PC Üzerinden Hill Climb Racing 2 Oynamak İçin 5 Sebep

Hill Climb Racing 2 oyununu PC üzerinden oynamak için harika sebeplerimiz var!
Hill Climb Racing 2 PC
Hill Climb Racing 2

Hill Climb Racing 2 oyununu PC üzerinden oynamak için harika sebeplerimiz bulunuyor. Mobil cihazlarda fazlasıyla sevilen sevilen oyunlar arasında bulunan Hill Climb, özellikle yolculuk yaptığımızda otobüslerde de karşımıza çıkıyor.

Hill Climb Racing 2 neden PC üzerinden oynanmalı?

Sadece Hill Climb Racing 2 değil birçok mobil oyunu PC üzerinden oynayabiliyorsunuz. Google Play Store üzerinden 100 milyondan fazla indirme alan oyun, oyuncular tarafından da fazlasıyla seviliyor. Hill Climb, grafiklerinin göze hoş gelişi ve oynanış mantığı ile oynayanları fazlasıyla kendine çekmeyi başarıyor.

Hill Climb Racing 2 Yarış
Yarışlarda arabanız ile ters takla atmamaya ve benzininizin bitmemesine dikkat edin.

Diğer oyuncularla yarışmak, karşılaşılan engellerden arabamızın devrilmesine engel olarak geçmek ve tüm bunları yaparken bir yandan da benzinimizi kontrol etmek gibi ayrıntılara dikkat etmemiz gerekiyor. Bunun yanında PC üzerinden oynamak için de birçok sebebimiz bulunuyor:

Hill Climb Racing 2 Arabalar
Hill Climb Racing 2’de oyun oynadıkça seviye atlıyorsunuz ve diğer araçların kilidini açabiliyorsunuz.

Büyük Ekranda Hill Climb Racing 2 Oynamak

Bilgisayarlarda mobil cihazların aksine oyunları daha büyük ekranda oynayabileceğinizden dolayı bu size fazlasıyla yüksek görüş açısı verecektir. Bu özellik PUBG Mobile, Call of Duty Mobile gibi yüksek dikkat gerektirebilecek oyunlarda fazlasıyla işinize yarayabilir. Yüksek görüş açısının yanında size ekstra kalitede grafikler de sunar. Bilgisayarların donanımları PC’lerden daha yüksek. Bu yüzden grafikler her zaman daha iyi olacaktır.

Hill Climb 2 Klavye Ayarları nasıl yapılır
Hill Climb 2 klavye ayarları nasıl yapılır?

Klavye ve Mouse Avantajı

Hill Climb Racing 2’yi telefondan oynarken arabaya parmaklarımızla yön verebiliyor hatta havadayken takla attırıp dengesini sağlayabiliyorduk. Peki bunu PC üzerinden nasıl yapacağız diye düşünebilirsiniz: Klavye ve mouse. Oyunda klavye kontrollerini atamadan önce tüm her şeyi mouse ile yapmanız gerekiyor. İleri giderken mouse ile tıklamanız. Havadayken dengeyi mouse ile kurmanız gerekiyor. Ama klavye ayarlarını yaptıktan sonra istediğiniz iki tuş ile aracınızı sürebilirsiniz hatta bu şekilde kontroller sizin için fazlasıyla kolaylaşacağı için yarışları da kolayca kazanıp aracınızı daha hızlı geliştirebileceksiniz.

Hill Climb Racing 2 PC
Oyunda devrilmemeye dikkat edin haksi halde oyun biter.

Şarj ve İnternet Paketi Bitme Derdi Yok!

Telefonlarda mobil oyun oynamanın belirli bir sınırı var. Gün içerisinde herhangi bir işiniz olduğunda ve eve uzun bir süre dönemeyecek olsanız şarjınızın tam olması gerekir. Ama oyun oynadığınız oyunlar ve telefonunuzda yüklü olan oyunlar şarjınızın dayanma süresini kısaltabilir. Şarj bugün en pahalı akıllı telefondan en ucuzuna kadar tüm telefonların ortak problemi. Özellikle PUBG MobileCall of Duty Mobile gibi mobil oyunlar söz konusu olunca, yarım saatte %50 şarj gittiği bile oluyor. Bu noktada imdadımıza yine BlueStacks yetişiyor. Bilgisayardan oynadığınız zaman telefonunuz büyük ihtimalle tüm gün boyunca açık kalacak ve rahatlıkla kullanabileceksiniz. BlueStacks ile bilgisayardan oynarken tamamen ev internetini kullanacağı için telefon internetinizi de günlük ve sosyal medya kullanımlarına ayırabilirsiniz.

BlueStacks ile mobil oyunlar bilgisayardan nasıl oynanır?

BlueStacks ile mobil oyunları bilgisayardan oynamak için öncelikle resmi sitesinden BlueStacks’i tamamen ücretsiz bir şekilde indirmeniz gerekiyor. Ardından programın kurulumunu yapabilirsiniz. Eğer sadece bir oyun değil birçok mobil oyunu oynamak istiyorsanız, programı en boş olan depolama alanına kurabilirsiniz. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra programı açın. BlueStacks içerisinde Google Play Store yüklü olarak geliyor. Şimdi de Play Store’u açın ve Google hesabınızla giriş yapın. Daha sonra da Hill Climb Racing 2’yi arayabilir ve indirebilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra oyun otomatik olarak kurulacak. Bu andan sonra tek yapmanız gereken mobil oyunların keyfini çıkarmak.

Hill Climb Racing 2 PC

Hill Climb Racing 2’yi bilgisayardan nasıl oynayabileceğinizi anlatan rehberimizin sonuna geldik. BlueStacks ile sadece Hill Climb Racing 2’yi değil tüm mobil oyunları bilgisayardan oynayabilirsiniz. Aklınıza takılan farklı konular olursa bize yorum olarak sormayı unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts