PUBG Mobile Lite ve Free Fire Arasındaki Farklar

PUBG Mobile Lite ve Free Fire arasındaki farklar ne? Hangisinin daha iyi olduğu konusunda tartışmalar sürerken iki oyun arasındaki farklara göz attık.
PUBG Mobile Lite ve Free Fire arasındaki farklar
PUBG Mobile Lite ve Free Fire arasındaki farklar neler?

PUBG Mobile Lite ve Free Fire arasındaki farklar oyuncular tarafından hangisinin daha iyi olduğu konusunda tartışmalar başlattı. PUBG Mobile ve Free Fire en iyi iki battle royale olduğu iddia ediliyor. PUBG Mobile kesinlikle daha popüler olsa da, sistem gereksinimi biraz Free Fire’ın sistem gereksinimlerine göre fazla. Ancak, PUBG Mobile bu zayıflığını gidermek adına Lite sürümünü yayınladı. Biz de PUBG Mobile Lite ve Free Fire sistem gereksinimlerini karşılaştırdık.

PUBG Mobile Lite ve Free Fire arasındaki farklar neler?

PUBG Mobile Lite ve Free Fire birbiriyle kıyaslandığında PUBG Mobile Lite, Free Fire’a oranla çok daha fazla oyuncu sayısı bulunuyor. Her iki oyun da ağırlıklı olarak battle royale moduna dayanıyor ve geniş bir silah ve diğer ekipman koleksiyonuna sahip.

PUBG Mobile Lite ve Free Fire arasındaki farklar
Her iki oyununda sistem gereksinimleri birbirine yakın.

Oyuncular tarafından battle royale oyun tarzına yönelmeler yıllar içerisinde önemli derecede yükselişler yaşadı. Diğer oyun türlerini oynayan oyuncular da bu yavaş yavaş bu türe yöneldi.

Araçlar
Oyunların yönlerini karşılaştırdık, sizce hangi oyun diğerinden daha iyi düşünün.

Sistem Gereksinimleri

Genel olarak, PUBG Mobile lite ve Free Fire için minimum sistem gereksinimleri hemen hemen birbirine benzerdir. Ancak her iki oyununda dikkatlice grafiklerine bakacak olursanız, özel efektlerin olmaması nedeniyle PUBG Mobile Lite daha düşük telefonlar için ideal. Eğer yüksek seviyeli bir telefona sahipseniz, renkli ve canlı grafikleri oldukça iyi görünen Free Fire’ın tadını çıkarabilirsiniz.

PUBG Mobile Lite için Minimum Gereksinimler:

  • İndirme Boyutu: 567 MB
  • İşletim Sistemi: Android 4.1
  • RAM: 1GB (Önerilen-2GB)
  • İşlemci: Qualcomm İşlemci
  • GPU: Snapdragon 425

Free Fire için Minimum Gereksinimler:

  • İndirme Boyutu: 534 MB
  • İşletim Sistemi: Android 4.0.3
  • RAM: 1GB (Önerilen-2GB)
  • İşlemci: Mediatek MT6737M dört çekirdekli
  • GPU: Mali 400
Grafik ve Ses
Free Fire, PUBG Mobile Lite’a göre daha iyi grafiklere sahip. Ancak ses kalitesinde PUBG Mobile Lite kazanır.

Grafik ve Ses

Grafikler iki oyun arasındaki en büyük farklılıklardan biri. PUBG Mobile Lite genel olarak gerçeğe yakın tarzda temellendirilirken, Free Fire renkli görünümler ve efektleri biraz daha karikatürize.Ses bölümünde PUBG Mobile Lite, silah sesleri, ayak sesleri, bomba sesleri oldukça gerçekçiliğe odaklanmıştır. Free Fire ise maç öncesi ve maç sonrası ses efektlerine odaklanıyor. Bu alanda, PUBG Mobile Lite kesinlikle daha iyi.

PUBG Mobile Lite ve Free Fire arasındaki farklar
PUBG Mobile Lite’da 60 oyuncu sayısı bulunurken, Free Fire’da 52 bulunuyor.

Oyuncu Sayısı ve Haritalar

Her iki oyununda ortalama maç süresi yaklaşık 10-15 dakika. PUBG Mobile Lite, grafik ve donanım gereksinimlerini azaltmak için maksimum oyuncu sayısını 100’den 60’a düşürdü. Diğer yandan Free Fire başlangıçtan itibaren bir lobi için 52 oyuncu sınırına sahipti. Bir odada ne kadar az oyuncu varsa, oyun o kadar hızlı yüklenir. PUBG Mobile Lite’ın harita boyutları da düşük ve dar alanlara sahip. Çünkü 60 oyuncu 100 oyuncunun yaptığı aynı alanda oyunu oynayamaz. Bu nedenle PUBG Mobile Lite 2 orijinal harita yayınladı: Golden Woods ve Varenga, her zamanki PUBG Mobile haritasından çok daha küçük ve daha az detaylı. Free Fire’ın ise yaklaşık 3 haritası bulunuyor: Kalahari, Bermuda ve Araf bunlarda oldukça küçük. Genel olarak, harita tasarımı açısından Free Fire avantajı var.

PUBG Mobile Lite ve Free Fire arasındaki farklar
Free Fire’ın oyun modları, PUBG Mobile Lite’a göre kat kat yüksek.

Oyun Modları

Genel olarak PUBG Mobile Lite, Free Fire kadar fazla modlara sahip değil. Şu anda PUBG Mobile Lite’ta dikkat çeken tek mod Payload ve TDM’dir. Diğer yandan Free Fire’da ise birçok yeni ilginç modlar bulunuyor. Cold Steel, Convoy Crunch, Clash Squad gibi. Her zaman Battle Royale moduna odaklanmazsanız Free Fire oynama konusunda kesinlikle daha iyi bir deneyim elde edersiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts