacks ana menüsünde hem de bilgisayarınızın masaüstünde belirlecek. Bu simgeye tıklayarak oyunumuza giriş yapıyoruz. Oyun içi hesabımızı da bağladıktan sonra son bir adım kalıyor, klavye ve fare ayarlarınızı yapılandırmak. Bu ayarları nasıl yapabileceğinizi sizler için anlatacağız.

LifeAfter'ı PC üzerinden oynamak için BlueStacks'i indirmeniz gerekiyor.
LifeAfter’ı PC üzerinden oynamak için BlueStacks’i indirmeniz gerekiyor.

Klavye Ayarları

Klavye ayarları, bilgisayar üzerinden bir mobil oyun oynamak için oldukça önemli. BlueStacks üzerinden doğru bir klavye ayarlaması yaptığınız takdirde daha iyi bir oynanışa sahip olabileceksiniz.  Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için ayarları kendinize göre ayarlamanız gerekmekte. BlueStacks’te LifeAfter klavye ayarlamalarını yapmak için Bluestacks’in sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını yapın. Kendi alışkanlıklarınıza göre tuş atamalarını yaparak daha iyi bir oynayışa sahip olabilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Serbest Bakış” gibi özellikleri de aktif olarak kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık tamamıyla hazır.

Fare Ayarları

Fare ayarlarınız, karakterinizi doğru bir şekilde kontrol etmek ve rakiplerinize kolayca ateş etmek için oldukça önemlidir. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. LifeAfter fare ayarlarını yapmak için ekranın sağında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerenin sağında bulunan “Nişan Al & Ateş Et” seçeneğini aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan hassasiyet ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Bir bölüme girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

LifeAfter'da klavye ve farenizi etkin olarak kullanabilirsiniz.
LifeAfter’da klavye ve farenizi etkin olarak kullanabilirsiniz.

“LifeAfter PC üzerinden nasıl oynanır?” bu yazımızda sizler için cevapladık. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum’u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın. İyi oyunlar!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler