Mobile Legends Maçlarını Kazanma İpuçları

mobile legends

Mobile Legends hayranlarını sevindirecek bir içerik ile karşınızdayız. Grafikleri ile orta seviye ama oynanışı ile üst seviye bilgisayar oyunlarını aratmayan Mobile Legends’ı BlueStacks ile bilgisayarda nasıl oynayabileceğinizi biliyor musunuz? Eğer cevabınız hayır ise sizi aşağıya doğru alalım. Akıllarda League of Legends’ın mobil versiyonu olarak kalan ML aslında tamamen farklı bir oyun. Sadece Android platformunda bile 100 milyondan fazla indirme almayı başarmış. Anlık yüz binlerce kullanıcısı olan Mobile Legends’ı bilgisayara kurmak da çok kolay. İşte bu içeriğimizde de hem oyun hakkında bilgi vereceğiz hem de bilgisayara nasıl kurabileceğinizi açıklayacağız.

Mobile Legends Bilgisayar İle Nasıl Oynanır?

mobile legends
Mobile Legends, BlueStacks ile bilgisayardan oynanabilir.

Aslında mobil oyunları bilgisayarda oynamanın birçok yolu var. Ancak bu yollardan en düzgün çalışan ve güvenilir olanı BlueStacks. Bu nedenle siz de hem ML’yi hem de diğer mobil oyunları bilgisayarınızda oynamak için BlueStacks‘i kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken de çok basit. Öncelikle BlueStacks’in kendi sitesinden uygulamasını indirebilirsiniz. Ardından kurulum yaptıktan sonra, uygulama içerisinde hangi oyunu oynamak istiyorsanız Play Store içerisinden elde edebilirsiniz. Daha sonra uygulama sizin için oyunu otomatik olarak kurarak, oynamaya hazır hale getirecek.

Mobile Legends’a Başlamadan Önce Bilinmesi Gerekenler!

mobile legends giriş ekranı
Bunları bilmeden başlamayın!

Eğer oyunu daha önce hiç oynamadıysanız, başlamadan önce az sonra anlatacaklarımızı mutlaka bilmeniz gerekiyor. Zamanın oldukça değerli olduğu bu dönemde, siz de oyunu öğrenmek için fazla vakit kaybetmeden ipuçlarını alabilirsiniz. Eğer kafanıza takılan bir bölüm olursa da, bize sosyal medya hesaplarımız ve sitemiz üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Metayı Takip Edin!

mobile legends meta
Meta tüm MOBA oyunları için önemlidir.

League of Legends’ı daha önce oynayanlar için alışık oldukları bir ifade olsa da, bilmeyenler için açıklayalım; Meta, oyuna gelen güncellemelerden sonra güçlendirilen şampiyonları ve eşyaları oynamak anlamına geliyor. Her güncellemede bazı şampiyonların gücü azaltılıp, bazılarının da artıyor. Bu nedenle güncelleme notlarının sıkı bir takipçisi olmalısınız. Bu konuda BlueStacks zaten oyunlara gelen güncellemeleri otomatik olarak size bildiriyor. Buradan notlara ulaşarak siz de yeni meta hakkında bilgiler alabilirsiniz. Metanın en güçlü şampiyonlarını seçerek maçlardaki kazanma ihtimalinizi yükseltebilirsiniz.

Bir An Önce Sonuca Gitmeye Odaklanın!

mobile legends seri katil
Bir an önce maçı bitirmeye çalışın.

Maç sırasında her şey yolunda gidiyor ve takım olarak önde olsanız bile, maçın keyfini çıkarmak sıkıntılı olabilir. Çünkü Mobile Legends’ta en çok görülen problemlerden biri maçın ortasında veya sonuna doğru maçtan ayrılan oyuncular. Tam kazanmaya gidecekken bir anda mağlup olabilirsiniz. Bunu yaşamamak için takımınızı doğru yönlendirin ve bir an önce maçı kazandıracak hamleleri yapmaya odaklanın. Örneğin artık çok güçlü olduğunuz zaman sürekli skor(kill) almaya çalışmak yerine kuleleri almaya odaklanmalısınız. Böylece bir takım arkadaşınız BlueStacks ile oynamayıp, telefondan oynaması nedeniyle şarjı veya interneti bitti diye oyundan çıkarsa kazanma ihtimaliniz hâlâ olur.

Mobile Legends Rollerini Öğrenin!

mobile legends seçim ekranı
Hangi rolde iyi olduğunuzu öğrenin!

Oyunun haritasında birden fazla koridor bulunuyor. Bu koridorlarda oynanan şampiyonlar da birbirinden farklı. Örneğin alt koridorda nişancı tarzında şampiyonlar ve destek şampiyonları oynanıyor. Her oyuncu her şampiyonu oynayacak diye bir şey yok. Bazı şampiyonlar ve roller sizin için daha uygun olabilir. Bu nedenle bol bol maç oynayarak hangi rolün şampiyonlarında daha iyi olduğunuzu keşfedin. O andan itibaren de artık o rolde ve o tarz şampiyonlarda oynayamaya başlayın. Göreceksiniz ki, bu ileride sizi daha iyi bir oyuncu yapacak.

Arkadaşlarınıza ve Rakiplerinize Karşı Saygılı Olun!

mobile legends
Takım arkadaşlarınızla iyi geçinin!

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi maçın ortasında çıkan takım arkadaşlarınız mutlaka olacaktır. Ancak kötü davrandığınız ve sürekli tartışma yaşadığınız takım arkadaşlarınızın da oyundan çıkma ihtimali bir hayli yüksek. Bu nedenle takım arkadaşlarınızla mümkün olduğunca sakin ve oyunla ilgili konuşmaya çalışın. Tabii bu durum rakipleriniz için de geçerli. Zaten oyun için kavga etmek veya kötü sözler söylemek çok anlamsız. Bir başkasının kalbini oyun için kırmaktansa bir sonraki oyuna odaklanabilirsiniz. Ayrıca kötü giden oyunlarda iyi ve birleştirici bir dil kullanıp maçı kazanan oyuncu sayısı da bir hayli fazla.

Mobile Legends oynarken kullanabileceğiniz taktikler bu şekilde. Yukarıdaki taktiklere uyduğunuz sürece maçları kazanma şansınız bir hayli fazla olacaktır. Eğer kafanıza takılan veya sormak istediğiniz farklı konular olursa bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler