Marvel Şampiyonlar Turnuvası: Başlangıç Rehberi

Marvel Şampiyonlar Turnuvası

Marvel Şampiyonlar Turnuvası oyun içi karakterleri ve tarzıyla birçok oyuncunun ilgisini çekti. Peki oyuna yeni başlayanlar nasıl bir yol izlemeli? Bu konuda Mobidictum olarak birkaç önerimiz var. Tabii başlamadan şunu söyleyelim: Oyunun girişinde hemen bir karşılaşmaya çıkıyoruz. “İki Elini Birden Kullanarak Daha iyi Oynayabilirsin” önerisinde bulunuyor. Biz bunu bir tık daha ileri götürüyoruz ve oyunu BlueStacks üzerinden oynamanızı öneriyoruz. PC üzerinden daha rahat bir hakimiyet ve daha problemsiz bir oyun keyfi yaşayabilirsiniz.

Marvel Şampiyonlar Turnuvası: Güçlü Envanter Kazandırır!

Öncelikle hikaye modunda envanterinizi güçlü tutmalısınız. Oyun ilk karşılaşmayı kazandıktan sonra hemen mahzene gel yeni şampiyon al diyor. Buradan Iron Man‘i seçerek oyuna güçlü bir başlangıç yapmanız mümkün. Tabii bu alımları yaparak Şampiyon Kristali kullanmanız gerekiyor, onun için de Kredi kullanılıyor. Şampiyon seçim ekranına dikkat etmelisiniz. Buradan bir takım kuracaksınız. Stratejik ilerlemekte fayda var. Her karşılaşma sonunda XP, Altın ve birçok oyun için özellik kazanacaksınız. Bu XP’ler ile oyun içinde gelişiyor ve yeni özelliklere kavuşuyorsunuz. Altınlar ise şampiyonları geliştirmek için kullanılıyor. Bu özellikler takımınızdaki kahramanların görünümünü de değiştiriyor. Oyun başlangıçta zaten bu konuda öğretici bir şekilde ilerliyor. Oyunun mekaniğini çözene kadar gayet öğretici bir menü karşımızda diyebiliriz. Oyuna bir hikaye eklenmiş ve karşılaşmalardan önce konuşmalar görüyoruz. Bu konuşmalar genelde oyuncuyu gaza getirici, hırslandırıcı konuşmalar oluyor.

Marvel Şampiyonlar Turnuvası
İlk şampiyonun ardından Iron-Man’i tercih etmelisiniz.

Marvel Şampiyonlar Turnuvası oyuncularına temel olarak şu aşamalarda oynama imkanı veriyor:

  • Hikaye Maceraları: Marvel evrenini keşfet ve en zor kötü adamları yen!
  • Etkinlik Maceraları: Yükseltme eşyaları kazanmak için özel bir etkinliğe veya günlük maceralara katıl!
  • Karşılıklı: Aşama noktası ve sıralama ödülleri için rakiplerinle mücadele et!
  • Sonsuzluk Zindanları: Şampiyon Kristalleri elde etmek için takım oluştur ve Zindan Eserleri kazan! Ek olarak Katalizör Parçaları içerir.
  • İttifak Modu: Bir İttifak’a dahil olarak rakiplerini yen.

Şampiyonlarınızın İstatistiklerine Dikkat

Oynadığı her karşılaşma sonrasında minik de bir istatistik ekranı veriliyor. Her ne kadar basit bir görüntü olsa da maç boyunca yaptığınız komboları ve saldırıları sayısal olarak görebiliyorsunuz. Oyun tarzınıza göre şampiyonlarla yaptığınız hareketlere üstün körü bir göz atmanızı öneririz. Savunma ağırlıklı bir oyunda kombolarınız fazlaysa şampiyonunuzu değiştirebilirsiniz. Aksi bir oyundaysa Spider-Man gibi seri hareket eden bir şampiyon işinizi görecektir.

Marvel Şampiyonlar Turnuvası
Oyunun ilk aşamalarında bu ikili çok can yakıyor! 🙂

Spider-Man > Dr. Strange

Karşılaşmalarda dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de şampiyonların sınıfları. Her sınıfın birbirine karşı artı ve eksi yanları var. Karşılaşma başlamadan önce bu artı ve eksi yanların hangi özelliklere eklendiğini görebilir ve ona göre hareket edebilirsiniz. Örneğin Spider-Man, Dr. Strange‘e karşı normal seviyesinden +18 saldırı gücü kazanırken, bu karşılaşmada Dr. Strange’in saldırı gücü 6 puanlık bir düşüşe uğruyor.

Marvel Şampiyonlar Turnuvası
Başlangıçta en büyük dostunuz, şampiyon seviyeleriniz artıracak etkinlikler. Onları sakın kaçırmayın.

Şampiyonlar konusunda dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de IZO-8 detayı. IZO-8 şampiyonlarınızın seviye atlamasına olanak tanıyor. Bu eşya hangi günlük görevde veriliyorsa kesinlikle önce ondan başlamalısınız. Başlangıç aşamasında elinizdeki şampiyonlardan her birini 2. seviye yapmak yerine bir şampiyonda karar kılıp onu 3-4. seviyeye çıkarmak daha hızlı seviye atlamanıza olanak sağlar. Oyunun erken aşamalarında rakiplerine göre çok daha güçlü olan bu şampiyonunuz ile seviyeleri hızlı hızlı atlayıp diğer özellikleri de aktif etmeye başlayabilirsiniz.

Marvel Şampiyonlar Turnuvası
Oyunun erken aşamalarında bir şampiyonun seviyesini olabildiğince yükseltin. İki şampiyonu azar azar değil, bir şampiyonu direkt yükseltmek daha mantıklı gibi duruyor.

Marvel Şampiyonlar Turnuvası indir

Marvel Şampiyonlar Turnuvası’na henüz yeni başladıysanız ve oyunu mobil cihazınızda oynuyorsanız PC’yi de bir düşünmenizi önerebiliriz. Oyun içi mekaniklere daha rahat hakim olmak ve batarya sorunuyla cihazınızı karşı karşıya bırakmamak için Marvel Şampiyonlar Turnuvası’nı BlueStacks üzerinden oynayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts