Lords Mobile En Büyük Yapılar Nasıl Yapılır?

Lords Mobile en büyük yapılar

Lords Mobile en büyük yapılar nasıl yapılır, nelere dikkat etmeniz gerekiyor ve benzeri konulardaki tüm bilgileri bu rehberimizde anlattık. Piyasaya çıktığından bu yana popülerliğini koruyan ve hala yüz binlerce kişinin oynadığı Lords Mobile’a yeni başlayanlara yönelik rehberimize hoş geldiniz. Bu rehberde “oyuna yeni başladıktan sonra en büyük yapılara en hızlı şekilde nasıl ulaşabilirsiniz” sorusuna cevap vereceğiz.

Öncelikle Lords Mobile grafik ve oyun hikayesiyle şu an orta seviye birçok bilgisayar oyunundan daha iyi grafiklere ve hikayeye sahip. Bu yüzden eğer oyundan sıkılır mıyım tarzında düşünceleriniz varsa direkt olarak bunu kafanızdan atabilirsiniz. Oyuna ilk olarak büyük bir savaş sahnesiyle başlıyoruz ve bu sahnenin ardından direkt kalemize geliyoruz.

Lords Mobile En Büyük Yapılar

Lords Mobile en büyük yapılar
Oyuna ilk başlarken her şey hızlı yapılıyor.

Kalemize geldiğimiz andan itibaren bir süre oyunun talimatlarını izlememiz gerekiyor. Burada oyun birçok geliştirmeyi zaten size ücretsiz bir şekilde hızlandırarak yapacak. Burada mümkün olduğunca hızlı bir şekilde bu bölümü geçebilirsiniz. Telefondan oynarken oyunun karmaşık ana ekranı nedeniyle biraz zorlanabilirsiniz. Ancak BlueStacks ile bilgisayardan oynarken gerçekten bir bilgisayar oyunu oynuyormuş havası veriyor ve işlemleri hızlı bir şekilde yapabiliyoruz.

Taş ocağı, kışla, malikane, akademi ve daha birçok geliştirmeyi bir süre boyunca ücretsiz bir şekilde hızlıca yaptıktan sonra sıra geldi en önemli detaya.

Bir loncaya mutlaka katılın!

Lords Mobile en büyük yapılar
Loncadan yardım alabilir veya yardım gönderebilirsiniz.

Oyuna yeni başlayan oyuncuların birçoğu oyunun kendilerini uyarmasına rağmen herhangi bir loncaya katılmıyor. Ancak yeni başladıysanız lonca sizin için çok önemli olacak.

Bir loncaya katıldığınız zaman diğer oyunculardan yardım alabiliyorsunuz. Bu yardımlar da inşaat sürelerini bir hayli kısaltıyor. Ayrıca siz de başkalarına yardım ederek farklı ödüller kazanabiliyorsunuz. Bu yüzden oyunu oynuyorsanız ve hala bir loncaya katılmadıysanız mutlaka bir an önce katılmalısınız.

Görevler neden önemli?

Lords Mobile en büyük yapılar
Görevleri yaparak kaynak ve hızlandırma parçaları kazanın.

Görevler de yapıları güçlendirmek ve hızlı bir şekilde yükseltmek için önemli bir rol oynuyor. Görevleri tamamladıktan sonra birçok hızlandırma parçası alabiliyorsunuz. Ancak bazı görevler özellikle telefondan oynarken çok zorlayabiliyor. Bu yüzden BlueStacks ile bilgisayardan çok daha rahat görev yapabilirsiniz. Oyun her ne kadar ilk başta birçok yapıyı hemen kurmanıza izin verse de ilerleyen seviyelerde artık uzun süre beklemelere başlayacaksanız. Bu yüzden 1-5 dakika arası hızlandırmaları hemen kullanabilirsiniz. Ancak arada 15, 30 ve 60 dakikalık hızlandırmalar gelecek; İşte bunları hemen kullanmayın.

Oyunda yapıların seviyeleri arttıkça yükseltme süreleri de artıyor. Örneğin kalenizi 5. ve 6. seviyelerden sonra artık bir saatin üzerindeki sürelerde yükseltebiliyorsunuz. İşte tam da bu sırada, lonca yardımları ve bu uzun hızlandırma parçaları işinizi görecektir.

Binaları Neye Göre Yükseltmeliyim?

Lords Mobile en büyük yapılar
Akademideki araştırmaları es geçmeyin.

Belki de birçok kişinin merak ettiği en büyük soru bu. Oyundaki deneyimli oyuncular öncelikle belli bir seviyeye kadar oyunun talimatlarını izlemek gerek diyor. Oyunda Akademi bölümü var. Burada birçok araştırma yapabiliyorsunuz. Bu araştırmalar, inşaat hızından, ordunuza kadar birçok bölümü etkiliyor.

Oyundaki deneyimli oyunculara göre ücretsiz yükseltmeler biktikten sonra yükseltmeleri buradaki araştırmalara göre yapmalıyız. Yani örneğin inşaat hızını 5. seviyeye kadar araştırdınız. 6. seviye yapmak için kalenizin de 6. seviye olması gerek diyelim. İşte bu durumda oyun daha önce önerse de kaleyi bu noktada 6. seviye yapmak daha mantıklı duruyor. Çünkü araştırmaların da süresi bir hayli uzun. Bazı araştırmalar bir saatin bile üzerinde olabiliyor. Bu durumda örneğin 30 dakikalık bir araştırma yaparken, siz de 30 dakikanın altında veya biraz geçen yükseltme sürelerine sahip yapıları yükseltebilirsiniz. Böylece hem zamandan tasarruf ederseniz hem de hızlı bir geliştirme yaparsınız.

“Binaları Yükselteceğim Ama Malzemem Yetmiyor”

Lords Mobile en büyük yapılar
Kaynakları başka alanları işgal ederek de toplayabilirsiniz.

Oyuncuların hazırlıksız yakalandığı ve sorunlar yaşadığı bir başka konu da toplanan kaynakların bir süre sonra yetersiz kalması. Bu durum için alabileceğiniz 3 önlem var.

  1. Eğer çok fazla zaman ayıramıyorsanız kasa seviyesini yükselterek oyun oynamıyorken depolanan kaynak miktarını arttırabilirsiniz.
  2. Kaynak üretim hızı yetersiz geliyorsa, Taş Ocağı ve çiftlik gibi kaynak üretim yerlerini geliştirmelisiniz.
  3. Eğer tüm bunlar da artık yetersiz kalıyorsa, dünya haritasından farklı kaynak depolanan alanları işgal edebilirsiniz.

Tüm bunları gerçekleştiren oyuncular Lords Mobile en büyükı yapılar ile gövde gösteri yapabiliyorlar. Tabii yeniden belirtmek gerekirse oyunu bilgisayardan BlueStacks ile oynarsanız çok daha hızlı oynayabilirsiniz. Ayrıca grafik kalitesiyle gerçekten bir bilgisayar oyunuymuş hissi vermesi de olumlu bir yön. Oyunda eleştirebilecek tek nokta pay to win denilen para verenin daha hızlı geliştirme olayı. Ancak bu da mobil oyunların tek kazanç noktası olduğundan makul görmek gerekiyor. Eğer siz de bu rehberimizdeki adımları uygularsanız hızlı bir şekilde en büyük yapılara sahip olabilirsiniz.

Lord Mobile’dan ve birçok oyundan oyuncuyla buluşabileceğiniz BlueStacks’in Discord kanalını ziyaret etmeyi unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler