Real Racing 3 PC üzerinden nasıl oynanır?

Real Racing 3 PC üzerinden nasıl oynanır?
Real Racing 3 PC üzerinden nasıl oynanır?
Real Racing 3 PC üzerinden nasıl oynanır?

Real Racing 3 PC üzerinden de oynanabiliyor. Mobil yarış oyunlarının şüphesiz en iyileri arasında bulunan Real Racing 3, özellikle oyunculara sunduğu harika grafikler ve sayısız araç ile oldukça seviliyor. Neredeyse 7 yıldır mobil cihazlarda yerini koruyan oyun çıktığı günden itibaren yüzlerce güncelleme aldı. 27 Şubat 2013 yılında ELECTRONIC ARTS tarafından oyuncuların beğenisine sunulan oyun en son güncellemesini 22 Nisan 2020 tarihinde aldı. Oyunda birçok lisanslı arabayı kullanabilir veya istediğiniz pistte rakiplerinizle yarışabilirsiniz. Oyundaki pisttlerin çoğu gerçek dünyadan birebir kopyalanmış. Harika grafikleriyle göz kamaştıran Real Racing 3, BlueStacks ile PC üzerinden oynanabiliyor. Bu harika yapımı nasıl bilgisayar üzerinden oynayabileceğinizi bu yazımızda sizler için anlatacağız.

Real Racing 3 PC

Mobil yarış oyunlarını bilgisayar üzerinden oynayarak daha farklı bir deneyim elde edebilirsiniz. Real Racing 3’ün yarış performansı ve oynanışı özellikle bilgisayar üzerinden daha akıcı, detaylı ve anlaşılır bir şekilde oynanabiliyor. Bilgisayar üzerinden oyunu oynamanız FPS sorunu yaşamamanıza, ısınma veya oyundan atma gibi durumlar ile karşılaşmamanıza yardımcı olacaktır. Bilgisayar üzerinde oyunu oynarken şarjınız bitmeyecek, bildirim gelmeyecek veya telefon ile aranmayacaksınız. Bunların yanında klavye ve farenin vereceği avantajlar sayesinde oyun deneyiminiz katbekat artacak, daha akıcı bir şekilde maceranıza devam edebileceksiniz. Bu nedenlerden dolayı Real Racing 3 oyununu bilgisayar üzerinden oynamanız oldukça mantıklı olacaktır. Bu tarz oyunları da Bluestacks desteği ile bilgisayarınıza taşıyabilir, mobil cihazınızın yaşattığı sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Real Racing 3 PC üzerinden de oynanabiliyor.
Real Racing 3 PC üzerinden de oynanabiliyor.

Real Racing 3 PC üzerinden nasıl oynanır?

Real Racing 3’ü bilgisayar üzerinden oynamak için yüksek performans veren bir Android emülatöre ihtiyacınız var. Bu konuda size BlueStacks‘i öneriyoruz. BlueStacks oyunculara sunduğu sayısız oyun desteği ve yüksek performansı nedeniyle Android emülatörleri arasında en iyisi. BlueStacks’i bilgisayarınıza başarılı bir şekilde indirdikten sonra emülatör üzerinden Google hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınıza girdikten sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Play Store‘a giriyoruz. “Real Racing 3” aramasını yaptıktan sonra çıkan listede oyunumuzu bulup Yükle butonuna tıklıyoruz. Yaklaşık 40MB boyuta sahip oyunumuz artık emülatörünüze iniyor olacak.

Oyunu başarılı bir şekilde indirdikten sonra oyunun simgesi BlueStacks ana menüsüne gelmiş olacak. Bu simgeye tıklayıp oyuna giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra ilk aşamada 450MB’lık ek bir indirme yapmanız gerekiyor. Fakat oyunu oynamadan önce klavye ve fare ayarlarını tamamlamanız gerekiyor. Aksi takdirde oyunu tam olarak oynayamayabilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapabileceğinizi de sizin için anlatacağız.

Real Racing 3 BlueStacks ile PC üzerinden oynanabiliyor.
Real Racing 3 BlueStacks ile PC üzerinden oynanabiliyor.

Klavye Ayarları

Klavye ayarları, bilgisayar üzerinden bir mobil oyun oynamak için oldukça önemli. BlueStacks üzerinden doğru bir klavye ayarlaması yaptığınız takdirde daha iyi bir oynanışa sahip olabileceksiniz.  Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için ayarları kendinize göre ayarlamanız gerekmekte. Bluestacks’te Real Racing 3 klavye ayarlamalarını yapmak için BlueStacks’in sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını yapın. Kendi alışkanlıklarınıza göre tuş atamalarını yaparak daha iyi bir oynayışa sahip olabilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Dikey Hareket” gibi özellikleri de aktif olarak kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık tamamıyla hazır.

Real Racing 3 PC

Fare Ayarları

Fare ayarlarınız, bu tarz bir oyun için çok da önemli olmayabilir. Fakat yine de oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanızı öneriyoruz. Real Racing 3 fare ayarlarını yapmak için ekranın sağında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerenin sağında bulunan seçeneklerden size uygun olanını aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan hassasiyet ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Bir yarışa girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

Real Racing 3'ü klavye ve fare ile oynayın.
Real Racing 3’ü klavye ve fare ile oynayın.

Bu yazımızda mobil yarış oyunlarının en iyilerinden olan Real Racing 3’ü bilgisayar üzerinden nasıl oynayabileceğinizi anlattık. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum‘u takip etmeyi unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts