PUBG Mobile Lite Hayatta Kalma Rehberi

PUBG Mobile Lite hayatta kalma rehberi ile şansınızı arttırın!
PUBG Mobile Lite

PUBG Mobile Lite özellikle düşük model telefon sahipleri için kurtarıcı olarak piyasaya çıktı. Daha az kaliteli grafikleriyle düşük model telefonlarda çok hızlı çalışan oyun, şimdiden zirveye doğru adım adım ilerliyor. Hayatta kalma taktiklerini içeren bu yazıyı okuduktan sonra, oyunu BlueStacks ile PC’de oynayıp ortalığı birbirine katabilirsiniz.

PUBG Mobile Lite ve Hayatta Kalmak

PUBG oyuncularının en çok araştırdığı ve öğrenmek istediği konu kuşkusuz hayatta kalmak. Birçok oyuncu ya oyuna girer girmez ya da ilk savaşlarında ölüyor. Peki buna nasıl dur diyebilirsiniz, hayatta kalmak için ne yapabilirsiniz? İşte PUBG Mobile Lite Hayatta Kalma Rehberi’miz size tüm bunların cevabını verecek.

Büyük Şehirlere Atlamayın!

PUBG Mobile Lite
Büyük şehirlere atlamak hayatta kalma şansınızı düşürecektir.

Oyuna yeni başlamış veya henüz tam olarak oyuna hakim olan bir oyuncu değilseniz büyük şehirlere atlamak yapacağınız en büyük hata olacaktır. Büyük şehirlere genellikle oyunu iyi oynayan ve bulduğu ilk silah ile rakiplerinin üstlerine giden oyuncular atlıyor. Sizin için en iyi tercih sakin ve uçağın geçtiği rotadan uzak olan bölgeler olacaktır. Buraları telefonlarda kolay göremesek de, bilgisayardan oynarken çok kolay bir şekilde boş alanları görebiliyorsunuz. Böylece rahat bir şekilde eşya toplayabilir ve tam donanımlı bir hale gelebilirsiniz.

Harita Kontrolünüz İyi Olsun!

PUBG Mobile Lite
Haritayı ne kadar iyi bilirseniz, o kadar iyi pozisyon alma şansınız var.

PUBG’nin tüm versiyonlarında çok kilit bir öneme sahip olan harita kontrolü, PUBG Mobile Lite için de geçerli. Örneğin uçaktan atladıktan sonra atladığınız yere odaklanmaktan ziyade çevrenize inen başka oyuncular var mı diye bakmanız sizin yararınıza olacaktır. Böylece çevre kontrolünü sağlamış olursunuz ve size nereden tehdit gelebilir bunun farkında olacaksınız. Uçağın geçiş rotasını da aklınızda tutarak oyuncuların nerede olabileceklerini tecrübe kazandıkça tahmin edebileceksiniz.

Bunun dışında harita kontrolü pozisyon almak için de çok önemli. Bir mavi alan kapandıktan sonra yeni bir güvenli alan belirleniyor. Harita üzerinden bu yeni alanda gidebileceğiniz en uygun alanı bulmanız gerekiyor. Genellikle güvenli alanın tam ortası tercih ediliyor. Eğer erkenden bu alanda yerinizi alabilirseniz, bu sefer rakiplerinize pusu kuran ve avantajlı olan taraf siz olacaksınız.

PUBG Mobile Lite: Her Silaha Güvenmeyin!

PUBG Mobile Lite
Her silahın gücü birbirinden farklı.

PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite oynayan oyuncuların yaptığı en büyük hatalardan biri ise buldukları ilk silahlar ile oyuna devam etmeleri. Bu belki de yapılan en büyük hata. Örneğin birçok oyuncu taramalı bir UMP bulunca bu silahla oyuna uzun süre devam ediyorlar. Ancak unutmayın ki her silahın gücü farklı. M4A1 veya AK47 oyunda en güçlü taramalı silah olarak göze çarpıyor. Bu yüzden mutlaka eşya toplarken bu silahları aramalısınız. Ayrıca bu silahların parçalarını da yolda görürseniz yanınıza almayı unutmayın.

Eklentiler silahların kullanım kolaylığını çok etkiliyor. Eklentisiz bir AK47 ile eklentili AK47 arasında dağlar kadar fark oluyor. Birinde silah çok fazla geri teperken, eklenti taktığınız zaman silahın geri tepkisi önemli ölçüde azalıyor. Ancak BlueStacks ile bilgisayardan oynarken, silah kontrolünün her aşamada çok iyi olduğunu gözlemledik.

Herkesle Çatışmak Doğru Tercih Olmayabilir!

PUBG Mobile Lite
Mavi alanlarda veya canınız azken çatışmak doğru olmayabilir.

Oyunda bir rakip görünce hemen ateş etmek doğru bir tercih olmayabilir. Örneğin elinizde keskin nişancı silahınız yoksa uzaktaki rakiplere diğer silahlarla vereceğiniz hasar çok azalıyor. Bu da rakibinizin kolayca saklanmasına veya pozisyon almasına olanak sağlıyor. Bunun yerine eğer taramalı bir silahınız varsa ve rakibiniz uzaktaysa önce bu rakibinize gizlice yaklaşmayı tercih etmelisiniz. Tam tersi bir durumda ise eğer yakınlarda bir rakip gördüyseniz ve keskin nişancı silahınız varsa, rakibinizin yanına iyice yanına gitmektense uzakta pozisyon alıp keskin nişancı silahınız ile vurmanız hem skor alma hem de hayatta kalma şansınızı arttıracaktır. Ama oyunu bilgisayardan oynuyorsanız her gördüğünüz kişiyle çatışmanızda hiçbir sakınca yok. 🙂

Rakibinizi Öldürünce Hemen Eşyalarını Toplamayın!

PUBG Mobile Lite
Loot yapmadan önce iki kez düşünün.

PUBG oyuncularının içerisinde pusmayı veya “yılan” denilen arkadan oynamayı çok seven oyuncular var. Bu yüzden oyunun her aşamasında dikkatli olmanız gerekiyor. En önemlisi ise eğer bir rakibinizi öldürdü iseniz hemen eşyalarını toplamak doğru bir tercih olmayabilir. Önce çevre kontrolü yapmanız gerekiyor. Çünkü çatışma seslerine gelen veya çevrede pusan başka oyuncular da olabilir. Çevre kontrolünü sağladıktan sonra veya eşya sandığının üzerine sis bombası attıktan sonra eşyaları toplamak en doğru tercih olacaktır.

PUBG Mobile Lite’ı PC’de Oyna

PUBG Mobile Lite
PUBG Mobile Lite pc indir

Her oyunu bolca oynamak çok önemlidir. Ancak FPS oyunlarında pratik en önemli etkenlerden biridir. Oyunun mekaniklerine ne kadar hakim olursanız o kadar iyi bir oyuncu olma şansınız artacaktır. Pratik yapmak hem farklı senaryoları test etmenizi sağlar hem de telefon hakimiyetinizi arttırır.

Ancak sizi bir adım öteye çıkarmanız başka bir yolu daha var. O da oyunu bilgisayardan oynamak. PUBG Mobile Lite pc indir gibi bir araştırma yaptığınızda karşınıza ilk çıkacak olan BlueStacks olacaktır. Oyunu bilgisayardan oynadığınız zaman oyun sizin için çocuk oyuncağı haline geliyor. Kolay kullanımı ve ayar seçenekleri ile eğer rekabeti seven bir oyuncu iseniz bilgisayardan oynamanızı tavsiye ederiz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts