PUBG Mobile Erangel Haritasında Kazanma Taktikleri

PUBG Mobile Erangel Kazanma Taktikleri
Haritalarda uyguladığınız stratejileri önceden belirlemelisiniz.

PUBG Mobile Erangel haritası kazanma taktikleri uygulama açısından oldukça uygun bir harita. Erangel haritası oyuncular için en çok sevilen ve en çok oynanan harita diyebiliriz. Kaldı ki Erangel haritasında oynayan oyuncu fazlalığından dolayı da maç bulması kısa sürdüğünden oyuncular tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Yazının sonunda oyunu PC’den nasıl oynayabileceğinizi de anlattık, kaçırmayın. 🙂

Erangel haritasında nasıl kazanılır?

Erangel haritasında eğer kazanmak istiyorsanız kendinize birtakım stratejiler oluşturmanız gerekiyor. Oluşturduğunuz taktik ve stratejilere ne kadar sadık kalır ve sakin bir şekilde oyununuza odaklanırsanız oyunu kazanma şansınız bir o kadar yüksek olur.

PUBG Mobile Erangel Taktikleri
PUBG Mobile Erangel Taktikleri

Oyunda sakinliğinizi korumanın yanında hassasiyet ve kontrol ayarlarınızı da doğru bir şekilde ayarlamalısınız. Hassasiyet ayarları için daha öncesinde PUBG Mobile Dürbün ve Hassasiyet Ayarları hakkında bir rehber oluşturmuştuk. Oradaki bilgilere de göz atarak hassasiyet ayarlarınızı en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz.

PUBG Mobile Erangel Haritası kostüm
Haritaya uygun kıyafet seçerseniz rakiplerinizin sizi görmesi daha da zorlaşır.

Erangel Haritasında Kazanma Taktikleri: Uygun kıyafet kullanın!

PUBG Mobile’da Erangel haritasında oynarken ortama uygun kıyafet seçerek diğer oyuncuların gözünden kaçabilirsiniz. Eğer parlak giysiler giyerseniz rakiplerinize çok daha kolay gözükeceksiniz. Ateş sesi duyduğunuzda bir eğer size sıkmıyorlarsa ve size ses size yakın bir yerden geliyorsa hemen yere yatın ve rakibinizin yerini tam olarak tespit etmediğiniz sürece hareket etmeyin ya da rastgele ateş etmeyin.

Bombaları kullanın

Bu oyunda el bombası kadar diğer bombalar da fazlasıyla önemli, flash bombası ile rakibinizi kör edebilirseniz hızlıca rakibinize koşabilir ve onu öldürebilirsiniz. Rakibinize flash attığınızda eğer kör olursa rakip sizi göremeyecek ve sesinizi de duyamayacak. Eğer rakipleriniz tarafından sıkıştırılıyorsanız etrafa sis bombası atmalısınız. Etrafınıza birkaç tane sis bombası attıktan sonra rakiplerin aklını karıştırmak için uzaklara patlayıcı bomba atabilirsiniz. Böylece farklı yerden ateş edildiğini sanarak odaklarını başka yere çevirebilirler ve siz de hızlıca bulunduğunuz konumu değiştirebilirsiniz.

PUBG Mobile silah sekme
Silahınızın sekmesini azaltacak eklentileri takarsanız yapacağınız atacağınız atışlar daha doğru gider

Silahınızın sekmesini önleyecek eklentiler kullanın

Silahlarınıza her zaman sekmeyi önleyecek eklentiler kullanın. Rakiplerinizi gördüğünüzde eğer sekmenizi en aza indirecek eklentileri silahınıza donattıysanız mermileriniz çok az sekecek ve böylece rakibinizi birkaç isabetli mermide kolayca yere serebileceksiniz.

Canınızı her zaman tam olarak dolu tutun

Yarım canla rakibinizle karşılaşırsanız ölme olasılığınız çok yüksek bu yüzden her zaman canınızın tam dolu olduğundan emin olmalısınız. Çatışmaya girebileceğinizi düşündüğünüz zamanlarda da adrenalin basarak boost barınızı da doldurun. Böylece rakibiniz sizi düşürebilmek için daha fazla çaba göstermesi gerekecek. Bu şekilde kolayca rakiplerinizi indirebilirsiniz.

pubg mobile saklanma
Rakibinizi gördüğünüzde ses çıkarmayın ve rakibinizi gafil avlayın.

Bir tarafınız her zaman korumada olsun

Oyunda açık alanda oynamamaya dikkat edin ve her zaman bir tarafınız korumada olsun. İster bir takıma karşı çatışmaya girin ya da dar alanda rakip arıyor olun. Bir tarafınızda mutlaka saklanabileceğiniz bir şeyler olmalı. Rakip diğer taraftan ateş ederse yakınınızda siper alabileceğiniz yerler olduğu sürece hiç problem değil, hemen saklanıp canınızı doldurabilirsiniz ve rakibinizin yerini anlayınca da çıkış bulunan bölgeyi silahınızla tarayabilirsiniz.

PUBG Mobile İndir

BlueStacks ile PC’den oynayın!

PUBG Mobile’ı PC’den oynayabilmek için tek ihtiyacınız olan şey BlueStacks’i bilgisayarınıza indirmek.

  • BlueStacks’i bilgisayarınıza indirip kurulum işlemini tamamladıktan sonra uygulama içerisinden Google Play hesabınıza giriş yaparak mobil oyunları bilgisayara indirmeye başlayabilirsiniz.
  • Mobil oyunları bilgisayara indirip oynarken büyük ekrandan oynama avantajının yanı sıra pek çok avantaja sahip olacaksınız.

Mobil oyunlar PC ile nasıl oynanır?

Bunun için ücretsiz ve güvenilir bir emülatör olan BlueStacks’i bilgisayarımıza indirmemiz gerekiyor. İndirme işleminden sonra hemen kuruluma geçebilirsiniz. Kurulum tamamlandıktan sonra uygulamayı açın ve içerisinde yüklü olarak gelen Google Play Store’a giriş yapın. Buradaki mobil oyunlar arasında oyunu indirebilirsiniz. Oyunun kurulumu uygulama tarafından otomatik olarak yapılıyor. Kurulum tamamlandıktan sonra oyunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts