PC Üzerinden Scribble Rider nasıl oynanır?

Scribble Rider’ı bilgisayarda oynamak isteyenler burada mı?
Scribble Rider PC
Scribble Rider

Voodoo tarafından geliştirilen aksiyon oyunu Scribble Rider, PC üzerinden kolaylıkla oynanabiliyor. 🙂

PC Üzerinden Scribble Rider Oyna!

Scribble Rider oyununu PC üzerinden oynayabilmek için tek ihtiyacınız BlueStacks. En iyi oyuncu telefonlarından bile 9 kat daha hızlı olan BlueStacks ile yalnızca Scribble Rider değil, tüm Android oyunları oynayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken tek şey BlueStacks’i resmi internet sitesinden indirmek.

Scribble Rider PC
Daha hızlı gidebilmek için en doğru tekerleği belirleyin ve rakibinizi arkanızda bırakın.

Scribble Rider oyununda temel amacınız yanınızdaki rakibi yenmek ama süreceğiniz aracın tekerleklerini sizin belirlemeniz gerekiyor. Değişen zeminde daha hızlı gidebilmek için tekerlekleri çizerek belirleyin ve rakibinizi arkanızda bırakarak bitiş çizgisine önde gelin. Bitiş çizgisini önde tamamlarsanız bir miktar para kazanırsınız. Kazandığınız bu paralarla da karakterinizi, aracınızı ve tekerleklerinizin desenini değiştirebilirsiniz.

Scribble Rider karakter alma
Oyundan kazandığınız para ile karakterinizi, aracınızı ve tekerleklerinizin desenini değiştirebilirsiniz.

Scribble Rider bilgisayardan nasıl oynanır?

Scribble Rider oyununu bilgisayar üzerinden oynamak için öncelikle BlueStacks’i indirmelisiniz. En iyi emülatörlerden biri olan BlueStacks, oyunlarda verdiği yüksek performans ile oldukça popüler. Tamamen ücretsiz olarak indirebileceğiniz BlueStacks sayesinde birçok Android oyunu bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz. Emülatörü başarılı bir şekilde bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulumu yapın. Kurulumu da tamamladıktan sonra BlueStacks üzerinden Google hesabınıza giriş yapmalısınız. Eğer önceden kayıtlı bir oyun veriniz varsa bu hesabınız ile giriş yaparak kayıtlı verilerinizi BlueStacks’e aktarabilirsiniz. Hesabınızı başarılı bir şekilde ekledikten sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Google Play Store‘a giriş yapın. “Scribble Rider” aramasını yapın ve akabinde oyunu listeden bularak “Yükle” butonuna tıklayın. Yaklaşık 94MB‘lık yüklemeyi tamamladıktan sonra oyunu indirmiş olacaksınız.

Scribble Rider kazanma
Scribble Rider’da kazandığınızda yarışırken topladığınız altınlara ek sandıktan da altın kazanabilirsiniz.

Şarj ve internet derdinden kurtulun!

Şarj ve internet paketi sorunları günümüzde hepimizin yaşadığı bir problem. Mobil oyunların gelişen teknolojisinin hızına yetişemeyen telefon üreticileri nedeniyle, iyi bir oyuna girdikten hemen sonra şarjımız ışık hızında azalıyor. Bu da gün içerisinde ya mobil oyun oynama süremizi kısaltıyor ya da oynama imkanı tanımıyor. Günlük kullanımlara zaman ayırabilmek için de mobil oyun oynamamak gerekiyor. Bunun yerine bilgisayardan oynayarak bu sorunu kökünden çözebilirsiniz.

İkinci olarak da tabii ki başımıza dertler açan internet paketi sorunu var. Mobil oyunlar sürekli olarak internete bağlı kalıyor. Bu yüzden arka planda bile internete bağlı kaldığı için internet paketinizin hızlı bir şekilde bitmesine neden olabilir. Bunu çözmenin en kolay yolu ise bilgisayardan oynamak. Gündüzleri gelişmeleri yapabilir, akşamları da kaynakları ve savaşları bilgisayardan yapabilirsiniz. Böylece kendinize zaman ayırabilir ve düzenli bir oynayış programı oturtmuş olursunuz.

Scribble Rider PC
Kaybettiğinizde altın ödülü kazanamazsınız.

Mouse Ayarı

Fare ayarlarınız, karakterinizi doğru bir şekilde kontrol etmek etmek için oldukça önemlidir. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. Scribble Rider’da fare ayarlarını yapmak için ekranın sağında bulunan klavye simgesine tıklayın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan hassasiyet ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Oyuna girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

“Scribble Rider, PC üzerinden nasıl oynanır?” sorusunu bu yazımızda sizler için cevapladık. Scribble Rider gibi Android oyunlarını bilgisayar üzerinden oynamak için BlueStacks’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Oyun içinde yaşadığınız teknik sorunları emülatör üzerindeki “Destek” bölümünden gerekli yerlere ulaştırmayı unutmayın. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum‘u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın!

Scribble Rider İndir

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts