Modern Combat Versus PC üzerinden nasıl oynanır?

Modern Combat Versus’u bilgisayar üzerinden nasıl oynayabileceğinizi burada derledik.
Modern Combat Versus PC üzerinden nasıl oynanır?
Modern Combat Versus PC üzerinden nasıl oynanır?

Modern Combat Versus PC üzerinden harika bir FPS deneyimi yaratıyor. Mobil FPS kategorisi denince ilk akla gelen isimlerden olan Modern Combat Versus, harika grafikleri ve oyuncu dostu teknik özellikleri sayesinde son günlerin en çok tercih edilen FPS oyunlarından. Gameloft tarafından 27 Eylül 2017 tarihinde piyasaya sürülen Modern Combat versus, en son güncellemesini 12 Mart tarihinde aldı. Modern Combat Versus FPS oyunlarına yeni bir soluk getiren Modern Combat serisinin en iddialı oyunlarından. Özellikle alışıla gelmiş FPS mekaniklerine sahip olmaması oyuncuların bu oyunu oynmasındaki temel neden. Modern Combat Versus, BlueStacks ile PC üzerinden oynanabiliyor. Bu işlemi nasıl yapabileceğinizi detaylı olarak bu yazımızda anlatacağız. Hemen işe koyulalım. 🙂

Modern Combat Versus PC üzerinden oynamak mantıklı mı?

Mobil bir FPS oyununu bilgisayar üzerinden birçok sorunu çözmenize kolayca yardımcı olacaktır. Mobil cihazınız üzerinden oynadığınız FPS oyunun kontrolünü sağlamak oldukça meşaketli bir iş olacaktır. Ayrıca uzun oyun deneyimlerinde şarj sorunu ve ısınma problemleri de sizin için sıkıntılar oluşturacaktır. Oyunun ortasında bildirim almanız hatta birisi tarafından telefon ile aranmanızda yaşayacağınız sorunlar arasına eklenebilir. Fakat bilgisayar üzerinden oynayarak yüksek FPS alabilir, büyük ekranın ve klavye farenin avantajını sonuna kadar kullanabilirsiniz. Tabii ki mobil cihazınızda yaşadığınız sorunları bligisayar üzerinden oynayarak yenebilirsiniz. Bundan dolayı mobil FPS oyunlarını bilgisayar üzerinden oynamak oldukça mantıklı bir hareket olacaktır.

Modern Combat Versus PC üzerinden oynanabiliyor.
Modern Combat Versus PC üzerinden oynanabiliyor.

Modern Combat Versus PC üzerinden nasıl oynanır?

Modern Combat Versus’u bilgisayar üzerinden oynamak için bir Android emülatöre ihtiyacınız var. Bu konuda size BlueStacks’i öneriyoruz. BlueStacks sunduğu sınırsız oyun desteği ve verdiği yüksek performans ile çoğu kullanıcı tarafından tercih edilmekteç BlueStacks indirme işlemini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra emülatöre girişimizi yapıyoruz. Ardından önceden sahip olduğunuz veya yeni açacağınız Google hesabınıza giriş yapmamız gerekiyor. Giriş işlemlerini de tamamladıktan sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Play Store’a giriyoruz. Arama kutucuğuna “Modern Versus Combat” yazıyoruz ve çıkan listeden oyunumuzu bulup indiriyoruz. Yaklaşık 40MB’lık bir dosya boyutunu indirmeniz gerekiyor.

Play Store’dan indirdiğiniz oyunun simgesi hem BlueStacks ana menüsünde hem de bilgisayarınızın masaüstünde belirecektir. Bu simgeye basarak oyunumuza giriş yapıyoruz. Oyuna ilk girişinizde yaklaşık 1GB boyutunda bir indirme yapacak. Bu indirmeyi de tamamladıktan sonra oyununuz hazır. Fakat bir maça girmeden önce klavye ve fare ayarlarınızı tamamlamanız gerekiyor. Bu işlemi nasıl yapabileceğinizi sizler için anlatacağız.

BlueStacks ile Modern Combat Versus oyna.
BlueStacks ile Modern Combat Versus oyna.

Klavye Ayarları

Klavye ayarlamaları bir FPS oyunu için hayati öneme sahip. Özellikle bilgisayar üzerinden bir mobil FPS oyunu oynarken klavye ayarlarını yapmanız şart. Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için ayarları kendinize göre de ayarlamanız gerekmekte. Bluestacks’te Modern Combat Versus klavye ayarlamalarını yapmak için emülatör ekranının sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını tamamlayın. Oynadığınız diğer FPS oyunlarına benzer bir şekilde tuş ataması yaparak daha kolay bir oynanış elde edebilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Serbest Bakış” gibi özellikleri de kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık hazır.

Fare Ayarları

Fare ayarlarınız, aiminizi doğru bir şekilde kontrol etmek etmek için oldukça önemlidir. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. Modern Combat Versus fare ayarlarını yapmak için sağda bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerenin sağında bulunan “Nişan Al & Ateş Et” seçeneğini aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan “Hassasiyet” ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Bir antrenman maçına girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

Klavye ve fare sayesinde rakiplerinizden bir adım daha öne geçin.
Klavye ve fare sayesinde rakiplerinizden bir adım daha öne geçin.

Artık bilgisayar üzerinden Modern Combat Versus oynamak için hazırsınız. Eğer hala oyun içi sıkıntılar yaşıyorsanız BlueStacks’in destek bölümünden teknik yardım alabilirsiniz. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum’u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts