Mobile Royale bilgisayardan nasıl oynanır?

Mobile Royale, strateji türünde online savaş oyununda gerçek zamanlı olarak rakiplerinize karşı mücadele ederek şehrinizi geliştirmelisiniz!
Mobile Royale bilgisayardan nasıl oynanır
Mobile Royale bilgisayardan nasıl oynanır?

Mobile Royale, strateji türünde online savaş oyunudur ve oyunda gerçek zamanlı olarak rakiplerinize karşı mücadele ederek şehrinizi geliştirmelisiniz! Ülke çapında farklı klanlarla ticaret yapabilir, kendi ordunuzu oluşturmak için çeşitli birlikler eğitebilirsiniz. Hatta isterseniz bir loncaya katılabilir ya da kendiniz bir tane oluşturabilirsiniz.

Mobile Royale neden PC üzerinden oynanmalı?

Aslında bu konuda birçok neden sunabiliriz. Ancak en başında tabii ki de internet ve şarj problemini belirtmemiz gerekiyor. Bu sorunlar da gün içerisinde telefon kullanımını kısıtlıyor. Bunun en basit çözümü de BlueStacks ile mobil oyunları bilgisayardan oynamak. Böylece gün içerisinde telefonu yalnızca özel işleriniz için kullanabilirsiniz.

Mobile Royale saldırı
Mobile Royale’de savaşırken iyi bir strateji oluşturmanız gerekiyor.

Bunun dışında BlueStacks ile bilgisayardan mobil oyun oynarken, tuş atamalarını ve oyun kontrolünü tamamen özelleştirebilirsiniz. Yani örnek vermek gerekirse, silah ile ateş etmeyi fare ile yapabilir, klavye ile karakterinizi kontrol edebilirsiniz. Buna ek olarak; klavye tuşlarınızı da tamamen özelleştirebilirsiniz. Boşluk tuşuyla isterseniz zıplayabilir, isterseniz eğilebilirsiniz. Tüm tuş atamaları sizin kontrolünüze kalmış durumda.

Bilgisayardan Mobile Royale Oynamak!

Mobile Royale tarzında strateji oyunları mobil platformlarda çoğu kişi tarafından oynanıyor. 5 milyondan fazla indirmeye sahip olan bu oyun mobil cihazlardan oynandığı zaman karşımıza ek sorunlar çıkıyor ve bu nedenle oyun zevklerimiz birazda olsa düşüyor. Bu bahsettiğimiz ek sorunlar ise şarj azalması, ısınma, donma ve çeşitli hatalar olabiliyor. Bu durumun önüne geçebilmek adına oyunu PC üzerinden oynamanız sizler için daha yararlı olacak. Bu oyunu PC üzerinden oynamak için ise BlueStacks emülatörünü kullanacağız.

BlueStacks ile mobil oyunlar bilgisayardan nasıl oynanır?

BlueStacks tamamen ücretsiz olan bir emülatör. Temel olarak tüm mobil oyun ve uygulamaları bilgisayardan oynamanızı sağlıyor. BlueStacks’i İndirme işlemi tamamlandıktan sonra direkt çift tıklama ile yükleyebilir ve bilgisayarda mobil oyun maceranıza başlayabilirsiniz. BlueStacks içerisinde Google Play Store yüklü olarak geliyor.

Mobile Royale Zafer
Oyundaki stratejiniz ne kadar iyi olursa kazanma şansınız o kadar yüksek olur!

Play Store içerisinden önce Google hesabınızla giriş yapıp ardından da istediğiniz oyunu oynayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Telefon ve bilgisayarda oyun hesabınızın aynı olmasını istiyorsanız, aynı Google hesabınızla girmeniz gerekiyor. Yani aslında buradan şunu da çıkarabilir; hem telefondan hem de bilgisayardan aynı hesapla oynanabiliyor. Bunun dışında tüm tuş atamalarını BlueStacks ayarları bölümünden kendiniz de yapabilir veya dilerseniz otomatik ayarla ile oynayabilirsiniz.

Mobile Royale bilgisayardan nasıl oynanır?

  • İlk olarak Android oyunları bilgisayarda oynamanıza yardım eden BlueStacks‘i bilgisayarınıza indirin.
  • Dosya inme süreci sona erdikten sonra, dosyaya tıklayarak kurulumun gerçekleşmesini bekleyin.
  • Kurulum sona erdikten sonra hali hazırda var olan veya yeni açtığınız Google Play Store (Google) hesabınız üzerinden sisteme giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra, arama kısmından Mobile Royale oyununu aratın.
  • Doğru oyunu bulduktan sonra, yükleme işlemini başlatın.
  • İndirme işlemi bittikten sonra tüm adımları doğru bir şekilde yerine getirdiyseniz artık oynayabilirsiniz.

Mobile Royale indir

“Mobile Royale, PC üzerinden nasıl oynanır?” sorusunu bu yazımızda sizler için cevapladık. Mobile Royale gibi Android oyunlarını bilgisayar üzerinden oynamak için BlueStacks’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Oyun içinde yaşadığınız teknik sorunları emülatör üzerindeki “Destek” bölümünden gerekli yerlere ulaştırmayı unutmayın. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum‘u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler