Minecraft Pocket Edition PC üzerinden nasıl oynanır?

Minecraft Pocket Edition PC üzerinden nasıl oynanır?
Minecraft Pocket Edition PC
Minecraft Pocket Edition PC üzerinden nasıl oynanır?

Minecraft Pocket Edition PC üzerinden nasıl oynanır? Konsol ve bilgisayar üzerinden de oynanabilen Minecraft, Pocket Edition sürümü ile mobil cihazlara da geldi. Sonsuz evreni ve harika oynanışı ile dünya çapından birçok oyuncuya sahip Minecraft Pocket Edition, neredeyse 9 yıldır mobil cihazlardaki yerini koruyor. 15 Ağustos 2011 tarihinde Mojang tarafından piyasaya sürülen Pocket Edition son güncellemesini de 10 Nisan 2020’de aldı. Oyunda özellikle son güncellemeler ile birçok yaratık, dünya ve çeşitli eşyalar bulunuyor. Peki ya oyunu mobilden oynarken bazı sıkıntılarla mı karşılaşıyorsunuz? Sakın üzülmeyin, Minecraft Pocket Edition BlueStacks ile PC üzerinden oynanabiliyor. Bu işlemi nasıl yapabileceğinizi sizler için anlatacağız.

Minecraft Pocket Edition PC

Minecraft Pocket Edition’ı bilgisayar üzerinden oynamak mantıklı mı?

Minecraft Pocket Edition gibi hayatta kalma temalı oyunlar özellikle mobil platformlarda oldukça popüler. Bu oyunlar sunduğu yüksek özellikler ile doğru orantılı olarak telefonunuzu veya tabletinizi performans açısından zorluyor. Yani oyunu oynarken şarjınız normalden daha hızlı şekilde azalabilir ve ısınma problemi yaşayabilirsiniz. Özellikle Minecraft Pocket Edition mobil cihazları oldukça zorlayan bir mobil oyun. Oyunu bilgisayar üzerinden oynayarak bu gibi sorunların üstesinden gelebilir, klavye ve farenin vereceği rahatlığı sonuna kadar kullanabilirsiniz. Veya Minecraft’ın bilgisayar versiyonuna sahip değilseniz Minecraft Pocket Edition’ı çok daha uygun bir fiyata bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz. Kısacası Minecraft: PE’yı bilgisayar üzerinden oynamak oldukça mantıklı. Bu işlemin nasıl yapılacağını sizler için detaylı olarak anlatacağız.

Minecraft Pocket Edition PC üzerinden de oynanabiliyor. PC üzerinden de oynanabiliyor.
Minecraft Pocket Edition PC üzerinden de oynanabiliyor.

Minecraft Pocket Edition PC üzerinden nasıl oynanır?

Minecraft Pocket Edition’ı bilgisayar üzerinden oynamak için yüksek performans veren bir Android emülatöre ihtiyacınız var. Bu konuda size BlueStacks‘i öneriyoruz. BlueStacks oyunculara sunduğu sayısız oyun desteği ve yüksek performansı nedeniyle Android emülatörleri arasında en iyisi. BlueStacks’i bilgisayarınıza başarılı bir şekilde indirdikten sonra emülatör üzerinden Google hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınıza girdikten sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Play Store‘a giriyoruz. “Minecraft Pocket Edition” aramasını yaptıktan sonra çıkan listede oyunumuzu buluyoruz. Eğer oyunu satın aldıysanız direkt Yükle butonuna basabilirsiniz. Yaklaşık 70MB boyuta sahip oyunumuz artık emülatörünüze iniyor olacak.

Oyunu başarılı bir şekilde indirdikten sonra oyunun simgesi BlueStacks ana menüsüne gelmiş olacak. Bu simgeye tıklayıp oyuna giriş yapıyoruz. Fakat oyunu oynamadan önce klavye ve fare ayarlarını tamamlamanız gerekiyor. Aksi takdirde oyunu tam olarak oynayamayabilirsiniz.

Minecraft: PE'yi BlueStacks ile PC üzerinden oyna.
Minecraft: PE’yi BlueStacks ile PC üzerinden oyna.

Klavye Ayarları

Klavye ayarları, bilgisayar üzerinden bir mobil oyun oynamak için oldukça önemli. BlueStacks üzerinden doğru bir klavye ayarlaması yaptığınız takdirde daha iyi bir oynanışa sahip olabileceksiniz.  Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için ayarları kendinize göre ayarlamanız gerekmekte. Bluestacks’te Minecraft Pocket Edition klavye ayarlamalarını yapmak için BlueStacks’in sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını yapın. Kendi alışkanlıklarınıza göre tuş atamalarını yaparak daha iyi bir oynanışa sahip olabilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Sürükle” gibi özellikleri de aktif olarak kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık tamamıyla hazır.

Minecraft Pocket Edition PC

Fare Ayarları

Fare ayarlarınız, karakterinizi doğru bir şekilde kontrol etmek etmek için oldukça önemlidir. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. Minecraft Pocket Edition fare ayarlarını yapmak için ekranın sağında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerenin sağında bulunan “Nişan Al & Ateş Et” seçeneğini aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan hassasiyet ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Oyuna girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

Klavye ve fare ile Minecraft Pocket Edition oynayabilirsiniz.
Klavye ve fare ile Minecraft Pocket Edition oynayabilirsiniz.

“Minecraft Pocket Edition PC üzerinden nasıl oynanır?” sorusunu bu yazımızda sizler için cevapladık. Minecraft Pocket Edition gibi Android oyunlarını bilgisayar üzerinden oynamak için BlueStacks’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Oyun içinde yaşadığınız teknik sorunları emülatör üzerindeki “Destek” bölümünden yetkililere veya yorumlar kısmından bize ulaştırabilirsiniz. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum‘u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts