RAID Shadow Legends PC Üzerinden Nasıl Oynanır?

RAID Shadow Legends hayranlarına güzel bir haberimiz var.
raid shadow legends pc

RAID Shadow Legends PC üzerinden de oynanabiliyor. Binlerce oyuncuya sahip bu muhteşem oyunu siz de bilgisayar üzerinden BlueStacks ile oynayabilirsiniz.

RAID Shadow Legends PC

Google Play Store’da 10 milyondan çok daha fazla indirilen oyun, hâlâ binlerce oyuncu tarafından oynanıyor ve popülerliğini koruyor. Kendi türündeki en iyi mobil oyunlar arasında yer alan RAID Shadow Legends, mobil ve tabletler dışında bilgisayar üzerinden de oynanabiliyor. Biz de sizler için bilgisayardan mobil oyunları nasıl oynayabileceğinizi ve hangi ayarları yapmanız gerektiğini derledik.

raid shadow legends
Bilgisayardan oyunu daha iyi kontrol edebilirsiniz.

RAID Shadow Legends PC ile nasıl oynanır?

Öncelikle mobil oyunları bilgisayardan oynamak istiyorsanız BlueStacks’i indirmeniz gerekiyor. Tamamen ücretsiz ve güvenilir bir emülatör olan BlueStacks, bizim de yayınlarımızda ve YouTube videolarımızda tercih ettiğimiz bir program. Yukarıda ve aşağıda yer alan görsellerden programı indirdikten sonra kurulumu hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Programın içerisinde Google Play Store yüklü olacak gelecek. Hemen Play Store’u açın ve mevcut Google hesabınızla giriş yapın. Ardından son işlem olarak indirmek istediğiniz oyunun adını aratın ve indirme işlemine başlayın. İndirme tamamlandıktan sonra oyunun kurulumu program tarafından otomatik olarak yapılacak.

Burada dikkat etmemiz gereken öncelikli şey ise Google Play Store’a giriş yaparken hangi hesabı kullanmak istediğiniz. Telefon ve bilgisayardaki hesaplarınızın aynı olmasını istiyorsanız, direkt mevcut Google hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Ancak telefondan farklı, bilgisayardan farklı bir hesap ile oynamak istiyorsanız; yeni bir Google hesabı oluşturun ve bu hesapla giriş yapın. Ancak mevcut hesabınızı daha hızlı kasmak istiyorsanız bunu yapmayın.

raid shadow legends pc indir
Şarj ve internet sorunlarını aşmak isteyenler için güzel bir haber.

Bilgisayardan oynamanın hangi avantajları var?

Bilgisayar sadece PC oyunları için değil, aynı zamanda mobil oyunları oynamak için de kullanılıyor. Bunun en büyük sebebi ise oyuncuların, oyunlarında daha başarılı olmak istemeleri. Çünkü klavye ve fare desteği olması sebebiyle özellikle PUBG Mobile, CoD Mobile, Mobile Legends ve RAID Shadow Legends gibi oyunlarda büyük avantaj elde ediyorsunuz. Birazdan da anlatacağımız bilgiler ile klavye ve fare ayarlarınızı tamamen özelleştirme imkanınız da bulunuyor. Bunun dışında büyük ekrandan oynamanın getirdiği bir avantaj da var.

Büyük ekranlarda grafikleri daha iyi görebilir ve oyunculara karşı avantajlı duruma gelebilirsiniz. Bir de internet ve şarj durumu var. Telefonlardan çevrimiçi mobil oyunlar oynadığımız zaman büyük ölçüde sşarjımız hemen bitiyor ve yenileme tarihi gelmeden internete veda ediyoruz. Sırf bunu önlemek için bile bilgisayardan oynamanızı tavsiye edebiliriz. Karantinada olduğumuz bugünlerde zaten birçoğumuz artık ya evden çalışıyoruz ya da evden çıkamıyoruz. Evde geçirdiğiniz boş vakitleri böylece rahatlıkla keyifli ve eğlenceli hale getirebilirsiniz.

klavye ayarları
Oyun ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz.

Klavye ve fare ayarları

Klavye ve fare ayarlarını iki şekilde yapabiliyoruz. Öncelikle tuş atamaları için BlueStacks’in kendi arayüzünden ayar yapıyoruz. Bunun için ekranın sağ üst kısmında yer alan klavye simgesine tıklamanız yeterli. Ardından karşınıza gelecek pencereden hazır ayarları yapabilir veya kendiniz tamamen özelleştirilmiş ayarları kullanabilirsiniz. BlueStacks’i bilgisayarınızdan kaldırmadığınız sürece tüm ayarlarınız kayıtlı bir şekilde kalacak ve oyuna tekrar girmek istediğinizde yaptığınız ayarlar otomatik olarak gelecek. Bu ekrandan ayrıca farenizin ayarlarını da yapabilirsiniz.

Tuş ayarlamalarını yaparken oyundan da hareket veya yetenek tarzı simgelerin düzenlenebildiği ekranda olursanız sizin için daha iyi olacaktır. Bu ekrandaki simgelere göre klavye atamalarınızı yerleştirin ve ardından oyuna girin. Klavye atamalarını bu ekrandayken dilediğiniz gibi taşıyabilir veya değiştirebilirsiniz. Örneğin karakterinizi W, A, S, D tuşları ile hareket ettirmek istiyorsanız, bunu yapmak çok kolay. Sadece hareket tuşlarını bu şekilde değiştirin. Bu ayarları tüm mobil oyunlar için yapabilirsiniz.

RAID Shadow Legends PC

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts