Might And Magic Chess Royale Başlangıç Rehberi

Might And Magic Chess Royale oyununun temel bilgilerini vererek sizleri oyuna daha iyi hazırladık. Bu verdiğimiz taktikleri ve ipuçlarını deneyerek rakipleriniz karşısında üstün olabilirsiniz.
Might and Magic Chess Royale Rehberi
En sevdiğiniz Might and Magic evren karakterleriyle yeni bir stratejiye tanık olun.

Might And Magic Chess Royale oynarken oyunun başlangıç aşamalarında daha iyi bir hazırlık yapabilmeniz ve oyuna daha çabuk alışabilmeniz için bazı taktiklerimiz bulunuyor. Oyunun her maçında 100 oyuncu bulunuyor. Ünlü Might & Magic evreninden çeşitli kahramanlara ve birimlere sahip. Her maça girdiğinizde, 10 dakika süren otomatik savaşlarda 99 diğer rakibe savaşmak için birimlerinizi kontrol ediyorsunuz.

Might And Magic Chess Royale Başlangıç Rehberi

Oyunu kısaca özet geçecek olursak, en güçlü biriminizi seçip, tahta üzerine yerleştiriyorsunuz ve düşmanlarınızın birimlerini yenmek için onlarla savaşıyorsunuz.

Might and Magic Chess Royale
Oyunun temel amacı strateji dayanıyor.

Ek olarak, Taktik Savaşları‘nda olduğu gibi Might And Magic’te de büyü yaparak birliklerinizi destekleyebilir ve aynı birimleri birleştirerek yükseltebilirsiniz. Kahramanlarınız manaları dolduğunda yeteneklerini kullanacaklar. En uzun süre hayatta kalabilmeleri için stratejik olarak tahtaya yerleştirin.

Might And Magic Chess Royale’e Başlarken

Might And Magic Chess Royale Başlarken
Oyuna başlamadan önce temel bilgileri öğrenin.
 • Oyuncu avatarı, etkin sinerjiler, geri sayım sayacı ve toplam savaş süresi ekranın üstünde görüntülenir. Avatarınızın altındaki sayı sağlığınız ve geri sayımın altındaki sayı ise bu turda kaybedenlere verilecek hasar.
 • Ekranın sol tarafı en önemli bölüm: Sinerji, büyü ve istatistikler. Sinerjileriniz, o anda etkin olan büyünüz ve tahtadaki en güçlü birim hakkındaki bilgi almak istiyorsanız onu dokunmalısınız.
 • XP göstergesi, mevcut seviyeniz ve birim kapağınız sol altta, toplam altın, mağazalar ve büyü kitapları sağ altta yer alıyor.
 • Ekranın alt kısmında ise satın aldığınız karakterleri yerleştireceğiniz alan bulunuyor.

Oyunda Sıkça Seviye Atlayın

Might and Magic Chess Royale Seviye
Seviyenize dikkat edin ve sürekli seviye atlamaya çalışın.
 • Seviyeniz ne kadar yüksek olursa, tahtaya o kadar fazla birim koyabilirsiniz. Seviyeler, daha güçlü birimlerin ortaya çıkma şansını da artırır. Seviyeniz ne kadar yüksek olursa, sıradan / nadir / efsanevi birimlerin ortaya çıkma şansı o kadar yüksek olacak.
 • Seviye atlamak için XP puanlarına ihtiyacınız var. Her maçtan sonra, sonuç ne olursa olsun 1 DP kazanırsınız. Daha hızlı seviye atlamak için paraları kullanarak XP de satın alabilirsiniz. Birimleri satın aldıktan sonra kalan paralar bunun için ya da büyü satın almak için kullanılabilir.
 • Her maçtan sonra mağazanız tekrardan yenilenir. Eğer istediğiniz bir birim mağazada çıkmadıysa, altın karşılığında mağazadaki tekrardan karakterleri yenileyebilirsiniz.

Temel Strateji

Might and Magic Chess Royale Strateji
Oyunun temel stratejisini öğrenmek sizi büyük bir yükten kaldıracak.
 • Bu oyunda, ana strateji tankları ön cepheye yerleştirmektir. Yani Battle Dwarf, Treant, Fire Giant, Cyclops, Lava Elemental ve Guardian gibi birimleri her zaman ön tarafa yerleştirmek daha iyi olur. Menzilli birimleri ise arka tarafa yerleştirmelisiniz.
 • Birim tahtaya yerleştirirken yanan kareleri fark edebilirsiniz, bunlar ünitenin aralığıdır. Birimleri tahtaya koyarken bunları her zaman dikkate almalısınız. Doğru yerleştirilen birimler ilk önce ilerleyip rakiplere yakınlaşmak yerine direkt olarak hasar vermeye başlayabilir.

Birimleri birleştirerek seviyelerini yükseltin

Might and Magic Chess Royale Birim Seviyesi
Birimlerin seviyelerini yükseltmeyi unutmayın.
 • Yükseltme yapmak için aynı birimlerin 3 tanesini birleştirebilirsiniz. Birimleri birleştirmek onları daha güçlü hale getirir. Hem istatistikleri hem de becerileri büyük ölçüde geliştirir.
 • Yükseltilmiş şampiyonlar oyun içerisinde önemli bir faktör. Birim yeterli mana aldığında ortaya çıkacak son derece güçlü yeteneklere Ultimate denir.

Nasıl daha fazla altın kazanılır?

Might & Magic Chess Royale Altın
Ekonomi stratejisi yapmak istiyorsanız altınlarınızı biriktirin.
 • Temel altın +5’tir, yani her turdan sonra 5 altın daha kazanırsınız. Ne kadar çok kazanırsanız, altın bonusu o kadar yüksek olur. İlk 99’un yerleştirme bonusu +2 altın, ilk 50 +4 ve ilk 10 +6
 • Bir rakibi yenip HP’lerini 0’a düşürürseniz, 3 bonus altın kazanırsınız.

Mümkün olan en kısa sürede büyü alın

Might and Magic Büyü
Büyüleri satın alıp kullanmayı sakın unutmayın.
 • Oyunda bulunan büyü dükkanından en iyi şekilde yararlanmalı ve mümkün olan en kısa sürede bir tane satın almalısınız.
 • Normal mağazanın üzerindeki büyü dükkanı simgesine tıkladığınızda karşınıza mağaza çıkacak ve oradan size yarayan en iyi büyüyü satın alın. Büyüler sayılarla sınırlı, bu yüzden diğer oyunculardan almadan sizin almanız daha iyi olacak.
 • Sırasıyla İlk 50 ve İlk 10’a ulaştığınızda nadir ve efsanevi seviye büyülerin kilidi açılır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts