Massive Warfare PC üzerinden nasıl oynanır?

Massive Warfare PC üzerinden nasıl oynanır?
Massive Warfare PC üzerinden nasıl oynanır?
Massive Warfare

TinyBytes’in geliştirdiği, deniz, kara ve hava araçlarının karşılıklı savaştığı aksiyon oyunu Massive Warfare, PC üzerinden de oynanabiliyor.

Massive Warfare PC üzerinden de oynanabiliyor!

Massive Warfare oyununda helikopter, tank ve deniz aracı olarak oynayıp rakiplerinize karşı üstün gelmeye çalışıyorsunuz. Yirmi sekiz aracın bulunduğu oyunda istediğiniz türü seçebiliyorsunuz. Seviyeniz yükseldikçe yeni araçların kilidi de açılıyor. Oyunda rakiplerinizi öldürüp öldürdükten sonra çıkan paraları toplayarak oynadığınız araçları da geliştirebilirsiniz.

Massive Warfare Araçlar
Massive Warfare Araçlar

Massive Warfare PC üzerinden nasıl oynanır?

Massive Warfare’i bilgisayar üzerinden oynamak için yüksek performans veren bir Android emülatöre ihtiyacınız var. Bu konuda size BlueStacks‘i öneriyoruz. BlueStacks’i bilgisayarınıza başarılı bir şekilde indirdikten sonra emülatör üzerinden Google hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınıza girdikten sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Play Store‘a giriyoruz. “Massive Warfare” aramasını yaptıktan sonra çıkan listede oyunumuzu bulup Yükle butonuna tıklıyoruz. Massive Warfare’in boyutu yaklaşık 114 MB.

Oyunu başarılı bir şekilde indirdikten sonra oyunun simgesi BlueStacks ana menüsüne gelmiş olacak. Bu simgeye tıklayıp oyuna giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra ilk aşamada gerekli ek indirmeleri ve eğitim bölümlerini tamamlamanız gerekiyor. Fakat oyunu oynamadan önce klavye ve fare ayarlarını tamamlamanız gerekiyor. Aksi takdirde oyunu tam olarak oynayamayabilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapabileceğinizi de sizin için anlatacağız.

Massive Warfare kamuflajlar
Massive Warfare oynarken kamuflajlar ve stickerlar ile aracınızı özelleştirebilirsiniz.

Massive Warfare PC Klavye Ayarları

Klavye ayarları, bilgisayar üzerinden bir mobil oyun oynamak için oldukça önemli. Oyun içinde doğru bir klavye ayarlaması yaptığınız takdirde daha iyi bir oynanışa sahip olabileceksiniz.  Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için ayarları kendinize göre ayarlamanız gerekmekte. BlueStacks’te Massive Warfare PC klavye ayarlamalarını yapmak için ekranın sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını yapın. Kendi alışkanlıklarınıza göre tuş atamalarını yaparak daha iyi bir oynayışa sahip olabilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Dikey Hareket” gibi özellikleri de aktif olarak kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık tamamıyla hazır.

Massive Warfare Saldırı
Nişan alıp ateş ederken diğer rakipler tarafından saldırıya çok açık olmayın.

Büyük Ekran

Bilgisayar üzerinden herhangi bir mobil oyun oynadığınızda kendinizi diğer oyunculara nazaran daha şanslı hissedebilirsiniz. Massive Warfare PC üzerinden oynarken bilgisayarınızın sahip olduğu ekran mobil cihazınıza göre katbekat daha büyüktür. Bu nedenle ekrandaki detayları, rakiplerinizin nerede olduğunu, haritadaki diğer objeleri ve daha fazlasını çok basit bir şekilde gözlemleyebilirsiniz.

Massive Warfare PC
Rakiplerinizin araçlarını patlatarak puan toplayın ve en yüksek puanı toplayarak oyunu ilk sırada tamamlayın.

Çözünürlük Ayarları

Eğer gerçekten büyük bir ekrana sahipseniz oyununuzun verdiği görüntüde yırtılmalar veya bozulmalar meydana gelebilir. Bunların önüne geçmek için öncelikle sahip olduğunuz monitörün çözünürlüğünü öğrenmeniz gerekiyor. Ardından BlueStacks ayarlarına girdikten sonra “Göster” kategorisinde altındaki “Çözünürlük” değerini size en uygun olan seçeneğe getirmeniz gerekiyor.

Massive Warfare
Oyunun ana sayfasından Lig kısmına girerek sıralamanıza göz atabilirsiniz.

Kesintisiz Oyun Süresi

Mobil cihazınızda uzun süreli bir oyun deneyini sürdürmek oldukça zor. Örneğin oyunun ortasında şarjınız bitebilir veya gereksiz bir bildirim alabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden Massive Warfare oynayarak bu gibi sorunların kolayca önüne geçebilir, uzun süreli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Özellikle evde kaldığımız bu günlerde sık sık oyun oynuyoruz. Telefonunuz veya farklı bir mobil cihazınız üzerinden Massive Warfare oynamak cihazınıza ciddi zararlar verebilir. Bu oyun grafik olarak ortalamanın üstünde olduğu için cihazları oldukça zorluyor. Fakat bilgisayarda bu sorunların hiçbirini yaşamayacaksınız üstelik yüksek performansın ve klavyenin avantajını sonuna kadar kullanabileceksiniz.

Massive Warfare

Bu yazımızda sizler için “Massive Warfare PC üzerinden nasıl oynanır?” sorusuna cevap verdik. Bu tarz içeriklerin devamı için Mobidictum’u takipte kalmayı unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler