PES 2020 Mobile bilgisayardan nasıl oynanır?

PES efsanesinin mobil versiyonunu bilgisayarda oynayabilirsiniz.
pes 2020 mobile
PES 2020 Mobile’ı PC’den oynama rehberi yaptık.

PES, eFootball PES 2020 Mobile ile telefonlarımıza kadar geldi. Mobil futbol oyunları arasında en popülerleri arasında yer alan oyunu arkadaşlarınızla çevrimiçi de oynayabilirsiniz. Bu içeriğimizde ise daha çok telefonu kaldırmayanlar ve BlueStacks ile bilgisayardan oynamak isteyenlere yönelik yöntemleri derledik. Hazırsanız hemen başlayalım.

Bilgisayar oynamak avantajlı mı?

PES 2020 Mobile için aslında PC versiyonu ile çok fazla benzerlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Oyun motorunun pas, şut ve diğer konulardaki yardımı ve grafikleri ile ilk defa oynayanların ismini bilmese bile kendini belli eden bir oyun. Her mobil oyun gibi PES Mobile da telefonlarda fazlaca enerji ve internet tüketiyor. En başında bunun önüne geçmek, daha sonrasında da çevrimiçi oyunlarda diğer oyunculara karşı avantaj kazanmak için bilgisayardan oynamayı isteyebilirsiniz.

Dream League Soccer’ı daha önce oynadıysanız mobil futbol oyunlarının ne kadar zor olduğunu da biliyorsunuzdur. PES 2020 Mobile aslında bu kadar zor değil; hatta nispeten oyun motoru sayesinde oynanışı daha kolay hale geliyor. Ancak yine de kontrol konusunda zorlanabilirsiniz. Özellikle telefondan oynarken karakterinizi doğru hareket ettirmek biraz zor oluyor. Ayrıca pas, şut ve orta tuşlarının birbirine yakın olması da sıkıntılar çıkarabiliyor. Bu nedenle bilgisayardan oynamak işinizi çok kolaylaştıracaktır.

pes 2020 mobile
PES 2020 Mobile bilgisayardan oynanabiliyor.

PES 2020 Mobile PC ile nasıl oynanır?

Öncelikle mobil oyunları bilgisayardan oynamak için BlueStacks’i indirmeniz gerekiyor. BlueStacks tamamen ücretsiz ve güvenilir bir program. Biz oynarken büyük keyif aldık diyebiliriz. Ayrıca güncelleme notlarına baktığımızda sürekli olarak güncellendiğini ve oyunlara tam destek verdiğini de söyleyebiliriz. BlueStacks’i indirdikten sonra programı yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra çalıştırabilirsiniz; içerisinde Google Play Store yüklü olarak gelecek. Şimdi sırada Google hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. Burada dikkat etmeniz gereken şey ise telefondaki hesabınız ile bilgisayardaki hesabınızı ayırmak. Daha doğrusu ikisinde de aynı hesapla mı oynamak istiyorsunuz yoksa farklı hesaplarla mı.

Şu ana kadar programı kurduk ve Play Store’a giriş yaptık; sırada oyunu indirmek var. Google Play Store içerisinde oyunu aratarak indirebilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra yükleme otomatik olarak tamamlanıyor. Artık sadece oyun simgesine tıklayarak oynamaya başlayabilirsiniz. Ancak hemen maça girmeyin çünkü önce klavye ayarlarını yapacağız. Klavyeden oynamak gerçekten büyük avantaj sağlıyor. Zaten bir dönem hepimizin bilgisayardan klavye ile çok fazla futbol oyunu oynadık. Çevrimiçi karşılaşmaları da göz önüne aldığımızda gerçek anlamda büyük avantaj sağlıyoruz.

pes 2020 mobile
Klavye ayarlarını kendiniz yaparak istediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

Klavye ayarları nasıl yapılır?

Oyunu bilgisayarda oynamayı kendi avantajınıza çevirmek için klavye ayarlarınızı doğru şekilde yapmanız gerekiyor. BlueStacks zaten hali hazırda size hazır bazı klavye ayarları sunacak. Ancak önemli olan sizin bunda rahat edip etmediğiniz. Eğer hazır ayarlarda rahat etmiyorsanız muhtemelen ayarları değiştirmeniz gerekiyor demektir. Bunun için öncelikle BlueStacks ayarları içerisinde klavye simgesine tıklamanız gerekiyor. Ardından hazır ayarlardan değiştirmek istediğiniz düğmeye tıklayın; daha sonra da buraya atamak istediğiniz tuşa basın. Böylece pas, şut, orta, karakter değiştirme gibi tüm işlevsel görevleri klavyeden çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Bunun dışında grafik ayarlarını da değiştirebilirsiniz. BlueStacks ayarları içerisinden tüm bilgisayarlara uyumlu olacak şekilde tasarlanmış. Bu nedenle bilgisayarınızın performansının yetersiz kaldığı durumlarda, ayarlarda değişiklik yaparak size uygun olanını seçebilirsiniz. Tüm bunların dışında PES 2020 Mobile dışında oynamak istediğiniz farklı oyunlarda da programı kullanabilirsiniz. PES Mobile kendi içerisinde oldukça rekabetçi ve eğlenceli bir oyun. Özellikle diğer mobil futbol oyunlarına kıyasla oynanışı daha gerçekçi ve kolay. Şut ve pas verirken oyun size yardımcı oluyor. Yani eğlenmeniz ve rekabet etmeniz için tüm gerekli destekler sağlanmış.

pes 2020 mobile indir
BlueStacks ile ücretsiz olarak bilgisayardan oynayabilirsiniz.

Bazı kullanıcılar hızlı GP kasabilmek için PES 2020 Mobile hilesi arıyorlar. Ancak aslında buna hiç gerek yok. Hızlı GP kasmak için bolca maç kazanmanız ve bir o kadar da çok oynamanız gerekiyor. Bu nedenle gündüzleri telefondan akşamları da BlueStacks ile bilgisayardan oynayabilirsiniz. Buna ek olarak bolca maç kazanmanız gerekiyor. Yani bilgisayardan oynamayı kendi avantajınıza çevirebilir ve maçları tek tek kazanabilirsiniz.

Bu içeriğimizde en popüler futbol oyununun mobil versiyonunun bilgisayarda nasıl oynanacağını açıkladık. Aklınıza takılan farklı konular olursa lütfen bize sosyal medya hesaplarımız üzerinden ulaşın. Bir sonraki rehberimizde görüşmek üzere, hoşça kalın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts