eFootball PES 2020 Mobile Hile Gibi Taktikler

PES 2020 Mobile’da sizi Messi yapacak taktikleri açıkladı.
PES 2020 Mobile

PES, eFootball PES 2020 Mobile ile artık mobil telefonlara da geldi. Haliyle PES mi, FIFA mı sorusu telefonlara da taşınmış oldu. Özellikle bir mobil futbol oyunu olmasına rağmen grafikleri ve oynanışı ile dikkat çekmeyi başardı. Bazı oyuncular oyunu daha rahat oynamak ve şarj problemini çözmek için PES 2020 Mobile’ı BlueStacks ile bilgisayarda oynuyor. 

Oyunla ilgili ilk izlenimler genellikle çok olumlu. Bunun en büyük nedeni ise diğer mobil oyunlara nazaran gelişmiş grafiklere ve oyun motoruna sahip olması diyebiliriz. Özellikle serbest vuruşlar, paslaşma ve şut çekme gibi motorlar gerçekten gerçekçi ve kolay. Dream League Soccer’da olan zorluk PES Mobile içerisinde yok. Eğer siz de PES oynarken zorlanıyorsanız veya rakiplerinizi her seferinde yenmek istiyorsanız bu içeriğimizi dikkatli okumanızda fayda var.

pes 2020 mobile
Oldukça gerçekçi grafikler ve oynanışa sahip.

PES 2020 Mobile hile gibi taktikler

İlk taktik aslında PC oyunu için de geçerli olabilir. Şut, pas, orta gibi tuşlara dokunma hassasiyeti çok önemli. Az basmak yavaş, çok basmak ise dağlara şutlar atmanızı sağlayabilir. Bu nedenle hangi durumlarda ne kadar dokunmanız gerektiğini iyice öğrenmelisiniz. Örneğin ceza sahasının içerisinde dokunmanız ile ceza sahası dışında dokunmanız gereken hassasiyet oranı birbirinden farklı. BlueStacks’te bilgisayardan oynarken bu işlemler klavyede yapılıyor ve rahatlıkla ayarlayabilirsiniz.

İkinci olarak da savunma yaparken, eğer rakibinize kayarak müdahale yapmayı düşünüyorsanız bunu tam zamanında yaptığınızdan emin olun. Çünkü kayarak müdahaleden kaynaklanan fauller genellikle sarı kart ve hatta sert olursa kırmızı karta kadar gidebilir. Özellikle çapraz veya 90 dereceli açılardan yapılan kaymalar genellikle başarılı olacaktır. Bu tarz konularda alıştırma yapmanız sizi daha iyi bir oyuncu yapacaktır. 

pes 2020 mobile pc
Yeni başlayanlara bol bol ödül var.

Posta kutunuzu sürekli kontrol etmeyi unutmayın

Oyunda Barcelona, Arsenal veya başka büyük bir kulübü seçseniz dahi günün sonunda yine düşük seviyede oyuncularla başbaşa kalacaksınız. Bu nedenle hoşuna giden bir takımı seçin ve maceraya başlayın. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey, oyunda topladığınız kaynaklarla doğru ve güçlü futbolcuları almanız. Bunun için iki farklı yöntem var; ilk olarak oyun içi para birimi GP ile bunu yapabilirsiniz veya gerçek parayla yapabilirsiniz. Ancak oyuna ilk kez başlayanlara bol bol hediye veriliyor. Posta kutunuzu sürekli kontrol edin.

Bir maçı kazanmak size fazlasıyla GP ve tecrübe kazandırıyor. Bu nedenle büyük bir farkla da olsa geriye düştüğünüz maçları terk etmeyin ve maçın bitmesini bekleyin. Maçı terk ettiğiniz takdirde boşu boşuna oynamış olursunuz. Ancak kalırsanız ve ödülü alırsanız, istediğiniz güçte bir kadro kurmaya bir adım daha yaklaşırsınız. En büyük kaynak toplama yöntemi tabii ki de maç yapmak. Bol bol maçın. Özellikle BlueStacks ile oynarsanız, tuş atamaları sayesinde rahatlıkla oynayabilir ve tüm maçları kazanabilirsiniz.

pes 2020 hile
Yüksek seviyedeki oyuncuların maliyeti de çok yüksek.

Yüksek seviyedeki oyuncuları almak sizi zora sokabilir

Oyuna yeni başlayan oyuncuların yaptığı en büyük hatalardan biri de bir an önce yüksek seviyedeki yani “Siyah Top” oyuncuları almaya çalışmak. İmza aşamasında yeterli GP’si olan oyuncular oldukça sevinçi anlar yaşayabilir. Ancak daha sonrasında sözleşme yenileme zamanı gelince, büyük bir hayal kırıklığı olacaktır. Çünkü bu futbolcuların sözleşme yenileme ücretleri bir hayli fazla.

Yukarıdaki sorunu yaşamamak için takıma birçok yüksek seviyeli oyuncu almaktansa, az sayıda alabilirsiniz. Zaten geliştikçe ve kaynaklarınız biriktikçe yeni futbolcuları rahatlıkla alabilirsiniz. Bunun yerine BlueStacks ile sürekli maç yaparak fazlasıyla kaynak toplayabilirsiniz. Okulda veya işteyken telefondan, eve geldiğinizde ise bilgisayardan BlueStacks ile mobil oyun oynayabilirsiniz.

pes 2020 mobile gol
Rakiplerinize karşı büyük avantaj elde ediyorsunuz.

BlueStacks ile PES 2020 Mobile bilgisayardan nasıl oynanır? 

PC ile PES 2020 Mobile oynamak istiyorsanız, öncelikle resmi sitesinden BlueStacks’i indirmeniz gerekiyor. Tamamen ücretsiz ve güvenilir olan bu sistem milyonlarca oyuncuya sahip diyebiliriz. Programı bilgisayarınız kurduktan sonra çalıştırın. Programla beraber içerisinde Google Play Store da geliyor. Sırada Play Store’a, Google hesabınızla girmek var. Daha sonra oyunu indirebilir ve dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

PES 2020 Mobile hile gibi taktikler içeriğimizin sonuna geldik. Daha iyi bir oyuncu olmak ve rakiplerinize karşı avantaj elde etmek istiyorsanız BlueStacks kullanmanızı tavsiye ederiz. Aklınıza takılan farklı bir konu olursa bize sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts