NBA Live Mobile için 10 Profesyonel Taktik

NBA Live Mobile oyuncuları için
NBA Live Mobile

NBA ve basketbol oyunlarının tutkunları için mobilde bulunan en iyi basketbol oyunlarından birisi NBA Live Mobile oyununda sizi daha iyi bir oyuncu yapacak 10 profesyonel taktiği açıklıyoruz. Bu taktiklerle beraber basketbol bilmeyenler bile oyunda başarılara koşan bir takım yönetebilecek.

NBA Live Mobile için Profesyonel Taktikler

NBA Live Mobile oyuncuları için altın değerinde taktiklerimiz bulunuyor. Hazırladığımız taktikler ile çıktığınız maçlarda rakiplerinizi kolayca yenebilirsiniz.

NBA Live Mobile taktikleri
NBA Live Mobile taktikleri

Puanlı oyuncuları oynatın

Herkesin hayalinde oynamak istediği veya tutkunu olduğu bir NBA takımı vardır. Hayranı olduğunuz basketbol yıldızları bile olabilir. NBA Live Mobile’da, bu yıldızların bir çoğu bulunmakta ancak oyuna başlarken dikkat etmeniz gereken bir durum var. Sevdiğiniz oyuncuları oynatmak her zaman iyi olmayabilir.

Burada öncelikli olarak yapmanız gereken şey oyuncuların puanlarına dikkat etmek. Başlarda puanı yüksek oyuncuları oynatırsanız bu size bir avantaj sağlar ve takım olarak daha iyi maçlar çıkartabilirsiniz.

Takım kompozisyonu

Şimdi sırada ise takım kompozisyonu oluşturmak var. Eğer basketbol ile aranız iyiyse bu aşamayı tamamlamak sizin için kolay olacaktır. Bilmiyorsanız da yapmanız gerekenler temel olarak savunma, iki yönlü saldırı ve uzun oyunculardan oluşan farklı bir kompozisyon oluşturmak olacaktır.

Sezon ödüllerini alın

Oyun içerisinde bir sezona başladığınızda oynadığınız maçlar için, belli bir çeyreğe ulaştıktan sonra size bonus para kazandırıyor. Ayrıca sezon sonunda ödüllerinde yer aldığı diziliş ödüllerini de bu maçlarla çıkartabilirsiniz. Örneğin, sezon sonunda ”savunma dizilişi” yaparsanız alacağınız bir ödül olabilir. Bu yüzden fazla para kazanabilmek için sezona başlamadan önce iyi bir takıma sahip olduğunuzdan emin olun.

NBA Live Mobile takım oluşturma
NBA Live Mobile’da takımınızı her zaman geliştirin.

Otomatik oynatma seçeneğinden yardım alın

Maçın son çeyreği ve skorlar çok yakın, insan ister istemez heyecana kapılabiliyor. İşte bu tarz durumlarda ”otomatik oynatma seçeneği”sizin için çok yararlı olacaktır.

Günlük etkinliklere katılın

NBA Mobile Live oynarken hızlı para kazanmanın en etkili yollarından biri günlük etkinlikleri tamamlamak. Bu etkinliklerden günlük olarak deneyim, jeton ve oyuncu kartları kazanabilirsiniz. Etkinlik sayfasında ödülleri de görebilirsiniz. Bazı etkinlikler tekrar yapılabilir durumda, bazıları ise seviye atladıkça daha iyi ödüller veren ama zor olan etkinlikler.

Başarımları takip edin

Başarımları sürekli takip etmek en etkili yollardan biri. Gerçi oyuncuların çoğu illegal şekilde NBA Mobile Live oynamanın seçeneklerini araştırıyor. Ancak bunların hiç bir şeye çözüm değil ve ayrıca hesabınızı riske atıyorsunuz. Bunun yerine oyuncuların çok fazla göz ardı ettiği başarımlar da kazanabilirsiniz. Oynayarak kazanmak varken neden hile yapalım ki?

Başarımlar kendi içerisinde de sezonluk veya genel başarımlar olarak ayrılıyor. Yapması da fazla zor değil. Gerekli görevleri yaparak hızlı bir şekilde para kazanabilirsiniz veya yeni sezonlar için kart parasını buradan çıkartarak kendinize çok daha iyi bir takım kurabilirsiniz.

NBA Mobile Live 10 profesyonel taktik
Daha iyi bir takım için her zaman daha iyi oyunculara ihtiyacınız olacaktır.

Daha iyi oyuncular almak için setleri kullanın

Oyunda oyuncu kartlarını takas ederek setler alabiliyorsunuz. Örneğin 7 gümüş oyuncuyu takas ederek 6 tane kupa paketi alabilirsiniz. Bu size daha iyi oyuncu getirebilir. Ancak bunu kullanırken dikkat etmeniz gereken bir şey var. Bu takasları mümkün olduğunca takımda önemsiz olan oyuncuları kullanarak yapmanız gerekiyor. Bu nedenle genellikle gümüş oyuncu kartlarını kupa setlerine dönüştürün.

Daha iyi bir oyuncu almak için takımınızda ki en iyi oyuncuyu feda etmeye ne gerek var, hiçbir şey ifade etmez. Yüksek seviyedeki oyuncu kartlarını takımda tutmanız sizin için daha yararlı olacaktır. Ya da işinize hiç yaramıyorsa müzayede ile satışa çıkartıp para kazanabilirsiniz.

İstediğiniz oyuncuyu müzayede ile bulun

Bazen rastgele oyuncu kartlarının geleceği seçenekler sinir bozucu olabiliyor. Hatta bazen art arda kötü oyuncular bile çıkabiliyor. İşte bu tarz durumlarda kullanabileceğiniz en önemli seçenek müzayedeler. İstediğiniz kategorideki bir oyuncuyu seçeneklerden ayarlayarak bulabilirsiniz. Böylece direk nokta atışı yaparsınız.

Müzayede satışları Coin ile gerçekleşiyor. İlk başta düşük teklifler verebilirsiniz. Mevcut teklifler olmadığında bunları zaten görebileceksiniz. Bu durumlarda mümkün olduğunda az teklif verin. Bazen oyuncu kartlarına diğer oyuncular tarafından yapılan teklifler geç yansıyabiliyor. Bu nedenle son saniyeye kadar sürekli kontrol etmelisiniz. Bunu ayrıca bir avantaja da çevirebilirsiniz.

Bir oyuncu kartı üzerinde teklif varsa son saniyeye kadar bekleyebilirsiniz. Sürenin dolmasına kısa bir süre kala verilen tekliften biraz daha yüksek bir teklif vererek garanti bir şekilde o oyuncu kartını elde edebilirsiniz.

NBA Live Mobile taktikleri
Kobe Bryant

Şutları doğru zamanda atın

Gerçek basketbolda olduğu gibi şut kullanmak için 24 saniyeniz var. Bu süre içerisinde oyununuzu yapmanız ve şutu potaya göndermeniz gerekiyor. Aksi takdirde top rakip takıma geçiyor. İşte burada şutları doğru zamanda atmak çok önemli oluyor. Doğru zamanı yakalamak için de kullanabileceğiniz birkaç yöntem var.

Öncelikle olarak açık olduğunuzda şut atmaya kesinlikle hazır olmalısınız. Oyuncularınız arasında pas gezdirirken, gözünüz daima potada olmalı. Pası alan herhangi bir oyuncu açık olduğu an şutu göndermelisiniz. Aksi takdirde rakip anında oyuncunuzun önünü kapatacak ve şut şansınız azalacaktır.

Gerçek hayatta olduğu gibi oyuncuların yetenekleri birbirinden farklı. Örneğin bir oyuncu plase turnikede çok iyi iken, üçlüklerde çok kötü olabilir. Bu nedenle sahip olduğunuz oyuncuları iyi tanımalısınız.

Daha iyi bir savunma yapın

NBA tarihinde çok sık top çalmasına rağmen kötü savunmacı olarak anılan birçok oyuncu vardır. Çünkü bu tarz oyuncular rakiplerinden topu çalsalar dahi şut anlarında rakiplerine çok fazla şans tanıyorlardır. Bu NBA Live Mobile için de geçerli. Eğer iyi bir savunma yapmak istiyorsanız genel olarak savunma tuşuna basılı tutmanız daha iyi gibi duruyor. Oyuncu üstündeki bar yeşile dönerse bu iyi iş anlamına geliyor.

Son olarak NBA Live Mobile’ı arkadaşlarınız ile birlikte oynayın

NBA Live Mobile’da arkadaşla oynama yöntemi aslında çok basit. Facebook hesabıyla kayıtlı olan veya ligde yer alan arkadaşlarınızı davet ederek direkt olarak dostluk maçı yapabilirsiniz. Buradaki dikkat edilmesi gereken şey ise arkadaşınızın ve sizin oyun içi seviyenizin 5 veya üzeri olması gerekiyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler