Rise of Civilizations Uluslar ve Özellikleri

Rise of Civilizations Kapak Fotoğrafı
Rise of Civilizations

Mobil oyunlar adeta altın çağını yaşıyor! Her geçen gün indirilme sayıları artan mobil oyunlar artık oyun dünyasında kalıcı bir yer aldı. Bu artış sebebi telefonlarımızın hayatımızın bir vazgeçilmezi olduğundan mı yoksa mobil oyun sektörü çok geliştiğinden mi bilinmez ancak yükseliş inkâr edilemez bir seviyede. Mobidictum olarak sizler için mobil oyun dünyasında strateji oyunu denince ülkemizde ve dünyada akıllara gelen ilk oyunlardan olan Rise of Civilization’ı ele alacağız. Bugün sizlerle Rise of Civilizations’da bulunan uluslar nelerdir? Rise of Civizilations’da size en uygun ulus nedir? gibi konuları ele alacağız. Eğer oyunun bir hayranıysanız yazmış olduğumuz Rise of Civilizations En İyi Komutanlar rehberini incelemenizi de şiddetle tavsiye ederiz. BlueStacks 4 üzerinden klavye ve mouse ile bilgisayarınızdan oynayabileceğiniz Rise of Civilization’da hangi uluslar yer alıyor bakalım!

İlginizi Çekebilir: Rise of Civilizations En İyi Komutanlar

Rise of Civilizations

Rise of Civilizations bizlere seçebileceğimiz 8 farklı ulus sunmakta. Ulus seçimi oyununuza büyük değişiklikler katmakta ve büyük bir önem taşımakta. Rise of Civlizations’da yaptığınız ulus seçimi oyunda karşınıza çıkan mimari yapıları bile değiştiyor. Tabi ki asıl önemi bu değil. Rise of Civilizations’da her ulus sizlere farklı özellikler sunmakta. Ayrıca her ulus farklı askeri birliklere sahip. Sizler için Rise of Civilizations’da hangi uluslar bulunuyor ve ulusların verdiği özellikler nelerdir gibi konulara değineceğiz. Bakalım Rise of Civilizations’da bulunan uluslar ve özellikleri neler!

Rise of Civilizations Uluslar ve Özellikleri

BlueStacks 4 ile bilgisayarınızda rahatlıkla oynayabileceğiniz Rise of Civilizations’da 8 ulus bulunmakta. Ulus seçiminiz oynayış stilinize göre sizlere büyük avantajlar sağlayabiliyor. İşte 8 ulus ve sizlere sağladığı avantajlar;

Roma

Rise of Civilizations Roma Ulusu
Rise of Civilizations Roma Ulusu

Rise of Civilizations’da ele alacağımız ilk ulus Roma! Eğer Roma ulusunu seçersiniz Scipio Africanus isimli başlangıç komutanına sahip oluyorsunuz. Roma ulusunun size sağladığı avantajlar ise 5% artan piyade savunması, 5% artan kıtaların ilerleme hızı ve 10% artan gıda toplama hızı.

Almanya

Rise of Civilizations Almanya Ulusu
Rise of Civilizations Almanya Ulusu

Sıradaki ulusumuz ise Almanya! Rise of Civilizations’da Almanya ulusunu seçerseniz Hermann isimli başlangıç komutanını elde ediyorsunuz. Ayrıca Almanya ulusunun size sağladığı avantajlar; 5% artış gösteren süvari saldırısı, 5% artan kıta eğitimi hızı ve 10% artan eylem puanı iyileşme hızı.

İngiltere

Rise of Civilizations İngiltere Ulusu
Rise of Civilizations İngiltere Ulusu

Sıradaki ulus ise Rise of Civilization’ın sevilen uluslarından İngiltere! Rise of Civilizations’da İngiltere ulusunu seçerek elde edeceğiniz başlangıç komutanı Boudica. Ayrıca İngiltere ulusunu seçmenin size sağlayacağı avantajlar ise okçu saldırısını 5% arttırmak, odun toplama hızını 10% arttırmak ve müttefik garnizon kapasitesini 20% arttırmak!

Fransa

Rise of Civilizations Fransa Ulusu
Rise of Civilizations Fransa Ulusu

Rise of Civilizations’da ele alacağımı sıradaki ulus harika bir başlangıç komutanına sahip olan Fransa. Elde edeceğiniz harika başlangıç komutanı ise Jeanne d’Arc. Fransa ulusunun sizlere sağladığı avantajlar ise kıtaların sağlığını 2% arttırmak, taş toplama hızını 10% arttırmak ve hastahane iyileştirme hızını 10% arttırmak.

İlginizi Çekebilir: Star Trek Fleet Command İnceleme

İspanya

Rise of Civilizations İspanya Ulusu
Rise of Civilizations İspanya Ulusu

Sıra geldi İspanya ulusuna. Rise of Civilizations‘da İspanya ulusunu seçerek elde edeceğiniz başlangıç komutanı Pelagius. Ayrıca İspanya ulusunun sizlere sağladığı avantajlar; 5% artış gösteren süvari savunması, 10% artan altın toplama hızı ve 10% artan kıta yükü.

Çin

Rise of Civilizations Çin Ulusu
Rise of Civilizations Çin Ulusu

Rise of Civilizations’da ele alacağımız bir sonraki ulus ise Çin ulusu. Çin ulusunu seçerek Sun Tzu isimli başlangıç komutanını elde ediyorsunuz. Bu ulusun size sağladığı avantajlar ise 2% artan kıta savunması, 10%  artan kaynak üretimi ve 2% artış gösteren inşa hızı.

Japonya

Rise of Civilizations Japonya Ulusu
Rise of Civilizations Japonya Ulusu

Sıradaki ulus ise Japonya. Japonya ulusunu seçerek Kusunoki Masashige isimli başlangıç komutanına sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca bu ulusun size sağladığı avantajlar 2% kıta saldırısı artışı, 30% casus ilerleme hızı artışı ve 5% kıta eğitimi kapasitesi artışı.

Kore

Rise of Civilizations Kore Ulusu
Rise of Civilizations Kore Ulusu

Son ulusumuz ise Kore. Kore ulusunu seçerek Eulji Mundeok isimli başlangıç komutanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca Rise of Civilizations Kore ulusunu seçerek 5% artan okçu savunması, 10% artan hastane kapasitesi ve 2% artış gösteren araştırma hızı.

İlginizi Çekebilir: Star Trek Fleet Command Gemi Yapım Rehberi

Rise of Civilizations İndir

Rise of Civilizations’ı geliştirilmiş bir performans ile bilgisayarınızdan oynamanız mümkün! Rise of Civilizations’ı BlueStacks 4 üzerinden oynarak mobil oyunların yarattığı sorunlara bir son verebilirsiniz. Hepimiz mobil oyunları seviyoruz ancak telefonumuzun sarjının bitmesi ve telefonumuzun depolama alanının dolması gibi sorunlar can sıkıcı olabiliyor. Rise of Civilizations’ı BlueStacks 4 üzerinden oynayarak bu sorunlardan kurtulabilir ve oyunu klavye ve mouse konforu ile oynayabilirsiniz. Rise of Civilizations’ı BlueStacks 4 üzerinden ücretsiz oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts