Mobile Legends En İyi Karakter Hangisi?

Mobile Legends oyununda en iyi karakterler hangisi?
Mobile Legends Ücretsiz Mobil Moba Oyunu
Mobile Legends: Ücretsiz Mobil Moba Oyunu

Mobile Legends, kahramanlarıyla da dikkat çeken bir oyun. Biz de bugün Mobile Legends en iyi karakter sıralaması yaparak birkaç ipucu vereceğiz.

Mobile Legends karakter rehberimizi de hemen aşağı ekledik.

Sadece Android platformunda bile 100 milyondan fazla indirilen Mobile Legends, 14 milyon değerlendirmeye sahip. Bu kadar yüksek değerlendirmesi olmasına rağmen 4.0 gibi iyi bir skor alabilen oyun, grafikleriyle olduğu kadar şampiyonlarıyla da dikkat çekmeyi başarıyor. Oyunda her karakterin farklı güçleri ve sınıfı var. Yani seçtiğiniz her karakterde yeni yetenekler ve güçler keşfedebiliyorsunuz. Peki oyunu oynarken en iyi karakterin hangisi olduğunu merak ediyor musunuz? İşte cevabı:

Mobile Legends En İyi Karakter Nasıl Seçilir

Mobile Legends

Aslında oyunda en iyi karakter sıralamasından önce önemli bir noktaya değinmek gerekiyor. Her rekabetçi oyunda olduğu gibi Mobile Legends’te de en iyi oynadığınız karakter en iyi karakterdir. Yani eğer bir karakterle gerçekten iyi oynuyorsanız, maçlarda kazanma oranınız da artıyor. Ancak iyi bir karakter alıp, onunla kötü oynarsanız bu hiçbir şeyi değiştirmeyecektir.

Eğer her karakteri iyi oynamak veya en azından maçlarınızdaki oyunculardan daha iyi bir düzeyde oynamak istiyorsanız BlueStacks ile oynamanız gerekiyor. Bir emülatör olan BlueStacks, mobil oyunları bilgisayarınızdan ücretsiz bir şekilde oynama imkanı sunuyor. Eğer kaybetmek benim ruhumda yok diyenlerdenseniz, mutlaka denemeniz gerekir. En azından oyunda yüksek seviyeye gelene kadar kullanabilirsiniz.

Karakterlerin gücü sürekli değişiyor

Mobile Legends

Oyundaki karakterlerin güçleri aslında gelen güncellemelerle beraber sabit kalmıyor sürekli değişiyor. Tabii bu her şampiyon için geçerli olmuyor. Bu nedenle oyunun güncelleştirmelerini sıkı şekilde takip etmelisiniz. Bunun için dilerseniz BlueStacks’i kullanabilirsiniz. Uygulama her güncellemeden sonra size bildirim göndererek bilgilendiriyor.

Sadece karakterler değişmiyor. Ayrıca yeni karakterler de geliyor. Bu nedenle yeni karakterlere alışma aşamasında da BlueStacks size yardımcı olacaktır. Oyunda yeteneklerinizi doğru anda ve doğru şekilde kullanmanız çok önemli. Eğer zaten bunu yapamıyorsanız iyi oynama ve maçları kazanma ihtimaliniz çok düşük. Bu konuda çok daha rahat bir çözüm arıyorsanız BlueStacks yardımınıza koşacaktır. Çünkü oyunu bilgisayardan oynarken klavye ve fare yardımı alıyorsunuz. Böylece hem yetenekleri kullanmak çok kolay oluyor hem de haritada hareket etmek.

Mobile Legends En İyi Karakterler Sıralaması

Peki oyundaki en iyi karakterler hangileri? Bir güç listesi hazırladık!

Gusion

Mobile Legends
Her metada olan bir şampiyon.

Eğer rakiplerinize haritayı dar etmek istiyorsanız seçmeniz gereken şampiyonların başında geliyor. Özellikle birebir pozisyonlarda ve rakibinizi tek başına yakaladığınız durumlarda çok etkili olan Gusion, ilk başta alışması biraz zor olan bir kahraman. Özellikle telefondan oynarken biraz zorlanabilirsiniz. Eğer şampiyona alışmak istiyorsanız bilgisayardan oynamak daha mantıklı olabilir.

Harith

Mobile Legends
Şirin ve tatlı bir büyücünün hikayesi.

Hem ölmeyim hem de öldüreyim istiyorsanız sıradaki kahramanımız sizin için uygun olacaktır. Haritada ulaşamayacağı kahraman olmayan Harith, temelinde büyücü ve gerçekten yüksek hasar verebiliyor. Bazen de seçeceğiniz eşyalara bağlı olarak zor ölen bir tanka da dönüşebiliyor. Ancak karakteri oynarken seçeceğiniz eşyalara çok dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü yanlış eşyalar sonucu karakter işlevini yitirebiliyor veya hasar veremeyebiliyor.

Badang

Mobile Legends
Yakın dövüşün lideri!

League of Legends oynayanların yakından bildiği Lee Sin karakterine çok benzeyen Badang, hem hareket kabiliyeti hem de yetenekleriyle düşmanlarını bozguna uğratabilen bir savaşçı. Yakın dövüşçü olmasına rağmen menzili bir hayli iyi olan Badang, rakiplerinizden kaçmak veya rakiplerini yakalamak konusunda bir hayli başarılı. Karakteri oynarken, dilerseniz biraz tank eşyası da alarak, iyice güçlü hale gelebilirsiniz.

Hanzo

Mobile Legends
İsmi gibi korkutan bir karakter olabiliyor.

Bakmayın isminin Hanzo olduğuna. Gerçekten oyundaki en iyi karakterlerden biri. Ancak bu karakteri iyi oynamak için önce oyuna iyi hakim olmalısınız. Karakterin yeteneklerinin kullanımı biraz zor. Bu nedenle yine BlueStacks’ten yardım alabilir ve oynanışını iyice rahatlatabilirsiniz. Metanın sürekli değiştiği Mobile Legends’ta, Hanzo uzun süre daha iyi karakterler arasında yer alacak gibi duruyor. Eğer bir suikast karakteri arıyorsanız Hanzo onlardan biri.

Faramis

Mobile Legends
Bir destek şampiyonundan fazlası…

Son önerimizi bir destek karakteri üzerinden yapalım. Oyuna eklendiği günden bu yana dikkat çeken Faramis, özellikle takım oyununu seven ve kendim için değil, takım arkadaşlarım için yaşarım diyen oyuncular için ideal bir şampiyon. Takımını ayakta tutabildiği gibi onları sıkıca koruyabilen şampiyonlardan bir tanesi.

Mobile Legends BlueStacks ile Bilgisayardan Oyna

Mobile Legends
Mobile Legends pc indir

Bu rehberimizde sizlere Mobile Legends ile en iyi karakterlerini anlattık. Eğer oyunu oynarken karakterleri kontrol etmek konusunda sıkıntı yaşayanlardansanız, çoğu kişinin başvurduğu gibi BlueStacks ile oyunu oynayabilirsiniz. Klavye ve fare kullanarak karaktere hakim olmak çok daha kolay ve maçları kazanmak için yeterli. Eğer sizin de sevdiğiniz ve oyundaki iyi karakterlerden biri olduğunu düşündüğünüz kahramanlar varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Total
0
Shares
4 Yorum
  1. Abi kimmy mayıs 2020’nin en iyi hasarlı şampiyonlarından ama item seçimleri harith’teki gibi çok önemli.

  2. Mobile legends oyununda Bekleme süresinin sınırı %40.
    Diğer şeylerin sınırı var mı?( Hasar, can, v.b) Varsa % kaç? Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler