Paramanya PC üzerinde nasıl oynanır?

Paramanya PC üzerinden nasıl oynanır?
Paramanya PC üzerinde nasıl oynanır?
Paramanya PC üzerinde nasıl oynanır?

Paramanya PC üzerinden oynanabiliyor. Salgın yüzünden evde kaldığımız şu günlerde özellikle çevrimiçi olarak oyunlar oynuyoruz. Bu konuda arkadaşlarınızla harika zamanlar geçirmek için size Paramanya’yı öneriyoruz. Masa oyunu tarzında olan bu oyun 4 kişiye kadar online olarak oynanabiliyor. Ayrıca kültürümüzden de birçok motif barındıran Paramanya, size harika zamanlar geçirtecek. 14 Mayıs 2015 tarihinde Netmarble EMEA tarafından piyasaya sürülen oyun, son güncellemesini 5 Nisan tarihinde aldı.

Oyunun amacı masada bulunan şehirleri ele geçirerek kazanmak. Her el başında oyuncular zar atıyor ve şanslarına göre ilerliyor. Oyun stilinizi şansınıza göre koordine ederek siz de emlak kralı olabilirsiniz. Arkadaşlarınızla oynadığınızda harika vakitler geçirebileceğiniz Paramanya, BlueStacks ile PC üzerinden oynanabiliyor. Bu işlemi nasıl yapabileceğinizi detaylı olarak bu yazımızda anlatacağız.

Paramanya PC
Bu görsele tıklayarak oyunu indirebilirsiniz.

Paramanya’yı bilgisayar üzerinden oynamak mantıklı mı?

Masa oyunlarını bilgisayar üzerinden oynayarak daha farklı bir deneyim elde edebilirsiniz. Paramanya’nın oynanış özellikleri ve mekanikleri özellikle bilgisayar üzerinden daha akıcı, detaylı ve anlaşılır bir şekilde yönetilebilir. Bilgisayar üzerinden oyunu oynamanız FPS sorunu yaşamamanıza, ısınma veya oyundan atma gibi durumlar ile karşılaşmamanıza yardımcı olacaktır. Bilgisayar üzerinde oyunu oynarken şarjınız bitmeyecek, bildirim gelmeyecek veya telefon ile aranmayacaksınız. Bunların yanında klavye ve farenin vereceği avantajlar sayesinde oyun deneyiminiz katbekat artacak, daha akıcı bir şekilde eğlencenize devam edebileceksiniz. Bu nedenlerden dolayı Paramanya oyununu bilgisayar üzerinden oynamanız oldukça mantıklı olacaktır. Bu tarz oyunları da Bluestacks desteği ile bilgisayarınıza taşıyabilir, mobil cihazınızın yaşattığı sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Paramanya oyunu PC üzerinden de oynanabiliyor.
Paramanya oyunu PC üzerinden de oynanabiliyor.

Paramanya PC üzerinden nasıl oynanır?

Paramanya’yı bilgisayar üzerinden oynamak için öncelikle Android emülatörü BlueStacks’i indirmeniz gerekiyor. Çoğu oyuncunun sıkça tercih ettiği bu emülatör, yüksek performansı ve kolay kullanımı ile rakiplerine bir hayli fark atıyor. Tamamen ücretsiz olarak indirebileceğiniz BlueStacks sayesinde birçok Android oyunu bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz. Emülatörü başarılı bir şekilde bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulumu yapın. Kurulumu başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra Bluestacks üzerinden Google hesabınıza giriş yapmalısınız. Eğer önceden kayıtlı bir oyun veriniz varsa bu hesabınız ile giriş yaparak kayıtlı verilerinizi Bluestacks’e kolay bir şekilde aktarabilirsiniz. Hesabınızı da başarılı bir şekilde ekledikten sonra Bluestacks’e otomatik olarak yüklü gelen Google Play Store‘a giriş yapın. “Paramanya” aramasını yapın ve akabinde oyunu listeden bularak Yükle butonuna tıklayın. Yaklaşık 75MB‘lık yüklemeyi tamamladıktan sonra oyunu indirmiş olacaksınız.

paramanya elmas kazan
Paramanya oyun içi etkinlikleriyle de dikkat çekiyor.

Emülatörün ana menüsünden indirdiğiniz oyunun simgesine tıklayın ve oyuna giriş yapın. Önceden kayıtlı olan oyun verilerinizi Bluestacks’e entegre etmek için hesabınıza giriş yapabilir veya sıfırdan bir hesap oluşturarak yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Oyunun size gösterdiği eğitim bölümlerini tamamladıktan sonra 400MB’lık ek dosyaları indirin. Bunu da tamamladıktan sonra neredeyse hazırsınız. Fakat gerekli klavye ve fare ayarlamalarını da doğru bir şekilde tamamlamanız gerekiyor.

Paramanya PC üzerinden kolayca oynanabiliyor.
Paramanya PC üzerinden kolayca oynanabiliyor.

Klavye Ayarları

Masa oyunlarını oynamak için klavye pek de önemli olmayabilir. Fakat yine de işinizi kolaylaştırmak için veya daha farklı oynanış stilleri gerçekleştirmek için klavyenizden faydalanabilirsiniz. Paramanya’nın Bluestacks’te klavye ayarlamalarını yapmak için ekranın sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını yapın. Kendi alışkanlıklarınıza göre tuş atamalarını yaparak daha iyi ve seri bir oynanışa sahip olabilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Serbest Bakış” gibi özellikleri de aktif olarak kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık hazır.

Fare Ayarları

Bu gibi oyunlarda her ne kadar klavye gereksiz olsa da fare sizin için hayati bir önem arz etmekte. İstediğiniz yeri ele geçirmek, taktik yapmak veya en basitinden bir zar atmak için oyun içinde farenizi etkin olarak kullanmanız gerekiyor. Bu ayarlamaları yapmak için yine ekranın sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede gerekli hassasiyet ayarlamalarını kendinize göre tamamlayın. Ekstra olarak etkinleştirmek istediğiniz bir özellik varsa onları da aktif edebilirsiniz. Artık oyunu oynamak için tamamıyla hazırsınız!

Paramanya oynarken klavye ve farenizi de kullanabileceksiniz.
Paramanya oynarken klavye ve farenizi de kullanabileceksiniz.
Paramanya PC
Bu görsele tıklayarak oyunu indirebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra artık Paramanya’nın tadını çıkarabileceksiniz. Oyunu arkadaşlarınız ile birlikte oynayarak harika vakitler de geçirebilirsiniz. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum‘u takipte kalmayı unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts