Magic: ManaStrike Başlangıç Rehberi

magic manastrike

Magic: ManaStrike rehberi hazırladık. Geçtiğimiz günlerde ön kayıt süreci başlayan bu oyun, Magic fanlarına aşina gelecektir. Netmarble’ın yakında yayınlamayı planladığı Magic: ManaStrike’ı deneme fırsatımız oldu ve ilk izlenimlerimizi sıcağı sıcağına aktarmak istiyoruz.

Magic: ManaStrike

Öncelikle bu bir kart oyunu değil, bir tower defence oyunu. Hem rakibinizin hem de sizin biri ana olmak üzere üç kuleniz var ve belirli sürede dolan mananıza karşılık gelen yaratıkları seçerek savaş alanına gönderiyor ve kuleleri yıkmaya çalışıyorsunuz.

magic manastrike
Magic: ManaStrike bir tower defense oyunu.

Bu türdeki diğer oyunlarda ekranı dikey olarak kullanırken bunda yatay olarak kullanıyorsunuz, bu da size grafiklerin ve animasyonların tadını çıkartma olanağı veriyor. Söylememiz gerek, grafikler gerçekten hoş duruyor. Magic’in kendine has tarzını çok iyi yorumlamışlar ve üç boyutlu hale getirmişler.

magic manastrike
Grafikler gayet hoş duruyor.

Oyunda strateji oluşturmak çok önemli. Başlangıçta rastgele kartları sahaya sürerek kazanabileceğinizi düşünebilirsiniz ancak sonradan işlerin rengi değişiyor.

Farklı Mana renklerinden kartlar seçerek deste oluşturabiliyorsunuz ancak dikkat etmek gereken bir şey var- kullanacağınız kartların rengi ve Planeswalker’ınızın renkleri aynı olmak zorunda. Sınırlı seçenek varmış gibi görünse de sizin stratejiniz rakibinizin seçimlerine göre oldukça fazla değişiklik gösterebiliyor- elinizdekilerin sağladığı avantajları iyi bilmeniz ve rakibinizin destesini analiz edip zayıf yanlarını bulmaya odaklanmanız gerekiyor.

Bu arada Planeswalker’lar tıpkı kartlarınız gibi sahaya sürülebiliyor- kendilerine özel yetenekleri var ve savunmanızı arttırıyor ya da hasar veriyorlar. Diğer kartlarınızdan güçlü oldukları için de savaş içerisindeki kullanımı sınırlandırmışlar. O yüzden iyice düşünerek oynamanız gerekiyor.

magic manastrike
Oyunda strateji oluşturmak çok önemli.

Hikayesinde neler var?

Son olarak hikayesine de değinelim, Magic oyuncularının aşina olacağı bir kötü karakter olan Nicol Bolas’ın hain planları ile başlıyor oyun. Görünüşe göre kendisi Planeswalker’lar ile ilgili bilgi toplamak istediği için alternatif bir evren yaratıyor, oyuncular olarak bizler de onunla bir anlaşma imzalıyoruz- Planeswalker’ları kontrol etmek karşılığında savaşlarda edindiğimiz tüm bilgileri ona veriyoruz. Oyunda Jace Beleren, Chandra Nalaar, Liliana Vess, Ajani Goldmane gibi popüler Planeswalker’lar ve aşina olunan kartlar var. İlerleyen güncellemelerle daha fazlası oyuna eklenecek gibi.

Oyunu genel olarak eğlenceli buldum, daha fazla kart ve kahraman eklendiğinde strateji oluşturmak daha fazla emek isteyecektir. Magic: ManaStrike’ın bu yıl içerisinde yayınlanması bekleniyor, Dilerseniz şimdi ön kayıta kaydolabilirsiniz, ön kayıta katılan oyuncular için açılışta Altın, premium oyun içi para, özel bir ikon gibi pek çok hediye verileceği Netmarble tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu.

Magic: ManaStrike’ı heyecanla bekleyenler var mı? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler