Rise of Civilizations En İyi Komutanlar

Rise of Civilizations Kapak Fotoğrafı
Rise of Civilizations

2018 Yılında mobil oyunların indirilme rakamları daha da arttı ve her geçen  gün artmaya devam ediyor. Mobil oyunların böylesine tavan yapmasının bir diğer sebebi de akıllı telefonların ve tabletlerin hayatımızda vazgeçilemez bir yer edinmesi. Mobidictum olarak sizler için ülkemizde ve tüm dünyada çok sevilen bir mobil strateji oyunu olan Rise of Civilizations’ı ele alacağız. Rise of Civilization’da en iyi komutanlar hangileri? Gibi merak edilen bazı konulara değineceğiz. Ayrıca Rise of Civilizations’ı klavye ve mouse konforu ile bilgisayarınız üzerinden oynamanızı sağlayan BlueStacks 4 emülatörüne de değineceğiz. Gelin Rise of Civilizations’ın en iyi komutanlarına birlikte göz atalım!

İlginizi Çekebilir: Star Trek Fleet Command İnceleme

Rise of Civilizations

Rise of Civilizations ülkemizde en popüler olan strateji oyunlarının başında gelmekte. Rise of Civilizations’da rakiplerinizi yerle bir etmek için gereken en önemli unsurlardan birisi de hangi kumandanları kullandığınız. Rise of Civilizations’da 28 farklı komutan bulunmakta. Her  komutanın yetenekleri ve özellikleri birbirlerinden farklı bu özellik de kumandanları kategorize etmemizi sağlıyor. Ancak bahsediceğimiz kumandanlardan bazılarını elde etmek gerçekten zor olabiliyor. Rise of Civilizations en iyi komutanlar hakkındaki yazımıza başlamadan önce oyunda komutanlar hakkında çok önemli bir konuya daha değineceğiz. Değineceğimiz konu ise Rise of Civilizations’da kaç çeşit komutan türü bulunduğu. Peki ya sizce Rise of Civilizations‘da en iyi komutanlar hangileri?

Rise of Civilizations
Rise of Civilizations

Rise of Civilizations Komutan Çeşitleri

Rise of Civilizations’da 11 çeşit komutan türü bulunmakta. Bu türlerin her biri sizlere farklı bir katkı sağlamakta. İşte Rise of Civilizations komutan çeşitleri;

Leader: Lider türü komutanlar birliğinize çeşitli özellikler eklemekte.

Defender: Savunmacı türü komutanlar ise birlik kurmada diğer komutanlara göre daha iyiler.

Attacker: Eğer rakibinizin üssünü yok etmek istiyorsanız bu tür tam size göre çünkü rakip üsse saldırmada bu türden iyisi yok!

Support: Savaşta dost birliklere yardımda bulunur.

Infantry: Piyade birliklerinize ekstra özellikler ekler.

Archer: Okçu türü komutanlar ise okçu birliğinizin saldırı gücünü ve yürüyüş hızını arttırır.

Cavalry: Süvari birliklerine fazladan saldırı gücü ve yürüş hızı sağlar.

Gatherer: Kaynak toplayış hızınızı arttırır.

Nuker: Bu komutanlar ise güçlü aktif yeteneklere sahiptirler.

Jungler: Jungler komutan türü ise barbarlara karşı avantajlıdır.

Disabler: Savaşta rakibinizin dayanıklılığını düşürür.

İlginizi Çekebilir: Star Trek Fleet Command Gemi Yapım Rehberi

Rise of Civilizations
Rise of Civilizations

İşte karşınızda Rise of Civilizations’da bulunan 11 kumandan çeşidi ve bizlere olan katkıları. Her komutan ayrı özelliklere sahip olduğu için ve bu özellikler bize inanılmaz avantajlar sağladığından dolayı Rise of Civilizations’ın en iyi saldırı komutanını ve ya en iyi savunma komutanını seçmek neredeyse imkansız. Ancak komutanları saldırı komutanları, savunma komutanları ve kaynak toplamaya yarayan komutanlar olarak 3 ana kategoriye ayırabiliriz. Ayrıca Rise of Civilization’da bulunan komutanları BlueStacks 4 üzerinden bilgisayarınızda konforlu bir şekilde deneyimlemek de oyunu paha biçilemez kılıyor. Rise of Civilizations’ın en iyi saldırı,savunma ve kaynak toplama komutanlarına göz atma vakti!

Rise of Civilizations En İyi Saldırı Komutanı – Jül Sezar

Jül Sezar
Jül Sezar

Rise of Civilizations’ın en iyi saldırı komutanı kuşkusuz harika yeteneklere sahip olan Jül Sezar! Ancak bu komutan oyunda elde edilmesi en zor komutanlardan biri!

Rise of Civilizations En İyi Savunma Komutanı – Charles Martel

Charles Martel
Charles Martel

Eğer üssünüzde kalıp kaynaklarınızı savunmak istiyorsanız ihtiyacınız olan komutan Charles Martel! Harika yetenekleri ile savunmanıza büyük bir katkıda bulunan Charles Martel geliştikçe daha iyi bir hâl alıyor!

Rise of Civilizations En İyi Toplama Komutanı – Jeanne d’Arc

Jeanne d'Arc
Jeanne d’Arc

Jeanne d’Arc’ın ikinci yeteneğini geliştirdiğiniz andan itibaren Rise of Civilizations‘da kaynak toplamada sizlere en çok yardımcı olacak komutan kuşkusuz o! İkinci yeteneğini geliştirdiğiniz andan itibaren toplama hızınızız ve toplama kapasiteniz inanılmaz bir artış göstermekte.

İlginizi Çekebilir: Star Trek Fleet Command Madencilik Rehberi

Rise of Civilizations İndir

Rise of Civilizations’ı geliştirilmiş bir performans ile bilgisayar üzerinden oynamanız mümkün! Rise of Civilizations’ı BlueStacks 4 üzerinden bilgisayarınızdan oynayarak mobil oyun oynarken yaşadığınız zorluklardan kurtulabilirsiniz. Mobil oyunlar oynamayı seviyoruz ancak telefonumuzun sarjının bitmesi ve depolama alanının yetersiz olması gibi sorunlar can sıkıcı olabiliyor. Rise of Civilizations’ı BlueStack 4 üzerinden bilgisayarınızda oynayıp hem bu sorunlardan kurtulabilir hem de klavye ve mouse ile oynamanın verdiği konfor ile geliştirilmiş bir performans elde edebilirsiniz. Rise of Civilizations’ı BlueStacks 4 üzerinden ücretsiz oynamak için buraya tıklayabilirsiniz!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts