PUBG Mobile Mk47 Mutant Silah Rehberi

Pubg Mobile Mk47 Mutant
PUBG Mobile Mk47 Mutant Silah İncelemesi

PUBG Mobile 0.10.5 güncellemesiyle ile gelen oyuna eklenen MK47 Mutant silahı şimdiden oyuncular tarafından pek çok açıdan yüksek not almayı başardı.

Mk47 Mutant Özellikleri

Mk47 MUTANT isminden de anlaşıldığı gibi tam anlamıyla bir saldırı tüfeği, adeta bir canavar diyebiliriz. Eğer eklentileri olmadan incelemeye kalkarsak kullandığı 7.62mm ile uzatılmış şarjörsüz 20 mermilik bir kapasiteye sahip. Mermi kapasitesini arttırırsak bu sayı 30 oluyor. Otomatik modu olmayan Mk47, sadece seri(üç atış) ve tekli atış modlarına sahip.

İlginizi çekebilir: Pubg Mobile’daki En iyi 7 Silah

Pubg Mobile Mk47
Pubg Mobile Mk47

Mk47 Silah Eklentileri

Eklentilere gelecek olursak keskin nişancı silahı olmadığı için en fazla 6x dürbün takabiliyoruz. Namlu ucu şarjör ve tutamak kısmı diğer tüm silahlar ile aynı. Yeni güncelleme ile gelen lazeri yakın menzilde kullanmanız da mümkün. Gelelim bir eksiğe bir dipçik yok. Başka bir eksiklik ise tabi ki desen. Oyuncuların çoğu silahlarda desen kullanmayı seviyor fakat MK47 bu konuda eksik kalmış diyebiliriz.

PUBG Mobile Silah İnceleme: Mk47

Nişangâh yani dürbün taktığımızda zaten 6x kullanımından anlaşılacağı üzere en etkili menzili 600 metre. Menzil olarak diğer saldırı silahları ile aynı ayarda. En çok merak edilenlerden biri ise “Mk47 silahı sekiyor mu?’’. Bu sorunun cevabı eğer seri atış kullanırsanız tam yeterli bulduğumu söyleyemem. Dipçik olmadığı için tepme konusunda sıkıntı çıkarıyor. Her ne kadar kompansatör taksak da dipçik eksikliği 4 hazneli silahlarda hissediliyor. Fakat bir tüyo vermeliyim aynı güncelleme ile gelen lazer eklentisi çokta başarılı değil. Ateş edilen nokta ile lazerin gösterdiği nokta arasında farklar var. Lazer ile dürbün açmadan aldığınız hedef ve ateş ettiğiniz yer farklılık gösteriyor. Bu sizi anlık çatışmalarda ya da yakın çatışmalarda yanıltabilir.

Pubg Mobile Mk47 Tekli Mod Uzak atış sekmesi
Pubg Mobile Mk47 Tekli Mod Uzak Atış Sekmesi

Oyuncuların merak ettiği diğer bir soru ise “ Mk47 uzun ve yakın menzilde nasıl? ‘’ Bu soruya gene modlar arasında ayırarak cevap verebiliriz. Seri mod kullanırsanız uzun menzilde çok zorluklar yaşatıyor. Sekmesi ve sarsılması çok fazla dolayısıyla siz tekrar nişanı düzeltene kadar rakibiniz sizden kaçabilir ya da sizden önce davranabilir. Oynayış sırasında vakit kaybı oluyor. Fakat tekli modda yeterli, kullanımı çok rahat. Fare hareketini çok etkilemiyor ve artarda ateş edilse bile mermiler birbirine yakın bölgeye gidiyor. Bu seri modda çok görülmüyor. Yakın menzilde gene benzeri bir durum var. Tekli modda silaha çok kolay hakim olunabiliyor. MK47 MUTANT hem yakın hem uzak mesafede atış olarak etkili bir silah. Otomatik modu olmamasına rağmen yakın mesafede rahatça kullanılabilir. Genel bir yorum yapmak gerekirse uzun menzilde bahsettiğimiz sekmesi dışında çok iddialı bir silah.

İlginizi çekebilir: PUBG Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Pubg Mobile Mk47 Seri Mod Uzak Atış Sekmesi
Pubg Mobile Mk47 Seri Mod Uzak Atış Sekmesi
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler