Rise of Kingdoms ile Köyden İmparatorluğa Rehber

Rise of Civilizations Kapak Fotoğrafı
Rise of Civilizations

Rise of Kingdoms yeni başlayan oyuncular için biraz karmaşık gibi gözükse de oyunu bir kez kavrayınca çok güzel bir deneyim sunabiliyor. İşte tam bu konuda sizlere yardım etmek için oyunda yapmanız gereken birkaç bilgiyi sizi için derledik. Ödüllerden ordulara birçok konu hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz yazımızda oyunu BlueStacks 4 ile bilgisayarda nasıl oynayabileceğinizi de sizinle paylaştık. İşte sizi küçük bir köyden büyük bir imparatorluğa çevirebilecek birkaç bilgi.

Rise of Kingdoms: Görevlerinizle Ödül Kazanarak İlerleyin

Rise of Kingdoms oyuna girişinizden itibaren gelişmeniz için sizden bina geliştirmek ve asker eğitmek gibi birtakım görevleri yerine getirmenizi istiyor. Ana görevlerin yanında yan görevlerin de bollukta bulunduğu oyunda bu görevleri yaparak ekstra kaynak ve bina inşa süresi kısaltma parşömenleri kazanmak bir yana, bu görevleri yaparak köyünüzdeki gelişiminizi de eşit şekilde yapabiliyorsunuz. Böylelikle bir kolunuz kaslı dururken diğer kolunuz cılız kalmıyor. Ayrıca bu görevleri yaparak boşa harcadığınız zamanınızı çok daha verimli bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Tabii küçük ödüllerin yanında bir de büyük ödüller var. Belirli sayıda günlük görev yaptığınızda elde ettiğiniz puanlar ile farklı türlerde sandıklar da erişime açılıyor. Bu sandıklardan yine birçok kaynak ve güçlendirme kazanabiliyorsunuz. Yani günlük görevler hal halükârda kazan-kazan oluyor.

Rise of kingdoms
Asker basarak köyünüzü güçlendirin.

Sürekli Asker Basın

Ordusuz bir köy düşünülemez. Ne kadar diğer oyunculara barışçıl yaklaşmayı deneseniz de bir noktada kaynağınız arttıkça aldığınız saldırı sayısı ciddi miktarda artacaktır. Bunun önüne geçmenin en iyi yolu ise ordu basmak ve general geliştirmek. Tabii oyun esnasında birçok barbarla da karşılaşmamız olası. Bu noktada daha çok asker basarak NPC dediğimiz barbarlara karşı daha fazla saldırı yapabilir ve çok daha fazla kaynak elde edebilirsiniz. Dengeli bir ordu kurduğunuzda kaybetme şansınız bir hayli azalacağından, ordunuzdaki farklı türlerdeki askerleri dengelemeyi unutmamanız gerekiyor. Ordu ayrıca size oyun içindeki farklı modlarda da havadan kaynak elde etmenizde yardımcı olacaktır.

Rise of kingdoms
Gerçek oyuncular dışında barbarlara saldırabiliyoruz.

Keşfe Çıkın

Gözcülerini müsait oldukları zaman farklı yerlere göndermeyi ve haritanızı genişletmeyi unutmayın. Böylelikle daha fazla kaynaklara erişiminiz artacaktır. Harita açtığınızda tanışacağınız yeni oyuncular ile birlikte de dost olabilir ve onlarla birlikte bölgenizi kontrol altına alıp güvenli bir bölge oluşturabilirsiniz.

İnşa Hızlandırma Parşömenlerinizi Saklayın

İnşa hızlandırma parşömenleriniz oyun içinde binalarını daha hızlı inşa etmek için işe yarayacaktır. Kısa sürecek bir inşa için bu parşömenleri kullanmak tamamen boşa kaynak harcamakla eş değer oluyor. Bunun önüne geçmek için ise ileri seviyelerde artar inşa sürelerine karşı bu parşömenleri kullanmanızı öneririz.

Mücevherleri VIP Seviyesi İçin Kullanın

Oyundaki en değerli para birimi diyebileceğimiz mücevherler ya gerçek para ile ya da oyundaki çeşitli mekanikler ile ücretsiz olarak oyuncuların eline geçebiliyor. Ücretsiz elde ettiğiniz bu mücevherleri en iyi şekilde kullanmanın yolu ise VIP seviyesini artırmak. Birçok bonusu yanında getiren VIP’de seviye artırarak bonus oranlarını artırabiliyor ve daha fazla kaynak elde edebiliyorsunuz.

Rise of kingdoms
Osmanlı İmparatorluğu, 1. Osman.

BlueStacks 4 ile PC’de Oynayın

Bilgisayardan rahatlıkla oynamak gibisi yok. Rise of Kingdoms bir mobil oyun olmasına rağmen BlueStacks 4 ile dilediğiniz mobil oyunu bilgisayardan ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Rise of Kingdoms da bunlardan bir tanesi. BlueStacks 4 ayrıca büyük ekran ve kolay kullanım imkanı da sunuyor. Bunun yanı sıra BlueStacks Discord kanalına katılarak turnuvası yapılan oyunlardan bedava Google bakiyesi kazanıp oyun içi mücevher satın alabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler