Rise of Civilizations Taktikler ve İpuçları

Rise of Civilizations Kapak Fotoğrafı
Rise of Civilizations

Günümüzde mobil strateji oyunlarının en popüleri olarak görülen Rise of Civilizations’da yapabileceklerinizin bir sınırı yok. Oldukça rağbet gören oyunun incelemesini ve birçok rehberini sitemizde yayınlamıştık. Bu yazımızda ise Rise of Civilizations’ta hedeflerinize nasıl daha hızlı ulaşabileceğinizden ve nasıl daha hızlı gelişebileceğinizden bahsedeceğiz. Ayrıca oyun deneyiminizi BlueStacks 4 ile nasıl ileri düzeye taşıyabileceğinizden bahsedeceğiz. Hadi başlayalım!

İlginizi Çekebilir: Milletler Yükseliyor – Rise of Civilizations İnceleme

Rise of Civilizations Rehber

Rise of Civilizations
Rise of Civilizations

Görevlere Önem Verin!

Rise of Civilizations sizlere arkası kesilmeyen görevler veriliyor. Oyunda iki çeşit görev var ve bu görevleri ekranınızın sol kenarından takip edebiliyorsunuz. Bu görevler ana görevler ve yan görevler olarak ayrılıyor. Bu görevleri yaparak hem gelişiminize katkı sağlayabiliyorsunuz hem de her görevde koca görev havuzunuzu boşaltmaya bir adım daha ilerliyorsunuz. Çünkü bir yerden sonra o kadar görev geliyor ki o sekmeyi temizleme isteği doğuyor içinize. Neyse ki oyunu BlueStacks 4 üzerinden koca ekranda oynayabileceğiniz için bu görevler aklınızı karıştırmayacak. Emin olun küçücük ekranda o kadar görev karmakarışık bir hal aldırıyor duruma.

İlginizi Çekebilir: Daybreak Legends Taktikler ve İpuçları

Ayrıca Günlük Görevlerin farklı avantajları da var. Bu görevler sonucunda Etkinlik Puanları toplayabiliyor ve bu puanlarla farklı sandık çeşitlerine erişebiliyorsunuz. Bu yüzden oyuna her gün girip bu görevleri yerine getirmeye özen göstermeniz lazım. O sandıkları küçümsemeyin, bizden söylemesi.

İlginizi Çekebilir: Rise of Civilizations Uluslar ve Özellikleri

Birden Çok Komutan Güçlendirin

Oyunun başında sadece bir tane komutana sahip oluyorsunuz fakat oyun ilerledikçe birden fazla komutana sahip oluyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta tüm komutanlarınızı eşit şekilde güçlendirmek. Bunun dışında farklı taktikler de yapabilirsiniz. Bir komutanı diğerlerinden daha güçlü yapıp onu görevlere göndermek ya da bu güçlü komutanı üssünüzde bırakarak savunma yapmasını sağlamak bu taktiklerden sadece ikisi.

Ayrıca Sefer Modu’nu oynamayı da unutmayın. Bu modu oynadığınızda ödül olarak Komutan Heykelleri alabiliyorsunuz ve bu heykellerle halihazırda bulunan komutanlarınızı güçlendirebiliyorsunuz. Bu güçlendirmeler komutanlarınızı geliştirmek ya da onlara yeni yetenekler açmak olarak ikiye ayrılıyor.

Rise of Civilizations
Rise of Civilizations

Bütün Yapılarınızı Geliştirin

Bildiğiniz üzere oyunda tüm yapıları geliştirebiliyorsunuz. Ayrıca bu yapıları geliştirmeniz gerektiğini de biliyorsunuzdur fakat bu noktada odaklandığımız durum bu değil. Oyunda Belediye Binanızı geliştirdikçe diğer yapılarınızın da maksimum seviyesi artıyor. Belediye Binanızı geliştirmeden önce diğer tüm yapılarınızı son seviyeye çıkarmak hem her şeyin dengeli ilerlemesini sağlayacak hem de ilerlemenizi daha kolay takip etmenize yardımcı olacaktır. Bu yüzden Belediye Binasından önce diğer tüm yapılarınızı son seviyeye getirdiğinizden emin olun. Ayrıca ilerlemenizi takip etmenize yardımcı olacak bir diğer etmen ise BlueStacks 4! Oyunu bilgisayarınızdan oynayacağınız için tüm şehrinizi tek seferde görebilecek ve geliştirmelerinizi daha rahat şekilde yapabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Rise of Civilizations Uluslar ve Özellikleri

Rise of Civilizations İndir

Rise of Civilizations gibi detaylı ve büyük bir oyunu telefonunuzun küçük ekranından oynamak oldukça zor olabilir. Ayrıca oyunun grafikleri türüne göre oldukça iyi olduğu için telefonunuzda ısınma, kasma gibi sorunlar yaratabilirken telefonunuzun bataryasını da hızlıca tüketebilir. Fakat oyunu BlueStacks 4 üzerinden bilgisayarınızda oynayarak hem bu sorunlardan kurtulabilir, hem koskoca ekranda keyif yaparak oynayabilir hem de BlueStacks 4’ün avantajlı marketinden alışveriş yapabilirsiniz. Bütün bunları göz önünde bulundurunca bu oyunu BlueStacks 4’te oynamak büyük nimet olsa gerek. Rise of Civilizations’ı BlueStacks 4 üzerinden oynamak için buraya tıklayabilirsiniz!

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler