Minecraft Ev İçin Basit Tuzak Yapımı

Minecraft ev

Minecraft ev için basit tuzak yapmak ister miydiniz? Cevabınız evet ise bu içerik tam size göre! BlueStacks 4 üzerinden oynayabileceğiniz Minecraft Pocket Edition ile aşağıda gösterdiğimiz basit ev tuzağından siz de yapabilir ve istemediğiniz kişilerin evinizden uzak durmasını, hatta bir daha asla gelmemesini sağlayabilirsiniz. Hadi başlayalım!

Minecraft Ev İçin Basit Tuzak Yapımı

Basit bir tuzak yapmak için öncelikle bir eve ihtiyacımız var. Bu evi dilediğiniz şekilde tasarlamak size düşüyor. Basit bir tuzak için yine basit ev de düşünebilirsiniz. Hepimizin ilk yaptığı küp evlerden biri olabilir veya daha karışık tarzlarda bir ev olabilir. Tuzağımız için asıl önemli olan şey evimizin girişi oluyor. Sonraki adım için ise bu girişi ise cam veya dilediğiniz herhangi bir materyal ile kapatmak kalıyor. Öncesinde hadi bir ev inşa edelim.

Minecraft ev
Minecraft Pocket Edition ile yapılan evimiz.

İlk evimizi hazırladık. Şimdi ise tuzak için bir giriş hazırlamamız gerekiyor. Minecraft ev için tuzak hazırlarken dikkat etmemiz gereken şeylerden biri, tuzağa düşecek olan kişinin tuzağı fark etmemesidir. Bu yüzden tuzağımızı yerin altına saklamamız çok daha iyi olacaktır. Giriş kısmını da camdan yapmamız evin girişine kapalı bahçe görünümü verecektir.

Minecraft ev
Tuzak için giriş bölümü.

Giriş yerlerini hazırladıktan sonra ne yapmak gerekiyor?

Giriş yerimizi hazırladıktan sonra artık tuzağımız için yeri kazmaya başlayabiliriz. Öncelikle görüntülerdeki gibi önceden yere koyduğumuz 3 tahtayı alıyoruz ve yeri bir kademe daha kazıyoruz. Ardından yapışkanlı pistonlarımızı koymak için her iki kenardan da bir kademe daha kazıp ortada bir tümsek kalmasını sağlıyoruz.

Minecraft ev
Yapışkan pistonları koymak için yeri kazıyoruz.

Ardından yere “Redstone” koymamız gerekiyor. Redstone iletken bir kablo görevi görüyor ve enerji gerektiren bir aleti çalıştırmaya yarıyor. Görüntülerde belirtilen yere Redstone koyulmadığı taktirde düzeneğimiz çalışmayacak ve tuzağımız hiçbir işe yaramayacaktır.

Minecraft ev
Redstone ile yapışkan pistonları işlevsel hale getiriyoruz.

Redstone’u yerleştirdikten sonra sıra yapışkanlı pistonları yerine yerleştirmeye geldi. Önceden bir kademe daha kazdığımız çukur yerlere birer tane yapışkanlı piston koyuyoruz ve üzerine dikkat çekmeyecek bir blok koyuyoruz. Eğer çevrede yeşillikli toprak varsa toprak kullanabilir veya evinizin teması görüntülerdeki gibi odunsa siz de odun kullanabilirsiniz. Ayrıca görüntülerdeki gibi yapışkanlı pistonların yukarıya bakıyor olması tuzak gibi çok önemlidir.

Minecraft ev
Yapışkan pistonları yerleştirdikten sonra üzerlerine blok koymamız gerekiyor.

Minecraft ev için basit tuzak yapımının bitmesi için ise son adım olarak tuzağımızın üzerini kapatmak ve tuzağımızı aktif hale getirecek bir buton eklemek oluyor. Yapışkanlı pistonların üzerine 2 odun ve ortadaki tümseğin üzerine bir odun koyarak tuzağımızı kapatıyoruz. Tuzağımızı kapattıktan sonra ise baskı plakası kullanarak tuzağımız için bir buton ekliyoruz. Baskı plakasının renginin koyduğunuz odunların rengiyle aynı olması büyük önem taşıyor. Aksi taktirde baskı plakasının göze çok batacağından tuzağa düşecek olan kişi tuzağı büyük ihtimal fark edecektir.

Minecraft ev
Tuzağı aktifleştirmek için gereken buton.

Bu noktada tuzağı bitirmiş bulunuyoruz. Minecraft çevrim içi sunucularında evinizi kuracağınız alanın sahibi siz iseniz diğer hiçbir oyuncu sizin sahip olduğunuz alandaki herhangi bir bloğu kıramıyor ve yaptığınız tuzağın arasında kalarak hareket edemez hale geliyor. Oyuncunun bu alandan çıkması için ise tek şansı bulunuyor. O da sizin evinizden uzak bir yere ışınlanmak. Bu tuzağa sizin düşmeniz durumunda ise önünüzdeki bloğu kırıp, tuzaktan çıkıp bloğu tekrar yerine koymanız yeterli oluyor.

Minecraft ev
Minecraft ev için yaptığımızın tuzağın son hali.

Minecraft Pocket Edition BlueStacks 4 Farkıyla Oyna

BlueStacks 4 ile bilgisayar üzerinden oynadığınız Minecraft Pocket Edition ile basit bir tuzak yapımı anlattık. Yaptığımız tuzak ve evin çok basit düzeyde olduğundan, bunları geliştirmek ve daha karmaşık hale sokmak tamamen size kalıyor. Yapışkan pistonları akıllıca kullandığınız taktirde evinize yaklaşmasını istemediğiniz oyuncuların ayaklarını yerden bile kesebilirsiniz. Bunun yanı sıra BlueStacks Discord kanalına katılarak da  diğer oyunlar ile ilgili turnuvalardan haberdar olabilir ve ödüller kazanabilirsiniz. Turnuvalarda görüşmek üzere!

Ayrıca WiederDude Tutorials kanalının paylaştığı videoyu da izleyerek farklı bir tuzak yapabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts