Plague Inc Başlangıç Rehberi – Gizli Şekilde Yayılma

Plague Inc

Plague Inc oynarken sürekli olarak devletler tarafından bozguna mı uğratılıyorsunuz? O halde ihtiyacınız olan bu bilgilere göz atarak kesin bir zafer elde edebilirsiniz! İnsanlara gizli şekilde hastalığı bulaştırarak tedaviden de son ana kadar kaçabileceğiniz bu taktikleri uygulayarak zorlandığınız bölümleri çok daha kolay bir şekilde geçebilirsiniz. Ayrıca Plague Inc’i BlueStacks 4 ile bilgisayar üzerinden ücretsiz olarak da oynayabilirsiniz.

Plague Inc
Başlangıç olarak seçmek istediğiniz ülkenin üzerine tıklayarak hastalığı yaymaya başlayabilirsiniz.

Plague Inc Başlangıç Ülkesi Seçimi

Başlangıç ülkesi seçerken anakaraya uzak, Grönland gibi uzak ada ülkelerini seçmemenizde fayda var. Bu ülkeleri seçmeniz durumunda başlarda ulaşım yavaş olduğundan gelişiminiz önemli ölçüde yavaşlayacaktır. Bu yüzden ana kara içerisindeki bir ülkeyi seçmenizde fayda var. Orta Doğu veya Asya bu noktada güzel bir seçim olabilir.

Hastalık Adaptasyonu

Başlangıç olarak çok küçük DNA’lar harcayarak birkaç küçük belirti açabilirsiniz. Belirtilerden sonra ise bulunduğunuz bölgeye göre yayılma kategorisinden birkaçını açmanız iyi olacaktır. Çin’den başlıyorsanız kemirgen 1’i açmanız hastalığı daha hızlı yayacaktır.

Plague Inc
Plague Inc yayılma geliştirme ekranı.

Hastalığı Yaymak

Hastalığın anavatanından uzaklara götürmek için kuşları kullanabilirsiniz. Burada şöyle de bir husus var: Eğer hastalığı düzgün kontrol etmezseniz ülkeler limanlarını ve havaalanlarını kapacaktır. Eğer bu durum siz adaları ele geçirmeden önce olursa maalesef sonunuz kaçınılmaz yenilgi. Bu yüzden hastalığı ölümcülleştirmeden önce yayılma politikasını izlemeniz çok daha iyi olacaktır.

Belirtiler

Belirtilerin özelliklerini dikkatlice okuyarak o anda ihtiyacınız olan belirtiye DNA harcamanız gerekiyor. Bazı belirtiler araştırma hızını azaltırken bazıları da araştırmayı biraz geriye itebiliyor veya yayılma hızını artırabiliyor.

Plague Inc
Haberler hastalığı yaymak için önemli fırsatlar sunabiliyor.

Haber Bültenine Önem Verin

Haber bülteni, “Yunanistan’a doğru halay çekerek ilerleyen bir grup insan açılan ateş sonucu dağıldı.” haberlerinin yanı sıra hastalığı yaymanız için birtakım fırsatları size söyleyebiliyor. Örneğin, yayılma kategorisindeki kuş 1’i geliştirmeniz ardından kuşların fazlaca göç etmeye başladığı haberini alabiliyorsunuz. Bu durumda kuş 2’yi geliştirmek hastalığınız daha da yaymak için iyi bir fırsat olabiliyor.

Hastalığı Kontrol Edin

Bazen hastalık sizin isteğiniz dışında mutasyona uğrayabiliyor. Bu özünde iyi bir şey olarak gözükse de hastalık ölümcüllük kazanabiliyor ve sizin fark ettirmeden yayılma politikanızı olumsuz etkileyebiliyor. Bu durumda 2 DNA iadesi alarak istenmeyen mutasyonları düşürebilir ve nihai amacınıza daha kolay ulaşabilirsiniz.

Tedavi

Ölümcüllük başladığında devletler tedavi için kolları sıvamaya başlıyor. Bu durumda haritada çıkan mavi balonları patlatmanız gerekiyor. Patlatmadığınız taktirde araştırma küçük bir miktar hızlanıyor.

Seyahat

Oyunun zombi, vampir, maymun salgını gibi modlarında hastalığı seyahat ettirebiliyorsunuz. Bu durumda seyahatleri haritadaki uç noktalara ve adalara yapmanız en iyisi olacaktır. Böylelikle salgın çok daha hızlı yayılacaktır.

Plague Inc
Balonlar elinizden kaçıyorsa oyunu durdurarak balonları çok daha kolay bir şekilde patlatabilirsiniz.

Balonlar İçin Oyunu Durdurun

Oyunun bazı noktalarında balonlar çok hızlı gelmeye başlayabiliyor. Bu durumda oyunu durmanız iyi bir seçenek olabilir. Oyunu durduğunuzda balonları yine patlatabiliyorsunuz ve böylece hiçbir balonu kaçırmıyorsunuz.

Yayılma Ardından Felaket Zinciri

Yeteri kadar yayıldıysanız artık ölümcül olabilirsiniz. Bundan sonra yapmanız gereken belirtiler kategorisine göz atmak ve ölümcüllüğü artıracak her türlü belirtiyi almak. Ölümcüllük arttıkça hayatını kaybeden insan sayısı da artacağından daha fazla DNA hanenize yazılacaktır. Böylelikle bir kartopu etkisi yaratacak ve sürekli olarak ölümcüllük seviyenizi artıracak ve zaferi elde edeceksiniz.

Plague Inc
Yayılma süreci ardından felakete sürüklenen dünya.

BlueStacks 4 ile Ücretsiz Plague Inc Oynayın

Bilgisayar versiyonunun aksine Plague Inc’i BlueStacks 4 üzerinden ücretsiz olarak indirebilir ve oynayabilirsiniz. Bazı özellikleri için para harcamanız gerekse de oyuna para vermeden de oyundan keyif alabilir ve hastalıkların nasıl yayıldığına dair de bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra BlueStacks Discord kanalına katılarak da  diğer oyunlar ile ilgili turnuvalardan haberdar olabilir ve ödüller kazanabilirsiniz. Turnuvalarda görüşmek üzere!

https://www.youtube.com/watch?v=OvlSRM6A_5A

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts